MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez pisanka 19 kwi 2012, 19:36
ano właśnie tak się zastanawiałam, czy tyje się po prostu od wzmożonego łaknienia, czy od samego leku, jak od łaknienia to jestem spokojna, bo mam dobrą dietę i nie tyję :) dzięki temu na elicei też nie przytyłam itd. To się trochę uspokoiłam :) lepiej brać go tuż przed snem czy np godzinę przed snem czy jak?

przez uzytkownik 19 kwi 2012, 19:45
Bierzesz i czekasz, aż "sponiewiera" do snu (ok. 30-50 min). Poważnie. Poczekaj, aż poczujesz, że zaśniesz od ręki - wyraźnie czuć jego działanie, nie będziesz musiała się zastanawiać czy to już :) Jestem na nim półtora roku. Jak się za wcześnie położysz, to będziesz się wybudzać i generalnie będziesz niedospana.

W takim razie możliwe, że ciut przytyjesz, ale to dlatego, że trzyma wodę w organizmie. Ale na każdego inaczej może działać, tym bardziej, że dawkę masz mikro :) Takie się stosuje na sen.
uzytkownik

przez pisanka 19 kwi 2012, 20:44
no właśnie jak tak czytam, że dawki na leczenie depresji zaczynają się od 30mg, a ja mam 10mg jako dodatek do elicei to może nie będę miała aż takich objawów jak inni, którzy biorą od 30mg w górę :) na to liczę ;) można jakoś zaradzić zatrzymywaniu się wody w organizmie? :/ jakoś to "przepłukać"? :D czy muszę pogodzić się z tym faktem? :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 02 maja 2012, 11:55
wczoraj wziąłem 50 mg, próbując przestawić się z mirtazapiny. Trudno było zasnąć i jestem do teraz nieprzytomny.
Jednak daruje sobie i zostaje przy Mirtagenie. Nie chce mi się przerabiać od nowa wszystkich uboków 4-pierścieniowców.
Dobrze działa ten zestaw, to nie będe kombinować żeby oszczędzić parę zł w skali miesiąca.
Loża szyderców

przez miko84 02 maja 2012, 12:20
U mnie mianseryna ma dużo więcej efektów ubocznych niż mirtazapina (głównie jestem bardziej senny i zmulony, i co ciekawe nasila mi lęki).
miko84

przez pisanka 02 maja 2012, 13:03
ja odstawiłam mianseryne, bo miałam istną masakrę. byłam bez sił, nieprzytomna, nie mogłam się obudzić i nie mogłam pracować. zostałam przy escitalopromie i czuje się znacznie lepiej. jak brałam lerivon to miałam wrażenie, że umieram :O

przez czarnobiała mery 02 maja 2012, 13:06
a ja biorę dużo mianseryny i chyba jestem od niej uzależniona, choć podobno nie uzależnia. ale przez ostatnich parę dni udało mi się spać po mianserynie bez zolpidemu, więc cieszę się, że ją mam.

przez Michuj 02 maja 2012, 13:12
chyba jestem od niej uzależniona

Ja mam podobnie z mirtazapiną. Nie nazwałbym to uzależnieniem, ale trudno mi zasnąć bez. Takie przyzwyczajenie
Loża szyderców

przez czarnobiała mery 02 maja 2012, 13:18
Michuj, a też zwiększałeś dawkę?

przez uzytkownik 02 maja 2012, 13:22
Ja zwiększałem. Zaczynałem od 10. Skończyłem na 90mg. Wszedłem na oryginalny Lerivon i jestem na 60mg.
uzytkownik

przez czarnobiała mery 02 maja 2012, 13:27
uzytkownik, to ja mam podobnie, zaczynałam od 10 mg, a teraz biorę 90 i boję się, że ta dawka też przestanie działać.

przez Michuj 02 maja 2012, 13:29
nazywam się niewarto, Zaczynałem od 30 mianseryny, ale bardzo szybko doszedłem do 120.

W przypadku mirty, brałem od początku 30 i ciągle dobrze działa. Nawet zszedłem do 22,5 i działanie utrzymuje się równie dobrze.
Loża szyderców

przez czarnobiała mery 02 maja 2012, 13:39
bo ja reflektuję nad zmianą leku, póki jeszcze działa ta dawka mianseryny, to będę ją brać.
ale potem może poproszę właśnie o mirtazapinę, skoro na Ciebie działa, Michuj. Zobaczę, jeszcze tego leku nie próbowałam, a to antydepresant czy co?

przez Michuj 02 maja 2012, 13:42
to taka nowsza wersja mianseryny. Działanie dosyć podobne. Mało co działa na mnie dobrze nesennie, a ten lek się sprawdza nawet po dłuższym braniu. Polecam.
Loża szyderców

Sortuj wg