Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

to ja chyba mam mocny leb jak 1 dnia wzielam dawke 15 mg to wzielam druga dawke 15 czyli razem 30 wyciszyl i zasnelam ,na 2 dzien i 3 juz bardziej zwalam mnie z nog cisnienie obnizyl cholernie i musialam ze dwa razy siasc by nie przerwocic sie( ale to tylko brzmi tak strasznie) mialam poprostu uczucie ze odplywam ,potem juz bylo lepiej po paru miechach zeszlam do 20 i 10 wytworzyla sie tolerancja na lek i zmieniono mi ,za pare dni znow do niego wroce mam nadzieje ze org znow bedzie go chlonal bo super mi sie po nim spalo( lerivon) i nie utylam wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przepisano mi lerivon , na noc wpiere 10 mg ,potem 20 mg a od trzeciego dnia do końca 30mg. muszę przyznać że spisał się idealnie , noc przespana, choć o poranku zamęt w głowie znaczy . zobaczymy . boję się jedynie tej wagi , fakt że mam też ed ,ale niestetyw momencie choćby minimalnego przytycia poporszę lekarkę o zmianę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ed czyli?

 

eee to dziwna ta lekarka ze od malej dawki leci w gore zazwyczaj schodzi sie z wiekszej do jak najmniejszej dawki konczac na zero

jesli spisz dobrze po 10 to po kiego zwiekszac dawke? jak ci starczac 10 nie bedzie to wtedy bierz 15 dopiero na noc :roll: koniecznie pogadaj o tym z nia ,wiem co mowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ed , czyli zaburzenia jedzenia .

 

też mnie zdziwiło zwiększanie dawki , choć wczoraj byłam w takim stanie że wziełabym strychlinę jeśli by miała mnie uspokoić i nie głowiłam się dlużej nad zwiększaniem czy zmniejszaniem . na dzień zaleciła mi lexapro , 5 mg. zobaczymy co będzie , aczkolwiek wogle nie rozumiem dlaczego ja mam brać psychotropy , skoro sobie tyle czasu radziłam bez nich . przepraszam za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale ja biore 10 mg mnianseriny na noc to tak zamula ze szok mi lekarz przepisał to na bóle psychogenne i leki na to pierwsze to nawet pomaga ale na leki nie zabardzo. biore ja już od września. Chyba mam na to za słaby lep. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianserin to chyba NIE JEST dobra rzecz dla mnie, Wziąłem 2 razy po pół tabletki, zasnąłem od razu ale spałem po ok 12 h i jak się obudziłem byłem zmęczony caly dzień.

Do tego wzmaga apet, jadłem za 2.

(biorę jeszcze setaloft i sulpiryd a nie powinno się tego mieszać wg tego co jest na ulotce...)

 

EDIT: Dzisiaj spaliłem ten syf w piecu. Chodze nieprzytomny i ciągle głodny, cały czas jadłem.

Pójde do psychiatry po coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem mianseryne 2 lata temu 4-5 m-cy super spałem po tym ustbilizowło mi sie ciśnienie bo miałem skoki i serducho które wyskakiwało z klaty, najpierw pól potem cała potem znów pół do odstawienia, łączyłem z seroxatem na początku a potem z paxtinem, bo miałem przy tych palpitacjach serca napady paniki i poczucie zagrożenia że za chwile cos sie ze mną stanie później odstawiłem mianserin i nadal spałem dobrze. W tym zestawie pomagało nawet, ale dawało mi to zmiany nastroju głównie spadki, i po mienserynie dostałem spamilan a póżniej convulex i bywało różnie. Wiem że po odstawieniu wszystkiego nastrój wrócił do normy, ale wróciły też lęki a dziś znów mam nerwicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Lerivon 30 mg na wieczór, nie po raz pierwszy, przez pierwszy tydzień zasypiałam w 3 min, albo nawet 2, teraz już jest zupełnie normalnie. Nie przytyłam. A szkoda.

 

Żadnych skutków ubocznych, może lekka zwała wieczorna, ale brałam 2 tyg z 5mg Relanium, więc to chyba wszystko tłumaczy;)

 

Do tego 150 mg Asentry. Pięknie się łączy.

Mniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miaserin jest na początku okropny zwykle po pierwszej dawce czuję się tak struta i wszystko jest przerażające potem z musu bo ile można nie spać normalnie siłą się przekonuje i działa ale po pewnym czasie ok 5-6 tyg zaczynają się senne koszmary powaga mam takie sceny jak z filmów

 

miaserinu niewarto brać w większych dawkach o ironio będzie działał odwrotnie -wiem to stąd że kiedyś robiłam akurat nie z tym lekiem eksperymenty i rzeczywiście przy tym2 zwiększyliśmy dawkę a miaserin jak mi lekarz powiedział będzie działać w zmniejszonej dawce bardziej niż podwojonej....zresztą nie radzę robić eksperymentów z nasennymi bo może źle się skończyć podobnie z innymi lekami

 

na dziś znowu kiepsko ze snem budzę się kilka razy w nocy cyklicznie około 1 3 5 potem 2 godz snu i juz koniec chodzę zalękniona i zmęczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przepisał mi Lerivon (mianseryna) 10 mg i mam zaczac od polówki czyli 5 mg ,ale po tym co przeczytałam zastanawiam się czy nie zacząć od ćwiartki czyli od 2,5 mg gdyż jestem bardzo szczupła i boję się ,że nawet tak mała dawka może zwalić mnie z nóg. Co o tym myślicie? Zaczynał ktoś od dawki 2,5 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mianseryn biore na sen zgadzam się że być może mało precyzyjnie określiłam jego przeznaczenie jest lekiem antydepresyjnym ale kłopoty ze snem są niekiedy cząstką stanu chorobowego

poza tym myślę że do każdej osoby tak samo właściwi=ości i działania tego leku nie można podpisać jak w ulotce

każdy ma inaczej z tymi hormonami neuronami nerwami traumami etc

 

biorę całego tabsa i po 2-3 godz odpływam

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Lerivon ma podobne działanie do Pramolanu? Po Pramolanie pojawił się u mnie niedosłuch tzn. takie przygłuszenie które mineło jak go odstawiłam ,ale troche sie zaniepokoiłam tym objawem bo ja i tak juz na jedno ucho nie słysze.Lekarz powiedział , że to przygłuszenie było spowodowane u mnie spadkiem ciśnienia i zastanawiam sie czy po Lerivonie który tez obniża cisnienie nie będzie powtórki. Czy po wzięciu Lerivonu czuliście sie podobnie jak po Pramolanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore ten lek od ok. 3 tygodni. Poczatkowo dawka wynosila 10mg, potem lekarz zwiekszyl mi do 20mg i wciaz nic. Mam brac lek przed snem jednak wiem (sprawdzalam) iz o jakiejkolwiek porze go zazyje to bez roznicy poniewaz nie odczuwam zadnego jego dzialania. Zobacze co lekarz powie na nastepnej wizycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

Od 4 dni biore Lerivon (Mianseryna) w dawce 2,5 mg chociaz lekarz kazał zacząć od 5 mg jednak po tym co tu przeczytałam, że zwala znóg itd. zaczełam ostrożnie od ćwiartki i dobrze zrobiłam bo dosłownie po ok. 30 min od wziecia poczułam senność i spadło mi ciśnienie, spałam do godz. 14.00 nastepnego dnia ! Dosłownie nie mogłam sie dobudzić tak jakbym była w jakiejś narkozie czy coś takiego.Poczułam jednak nareszcie przyjemny spokój którego z powodu napiecia i niepokoju ostatnio mi brakowało. Dzisiaj jest 4 dzień i sytuacja jest taka , że mimo iż ciśnienie mam w normie 118/75 lub czasami obniżone nieznacznie105/68 to puls jest u mnie dość wysoki ok.90 / min i tak jest cały czas, serce mi dosłownie wali jak oszalałe , ale czuje sie spokojnie , nie mam napiecia ani lęków i chwilami czuje nawet w ciągu dnia senność. :roll: Czuje sie poprostu tak jakbym po nieprzespanej nocy , zmęczono miała iść na jakiś egzamin.W sumie to przyspieszenie serca nie jest dla mnie jakoś uciążliwe, nie mam z tego powodu poczucia zagrożenia czy paniki , ale jest to dla mnie jakiś taki dyskomfort, przeszkadza mi to i nie daje się na niczym skupić.Z czego to może wynikać? Sam lek podobno w dawkach leczniczych nie działa na układ sercowo- naczyniowy( tak jest w ulotce napisane , tej z 1997 r). Wiec co sie dzieje? Czy to przez to , że biore dawke 2,5 mg a nie 5 mg? Czy mianseryna ma wpływ na układ hormonalny, tarczyce? Mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (hasimoto), ale nie mam jeszcze niedoczynności. Czy lek mógł spowodować u mnie np.przejściową nadczynność i stąd ten puls? Czy ktoś z Was też tak miał? Co to może oznaczać? :?:

PS. mój normalny fizjologiczny puls to ok.od 66 do70 :!:

A może to epizod hipomani ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale ja tez czasami po mianserynie zwlaszcza jak wezme 20 mg to zaczynam miec problemy z sercem. W srode zapytam o to mojego lekarza bo to naprawde dziwne. Lekarze twierdza ze duza dawka tego leku to 60 mg>>to dlaczego w takim razie takie objawy po takiej niskiej dawce. Chyba ze to tylko nakrecanie sie i efekt naszej nerwicy:D:D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lerivon biorę już 9 m-cy uważam że jest świetnym lekiem, bardzo pomógł na bezsenność, wyciszył lęki, ale ostatnio coś mi nie służy - muszę go brać idealnie o tej samej godzinie a nawet minucie bo gdybym się spóźniła o parę minut to w pół godziny po wzięciu tabletki czuję się tragicznie - jak po wypiciu super mocnej kawy - mam "trzęsawki" takie rozdrażnienie wewnętrzne Nie wiem co mam o tym myśleć?? Mój organizm przyjął na początku lerivon bardzo łagodnie - nie maiłam żadnych objawów ubocznych, boję się wypróbowywania nowych leków.... Już parę mam za sobą - anafranil to był koszmar dochodziłam do siebie długooo, andepin - pogłębiał depresję. Poradźcie coś kochani.......

Jak pójdę do lekarza to po prostu mi go odstawi i zaproponuje coś innego, tyle sama wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×