OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

ZOLAFREN (Olanzapina-Olzapin,Zalasta,Zyprexa)

przez Anna Maria 10 maja 2011, 16:58
miś wesołek,dzięki za radę,spytam lekarkę
Anna Maria

przez Kala99 24 maja 2011, 12:16
Nie wiedziałam, że ten lek stosuje się również w przypadku nerwicy i depresji. Mój znajomy brał Zolafren na schizofrenię.
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

przez JANCOL 10 sie 2011, 04:25
hej, a mi ksiadz z ambony przez jedno ucho wolal nie bierzcie tego swinstwa, do tego murzyn byl bez nogi, reki i cycki mial jak doda co robi loda. A tak na serio to mowie na serio kiedys bralem to g... Na recepte i pare lat straconych, tylko dobry sposob ratuje i da sie rade skonczyc. Gowno uzaleznia jak jasna ciasna ale przepastna a ch... Im wszystkim w dupe mochery do kosciola krzyzem lezec i modlic sie do belzebuba. Spi... Ode mnie z daleka bo zadzgam jednego z drugim. dobra rada wojka samo zlo za pysk to bydlo, co przepisuje te leki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malwina77 29 sie 2011, 13:08
A mnie tam pomaga bardzo na zobojętnienie uczuciowe i brak motywacji. Dobrze tez stabilizuje nastrój. Jedyna wada to apetyt, przytyłam 15 kilo :why:
Dziś mam wizytę u lekarza i poproszę chyba o coś innego.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Michuj 29 sie 2011, 13:23
malwina77, nie rozumiem, jak komuś może pomóc brak motywacji? A zestaw leków to masz nie wąski. :shock:
Michuj

przez malwina77 29 sie 2011, 13:34
Pomaga na brak motywacji, to znaczy ze motywacja po nim jest, a wcześniej jej nie było. No tak, Michuj biorę sporo leków, ale lepiej się po nich czuje.
Poza tym moja choroba jest nieuleczalna.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez adamo_ 29 sie 2011, 14:21
Syndrom Hallervordena-Spatza :shock:

[*]
adamo_

przez malwina77 30 sie 2011, 16:54
Tak, adamo- niestety. To choroba neurodegeneracyjna mózgu. Olanzapina jest świetnym lekiem, ale ma mnóstwo skutków ubocznych: tycie, odkładanie się tłuszczu na brzuchu, cukrzyca, wzrost cholesterolu i tym podobne. Dlatego od wczoraj Ketrel

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

ZOLAFREN (Olanzapina-Olzapin,Zalasta,Zyprexa).

przez kakadamakata 13 wrz 2011, 13:26
Olanzapina na depresję?

Od 6 lat choruje na depresje. Od roku depresja powraca. Dośc dobrze zaczynalem sie czuc po anafranilu ale nie moglem po nim oddawac moczu. Musialem usiasc na kiblu i czekac czasami nawet parenascie minut. Od 3 tygodni biore sertagen. Niewiem czy zadziała. 3 lata temu mi pomogl . Lekarz powiedzial ze jak nie zadziala po miesiacu to zmieni mi na inny, ale ja cos czuje ze zadziala po 2, 3 miesiacach. 3 lata temu dopiero po kilku na miesiacach na mnie zadzialal sertagen i to calkowicie depresja nie ustapila ale bylo duzo lepiej bo bardzo rzadko pojawialy stany typu przez 3 dni silny lek i bol psychiczny i pozniej nagle poprawa. Tak caly czas mam tydzien 2 tyg. dobrze i 4-5 dni zle.
Lekarz powiedzial ze jak nie zadziala sertagen to zmieni na olanzapine. Zastanawia mnie czemu on chce zastosowac lek przeciw schizofrenni. Wiem jak bedzie po tym leku. Bede caly dzien zamulony siedzial. Mam do niego dostep. Moja matka choruje na schizofrenie. Czasami podbiore jej jak sie okropnie czuje 4-5 tabletek i poloze sie spac na 3 dni. Obudzie sie i depresji nie ma bo zawsze pojawia sie i ustepuje po paru dniach. Jest sens stosowania olanzapiny ?
Ostatnio edytowano 14 wrz 2011, 18:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 3 razy
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez Amon_Rah 13 wrz 2011, 14:07
Stosowanie Olanzapiny w przypadku depresji ma sens w polaczeniu z antydepresantem (w Twoim przypadku Sertagen). Olanzapina ma za zadanie ustabilizowac "podniesiony" przez antydepresant nastroj i go podtrzymac. W malej dawce.
Natomiast to, co Ty robisz teraz, podbierajac matce 3-4 tabletki (nie znam dawki, sa po 5 i 10 mg) jest TOTALNIE nieodpowiedzialne. No wybacz. Ale takie "samoleczenie" nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. I mowie Ci to nie ot tak se, tylko na wlasnym przykladzie.
Skonsultuj z lekarzem polaczenie (ewentualne podniesienie dawki Sertagenu) antydepa z Olanzapina. Ja tak bralem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez malwina77 13 wrz 2011, 17:29
Mnie olanzapina nie zamulala. Bralam na objawy negatywne od 2,5 do 10 mg. Moge o niej napisac same pozytywne rzeczy- wplywa dobrze na nastroj, motywacje, chec do dzialania, stabilizuje skutecznie nastroj na poziomie mniej wiecej +1
I jeszcze jedno, co trudno mi okreslic- umozliwia jakby pogodzenie sie z rzeczami nieodwracalnymi, na ktore nie ma sie wplywu. Dzieki temu lekowi jakos funcjonowalam w spoleczenstwie mimo mojej choroby.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez EvilAngel22 14 wrz 2011, 15:01
malwina77 czemu więc teraz jej nie bierzesz ?

przez malwina77 14 wrz 2011, 16:03
Bo utylam ponad 15 kilo i poniewaz jezdze na wozku inwalidzkim to jest powazny problem. Lekarz obawial sie dalszego przyrostu wagi i zmienil mi olanzapine na kwetiapine.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez betii 22 wrz 2011, 20:43
witam.
mam powazny problem biore zolafren w dawce 5-0-15 mg
oraz orofilil 500-0-1000
utylam 20 kg od kwietnia, a samo 10 kg przez 2 mce.
co mozna zrobic aby zgubic te kg?
czy ktos zdobył juz taką wiedzę.
stosuje diete, o slodyczach mowy nie ma i juz z70 kg waze 91.masakra.
prosze o pomoc

Sortuj wg