SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dark Knight 15 maja 2014, 15:55
Jest jakas znaczaca roznica w dzialaniu miedzy sulpi a amisulpi ??

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez avild 15 maja 2014, 22:38
Hej, jestem tu nowa :) Z diagnozą BPD (borderline), ale głębokim epizodem depresyjnym i histerią (ostatnio).

Czy to możliwe, że sulpiryd 50 mg zadziałał po jednej dawce? Tzn normalizująco, bo na przeciwdepresyjne działanie za wcześnie.

:)

Pozdrawiam!

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Zazulka 16 maja 2014, 10:21
avild
Miałaś jakieś efekty uboczne? Ja dziś (za dwie godziny) biorę dopiero pierwszą tabletkę. Też 50mg. U mnie to dodatek do głównego leku na nerwicę (escitalopram). Ciekawa jestem jak zadziała. Mam nadzieję, że nie przymuli. Biorę najniższą dawkę, więc myślę, że będzie OK. Zwłaszcza, że zaraz bo wzięciu tabletki mam wsiąść za kierownicę. Na szczęście nie jadę daleko i mogę sobie pozwolić na max 40km/h ;)
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez wieslawpas 02 cze 2014, 14:30
hej, ludzie jak ten lek dziala na nerwice mam na mysli takie stany napiecia i leku?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez PonuraZniwiarka69 02 cze 2014, 14:37
wieslawpas, nie dziala.
Nerwice leczy sie dlugotrwala terapia i zmiana swoich nawykow, myslenia i starych schamatow, a nie uzalezniajac sie od kolejnego leku "cud".
Myslisz, ze faszerowanie sie lekami cos zmieni, kiedy nie zmienia sie swojego zycia? Nerwica skads sie bierze - najczesciej to odpowiedz organizmu na to co dzieje sie w zyciu. Mozesz do konca zycia faszerowac sie lekami i zniszczyc sobie watrobe, albo zaczac zauwazac skad biora sie te leki i napiecia i z tym walczyc.

Pewnie i tak nic z tego nie zrozumiesz i za miesiac wyprobujesz kolejny lek...
PonuraZniwiarka69

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez beladin 02 cze 2014, 14:40
PonuraZniwiarka69, Masz problemy z wątrobą?
beladin

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez PonuraZniwiarka69 02 cze 2014, 14:41
beladin, nie.
PonuraZniwiarka69

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez wieslawpas 02 cze 2014, 15:10
tez nie mam problemu z watroba, a czy lek wybbowac sam nie wiem ostatnio nerwica mi odpuscila i nic stalego na dzien nie bralem.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez depresja24h 27 cze 2014, 16:34
Lek przyjmowałam około 2 miesiące na depresję (jako dodatek). Poruszałam się w obrębie dawek 100 mg - 300 mg.

Plusy:
- lek jest bezpłatny
- działa szybko, już po kilku dniach (wcześniej drażliwość i nerwowość)
- ma działanie aktywizujące (działa na motywację i energię)

Minusy:
- działanie jest krótkotrwałe, na początku aktywizuje, a z czasem działanie jest coraz słabsze
- podnosi prolaktynę, co skutkowało mlekiem w piersiach, uczuciem ciężkości
- wzrasta masa ciała, a raczej przypomina to puchnięcie
- zanik okresu
- moczenie nocne
- działanie schizotypowe - chodziłam po mieszkaniu i gadałam do siebie "ja już całkowicie zwariowałam", ochota na wyjście i równoczesne niewyjście z domu, wstawanie w nocy po zakupy (?)

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez rmjzcek 14 lip 2014, 21:13
Biore sulpiryd na nerwice (zapalenia zołądka, dwunastnicy itp. jazdy psychosomatyczne na tle nerwowym) , początkowo brałem 50mg tylko rano, ale gastrolog kazal brac i rano i po południu 50mg (w sumie 100mg). Pol roku bralem 50 i pol roku biore juz 100mg, zastanawia mnie czy po roku brania Sulpirydu może na mnie ten lek jakoś negatywnie wpływać ?
Głównie chodzi mi o wyniki krwi, popęd seksualny (znacznie spadły chęci na figle :-( ) czy inne powikłania mogą wynikać z jego długotrwałego brania ? I czy po zaprzestaniu wszystko wróci do normy ?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez DCPMM 17 lip 2014, 17:00
Brałem sulpiryd krótko, na depresję (wraz z lamotryginą). Zadziałał pozytywnie byłskawicznie, chyba już 2 lub 3-go dnia (w dawce 50 lub 100mg). Miałem zwiększać do docelowej dawki 200 chyba co 4 dni. Czułem się super, depresja zniknęła. Niestety cały czar prysł po około 2, maksymalnie 3 tygodniach i depresja wróciła, może nawet głębsza. Z tego co czytałem, bywa tak na sulpirydzie. :(
Czy ktoś wie dlaczego tak się może dziać? Jaki mechanizm stoi za takim działaniem tego leku? Dodam, że nigdy nie zareagowałem dobrze na leki SSRI, SNRI, TLPD.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Zbychu 1977 17 lip 2014, 17:51
DCPMM to jest charakterystyczne dla antagonizmu autoreceptorów,szybko sie ten mechanizm działania leków wypala z powodu szybkiej ich downregulacji.
Zbychu 1977

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez slow_down 17 lip 2014, 18:48
Czy ten lek może okazać się pomocny w zaburzeniach nerwicowych fizycznych takich jak jelitowe i żołądkowe? Problem opisałem tutaj: napady-l-ku-ustaj-pojawiaj-si-dolegliwo-ci-fizyczne-t51155.html
slow_down

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez DCPMM 18 lip 2014, 11:10
Zbychu 1977 napisał(a):DCPMM to jest charakterystyczne dla antagonizmu autoreceptorów,szybko sie ten mechanizm działania leków wypala z powodu szybkiej ich downregulacji.

A czy Twoim zdaniem, taka pozytywna (początkowo) reakcja na Sulpiryd oznacza, że w moim przypadku szukać należy wśród leków powiązanych z dopaminą, czy to bez znaczenia (efekt krótkotrwałego haju)?
Na lekach, które wpływają w jakikolwiek sposób na serotoninę czułem się zawsze tylko gorzej.

Sortuj wg