METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Siding Spring 18 lis 2012, 15:10
czyli Tobie miko84 paroksetyna znaczaca podnosi funkcje poznawcze tak?

beladin i w tym watku mozna znalesc i na forach zagranicznych. Piszac mase osob przesadzilem ale nie jest to jakis maly odsetek.

przez Kalebx3 18 lis 2012, 15:22
Jednym służy to ,a innym tamto. Odpowiednie dawki też nie są bez znaczenia. Jednak zmierzam ku temu i zastanawia mnie to szczególnie czemu tutaj prawie "Wszyscy " tak bardzo wzbraniają sie przed mixem( odpowiednie SSRI + metylofenidat)? Przecież to nie muszą byc końskie dawki( szczególnie tego drugiego). Na mnie ma to bardzo dobre działanie...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez beladin 18 lis 2012, 17:21
lubudubu No czasem jakiś sporadyczny przypadek i zwykle przez jakiś krótki okres czasu się z tym boryka.

Kalebx3 Kto się wzbrania? Czy czasem nie lekarze przepisują leki?
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 18 lis 2012, 17:42
Miko nigdy nie brałem paroksetyny. Teraz wybór lekarza padł na nią, a nie na sertralinę, bo w szczególności dominował lęk. Wcześniej brałem fluoksetynę, wenlafaksynę i przez krótki okres Wellbutrin. A już po fluoksetynie mam dość aktywizujących leków.
Zobaczymy jak będzie, jak za bardzo zmuli wtedy zgłoszę lekarzowi, zobaczymy czy zmieni czy dołączy inny lek. W każdym razie po dwóch dniach nie jest źle z sennością i zmuleniem. Natomiast nadal fatalnie z lękiem uogólnionym i wewnętrznym napięciem. A nie chcę nadużywać Zomirenu SR.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 18 lis 2012, 20:22
lubudubu właśnie nie, zaburza pamięć i intelekt w pewnym stopniu.
miko84

przez bupropion 20 lis 2012, 19:17
czy ktoś z Was mógłby porównać działanie metylofenidatu do działania selegiliny??? Zasnatanawiam sie czy któryś z tych dwóch preparatów mógłby mi jakoś pomóc.
Ostatnio [od ponad roku] nie zażywam żadnych leków i zauważyłam że coraz trudniej mi się wypowiedzieć, zapominam znaczenia i brzmienia słów, nie potrafię ich dobrać by o czymś mówić, chodzę po mieszkaniu i zapominam co miałam przed chwilą zrobić, albo zapominam ze w ogóle coś zrobiłam.....coraz częściej mam luki w pamięci krótkotrwałej, nie wiem co się dzieje :( Czy to może być skutek odstawienia keków antydepresyjnych [przyjmowałam je od ok. 10 lat]. Zadzwonię do lekarza i zapytam o to, boje się tego ze z inteligentnej zmieniam się z zombi.
Ale to wydaje się niczym w porównaniu z moim porywczym ostatnio zachowaniem, łatwo wpadam w gniew i mam depresyjne nastroje. Wiem mniej więcej gdzie tkwi przyczyna, zapisałam sie na psychoterapię i obiecałam sobie że nie wrócę do leków. Ale jest mi coraz trudniej i coraz bardziej się boję że utonę w bagnie beznadziei. Lekiem do którego mam pełne zaufanie jest Wenlafaksyna, ale ostatnio czytałam nt. metylofenidatu, modafinilu, atomoksetyny i selegiliny właśnie.

Miko wiem ze brałeś selegilinę i metylofenidat...jakbyś je do siebie porównał?
I Can Fly, But I Want His Wings...

przez miko84 20 lis 2012, 20:07
Myślisz, że lekarz przepisze Ci metylofenidat? Brałem i to i to, selegilina działa dużo słabiej od metylo, chociaż w podobny sposób.
miko84

przez elfrid 20 lis 2012, 20:40
Miko a Ty skąd miałeś metylofenidad jeśli nie od lekarza? W końcu część psychiatrów, w szczególności dziecięcych, ma różowe recepty i jeżeli są wskazania - pozostałości po ADHD - pomaga atomoksetya, edronax lub wellbutrin; tzn. że problem leży właśnie w tej kwestii.
Zwłaszcza jeżeli w/w leki aktywizujące uspokajają i wyrównują nastrój.
Nie każdy wchodząc w dorosłość wyrasta całkowicie z ADHD i nie każdemu przechodzi to CHAD (chociaż wg badań jest powiązanie)

bupropion a może te objawy to nie skutek uboczny leków, a ich braku. powrót depresji - problemy z pamięcią, koncentracją, funkcjami poznawczymi. Bo rozumiem, że nie stosujesz przewlekle benzo?
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 20 lis 2012, 22:58
Od lekarza, ale nie od pierwszego lepszego. Mój nie chciał mi go przepisać, musiałem jechać do innego miasta do poradni leczenia ADHD i tam skierowano mnie dopiero do lekarza tym się zajmującego.

Polska to nie jest USA jeśli chodzi o leczenie ADD/ADHD (i nie tylko o to...).
miko84

przez cytrynka84 20 lis 2012, 23:13
miko84, zgadzam się.Bardzo trudno jest dostać Metylo bupropion, wątpię,zebys dostal ten lek Chyba,ze masz stuprocentowe ADHD.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Kalebx3 22 lis 2012, 13:02
Miko wiem ze brałeś selegilinę i metylofenidat...jakbyś je do siebie porównał?

Chociaż pytanie jest skierowane do Miko ,ja również mam doświadczenie z obiema substancjami.
Dla mnie Selegelina powodowała ( po jakimś czasie jej stosowania) silne ataki złości( bardziej trafnie nerwowości i nabuzowania wybuchowością) ,coś wręcz przeciwnego niż spodziewałem się po niej otrzymać. Odstawiłem ją . Miała też pewne zalety ,jak większa przejrzystość i krystaliczność myśli ,oraz lepsze zapamiętywanie( pamięć ,ale i coś więcej).Ciekawa substancja,jednak trzeba uważać z czym się ją bierze razem ,bo często wchodzi w niekorzystne i szkodliwe interreakcje . Być może właśnie one były powodem tych nieprzyjemnych spraw. Może, nie wiem.
A metylo to zupełnie inna bajka. Extraklasa ,przy 2-3 lidze (selegelina). Praktycznie żadnych ( po czasie) skutków ubocznych ,większe opanowanie -panowanie nad "wybuchowymi" emocjami etc. Łatwiejsze wyrażanie myśli,działanie antyfobiczne -większa odwaga do ludzi( kontakt z nimi ) i wszystko wolniejsze,spokojniejsze...poza tym kapitalnie dobrze komponuje sie z Paroksetyną.
Dużo zależy od znalezienia sobie tylko właściwej dawki...ale jak już się znajdzie wtedy ,,,polecam. I niech nikt nie myśli ,że robię tu sztuczna reklamę lekarstwu. Nie wszystkim ono pewnie pomoże ,ale komu ma pomóc ten pewnie zdobędzie ten lek,jak ja. Zresztą byłem w tej kwestii wytrwały ,nawet ze swoim ADHD potrafiłem dotąd naciskać lekarza ,aż się poddał...
Teraz dodaje do metylo l- tyrozynę( średnie dawki ,bo nie mogą byc za duże) i efekty są nadspodziewanie dobre.
Myslałem ,że jeszcze lepiej podziała w tym względzie L-Dopa + Metylo,ale zbyt silne bóle głowy skreśliły ją z mojej listy( na razie).
Pozdrawiam.

przez cytrynka84 22 lis 2012, 13:47
Kalebx3, jak rozumiem masz zdiagnozowane ADHD? To się nie dziwie,ze bez problemu dostałeś Metylo.Jednak jak ktoś nie ma ADHD(tak jak ja nie mam)To o metylo może tylko pomarzyć?
Mam zaburzenia koncentracji,dość spore.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Kalebx3 22 lis 2012, 14:09
Cytrynka , mam zdiagnozowane ADHD,,,
ale jeśli posiadasz choć ułamek inteligencji. to również będziesz je miała ,a i nie takie rzeczy... ;)
" Bez problemu" , problemy były i to duże,,,ale jak powiedział Jezus " kto szuka ten znajdzie".
Przy zaburzeniach koncentracji jak najbardziej ten lek Ci się nada.Szczególnie właśnie na koncentracje i skupienie ten lek działa...i inne rzeczy też.

przez miko84 22 lis 2012, 14:34
Ja miałem z kolei wybuchy złości i byłem cholernie agresywny na metylo. Pozatym wogóle nie "łapałem" żartów, byłem ciągle śmiertelnie poważny i wszystko robiłem spokojnie i wolno...za wolno...
miko84

Sortuj wg