FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez benzowiec84 09 mar 2016, 22:29
agia napisał(a):BENZOWIEC jest nadzieja, idź do lekarza i poproś o sulpiryd i bierz 2 razy po 50 mg a do tego w razie potzreby benzo, postawi Cię na nogi raz dwa, aminsulpryd nie jest dobry bo powoduje senność u mnie ale sulpiryd stawia na nogi i chce się uczyć po nim, posłuchaj i wypróbuj, on wyciąga z depresji! Pozdrawiam.

właśnie ja miałem do wyboru amisulpryd albo sulpiryd , wybrałem amisulpiryd i nie działał na mnie . dziwne . bo podobno lepszy na aktywacje i wtedy już zrezygnowałem z stosowania sulpirydu bo te leki są do siebie bardzo podobne i skoro ami mi nie pomógł to wątpie żeby sulpi ruszył , ale może sprawdzę , zresztą nie mam nic do stracenia , tyle że do lekarza muszę iść .

myślisz że jest szansa ?

-- 09 mar 2016, 21:31 --

Ashton ty też bierzesz sulpiryd do fluo ??
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez agia 09 mar 2016, 22:32
Jest bardzo duża szansa sulpiryd to nie jest to samo co amisulpiryd, sulpiryd jest super i na 100 % Cię wyciągnie z tego, wypróbowywałam te 2 leki i wiem jak działają, leć jutro i zaczynaj kurację i dobierz benzo na lęki oraz coś na sen. W moim przypadku to był akurat 1 mg lorafenu na sen. Będziesz jak nowy. Zobaczysz.
agia

przez Ashton 09 mar 2016, 22:49
Spróbuj bo jest gitara i działa prawie z miejsca aktywizacja , nie tak jak fluo tygodniami.
Dobre na przeczekanie jak się ssri rozkręci.
Co najlepsze jest praktycznie zadarmo :D
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 09 mar 2016, 23:13
hmm dzieki pany i panie . muszę to spróbować. mam w domu cała pakę amisulpi , ale to nie działa , se leży .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez agia 09 mar 2016, 23:22
No ale pamietaj to nie ma być aminsulpiryd tylko to ma być sulpiryd! Pozdrawiam.
agia

przez Kalebx3 10 mar 2016, 13:30
No ale pamietaj to nie ma być aminsulpiryd tylko to ma być sulpiryd! Pozdrawiam.

dla mnie też zdecydowanie lepszy Suplpiryd niż Amisulpiryd ,,, choć nie gustuję w neuroleptykach i nikogo nie namawiam ,żeby sie tym leczył ,,, ale jak trzeba czasem to trzeba i kropka .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Ancilla 10 mar 2016, 16:57
Cześć, jestem tu nowa. Zanim zadam Wam pytania, pokrótce opiszę swoją sytuację. Mam nerwicę lękową, bulimię i depresję. Od pół roku jestem na psychoterapii i nauczyłam się, jak radzić sobie z lękami, ale że z kiepskim samopoczuciem jest większy problem, poszłam do psychiatry. Pani doktor przepisała mi Seronil 20 mg (mam brać rano) i Alpragen (3 razy dziennie po pół tabletki 0,25 mg przez miesiąc). Od wizyty u niej minęły 2 tygodnie, a ja boję się wziąć te leki, szczególnie Alpragen. Pytałam, czy benzo są konieczne, odpowiedziała, że tak, chociaż przez pierwsze 10-14 dni. Seronil brałam już 10 lat temu, było ok, bez większych skutków ubocznych, ale wtedy leczyłam się tylko na bulimię. Kilka miesięcy temu przez półtora miesiąca brałam Antinepte, ale lęki się nasiliły i z dnia na dzień to odstawiłam. Niestety lęki wciąż były. No i ostatnio, od jakiś 2 miesięcy, jest lepiej (dzięki psychoterapii).
Oto moje pytania:
1. czy jest na forum osobny dział dotyczący lęku przed braniem leków?
2. czy jeśli nie mam silnych lęków (a prawdę mówiąc, od 2 miesięcy nie mam prawie żadnych lęków), czy konieczne jest Waszym zdaniem (bo zdanie lekarki już znam), branie Alpragenu?
3. czy zaczynalibyście farmakoterapię, skoro sami w miarę sobie radzicie? Codziennie mam obniżony nastrój i jestem zmęczona, ale normalnie funkcjonuję, pracuję. Mam obawy, że po lekach mogłoby mi się pogorszyć.
z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

przez Ricah 10 mar 2016, 18:02
2. Regularne branie benzo moze doprowadzic do uzaleznienia, wiec rozsadniej jest brac tylko wtedy, gdy sie musi (i nawet wtedy tez utrzymywac jakies maksimum, zeby te 'musi' nie bylo codziennoscia).
3. 'W miare' to nie jest zycie. Jezeli jestes pewna, ze poradzisz sobie sama bez lekow, z psychoterapia, zmiana swojego zycia (np. zmiany sposobu myslenia, uprawianie sportu itd.), to nie pchaj sie w farmakoterapie. Leki moga powodowac skutki uboczne, czasami nawet 'trwale', a nie zawsze jest sposob by odwrocic efekty ich leczenia. Jednak leki tez moga jak najbardziej pomoc, szczegolnie dzieki nim mozna latwiej sie skupic na pracy nad soba, ale leki musza byc przede wszystkim trafione, warto tez pamietac na co uwazac przy danym leku, aby moc ewentualnie szybko zareagowac. Nie chce straszyc, ale po prostu z wlasnego doswiadczenia mowie, ze trzeba uwazac, by nie zrobic sobie kuku.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Ancilla 10 mar 2016, 21:21
Dziękuję Ricah. Poczekam jeszcze z decyzją, pewnie do momentu, gdy poczuję się naprawdę źle.

przez tictac 10 mar 2016, 21:33
Agia,Ashton na co bierzecie Sulpiryd ? Można Sulpiryd łączyć z SSRI ? Ja się go trochę boje bo wydluza odstep QT , można przytyć i sporo prolaktynka rośnie .Nie macie drogie Panie problemów z okresem i mlekotokiem po tym leku ? Miałem go na oku jak szedlem na wizyte do psychiatry ale na. Razie testuje paroksetyne. Kiedyś mialem dostęp do niego więc wziąłem 100 mg i pamietam ze miałem po nim lepszy humor. Jest tez chwalony na nerwice somtyczną.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Ashton 10 mar 2016, 21:40
Można łączyć z ssri. W małych dawkach 50-100mg działa na dopamine aktywizująco. Do 200mg antydepresyjne.
Dorzuc go sobie to zniweluje Twoje początkowe problemy z paro.

przez agia 10 mar 2016, 21:54
Ja jako kobieta musiałam odstawić sulpiryd, ponieważ spowodował u mnie zatrzymanie okresu, fakt tyje się po nim, wysoką prolaktyną się nie zamartwiałam, teraz jestem na samej fluoksetynie już 25 dzień i dzisiaj normalnie bez kija do mnie nie podchodzić, jestem nerwowa i wkurzona, suliryd na mnie dobrze działał, normalnie wesołe miasteczko było.
agia

przez tictac 10 mar 2016, 22:00
Ma duzo zalet i wad jak kazdy lek . Szkoda, ze mam takie lęki zwiazane z sercem bo bym wypróbował go . Tak to jak zaczne brać to będę myslal tylko o sercu. Porazka :hide:
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez benzowiec84 10 mar 2016, 22:47
ja 3 tydzien na fluo , za tydzien wchodzę na 30mg , nie rezygnuję . efektów na razie brak .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg