FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Firletka Poszarpana 22 cze 2012, 11:15
Hej monietta, ja od 2 tyg. co prawda nie biorę już bioxetinu, bo akurat mi nie pomógł, ale dołożę swoje zdanie, może Ci to pomoże. Może zadzwoń do swojego psychiatry w Polsce i podziel się swoimi obawami. Napiszę Ci jak to ze mną było i z ciążą. Rok temu brałam Escitalopram na depresję (od 2 lat), zdecydowałam z lekarzem że chcę zajść z ciążę (właściwie to psychiatra mnie namawiał, bo ja miałam mnóstwo obaw). Odstawiłam Esci wg jego rozpiski w 6 tyg (właściwie to w 7, bo na własną rękę to przedłużyłam). Pytałam lekarza, ile po odstawieniu leku mam odczekać z zajściem w ciążę, bo bałam się że lek krąży w org. jeszcze tygodniami. Dr rzekł że od następnego dnia praktycznie zachodzić, bo Depralin szybko się wypłukuje. Odczekałam tydzień i zaczęłam starania. W ciążę szybko zaszłam i byłam szczęśliwa mimo ciężkich objawów odstawiennych. Niestety ciążę poroniłam. ginekolog przypuszcza, że za krótki był czas od odstawienia antydepresantu do poczęcia. Zmieniłam psychiatrę, która złapała się za głowę, mówiąc że trzeba odczekać 3 miesiące po odstawieniu Esci. Co lekarz to inne zdanie. Po poronieniu wpadłam oczywiście w ciężką depresję, której nie mogłam wyleczyć przez 8 mieś., dopiero teraz (od 3 tyg.) wychodzę z tego bagna. Zalecam więc ostrożność w tym temacie i najlepiej skonsultowanie się z 2 psychiatrami. A tak jeszcze coby Ci dodać nadziei. Wiadomo, że każdy organizm jest inny, zwłaszcza kobiety - inna równowaga hormonalna. I tak, mam koleżankę, która zaszła w ciążę biorąc neuroleptyki i musiała je brać w czasie ciąży. I... urodziła zdrowego, pogodnego dzidziusia :) Jak więc widzisz, wszystko jest możliwe. Mam nadzieję że to nie był off topic, najwyżej niech moderator przeniesie mój post w inne miejsce. PZDR ciepło.

przez monietta 22 cze 2012, 11:48
Witam Cię Firletko!
dziekuje za wiadomość Kochana, bardzo chciałam poznac zdanie osoby ktora jest/byla w podobnej sytuacji. Muszę przyznać, ze troche mnie nastraszyłas i rzeczywiscie troche sie z tym wstrzymam, jednak obawiam sie, ze nigdy nie uda mi sie odstawic bioxetinu na tak dlugo abym zdołała bezpiecznie zajsc w ciaze:( Mieszkam teraz sama(bez mamy która była dla mnie najwiekszym oparciem) w Australii, mój chłopak i jego rodzina sa cudowni, wspieraja mnie na kazdym kroku, ale niestety nie maja pojecia o mojej nerwicy. Wątpie nawet zeby zrozumieli co to jest a ja swietnie umiem to ukrywac, zwlaszcza ze bioxetin naprawde bardzo mi pomogl i przez pierwsze pol roku tutaj wcale nie mialam objawow.
Boje sie tylko, ze nie umiem sie z tym pogodzic ze nigdy nie bede mogla miec dzieci bo moj chlopak i jego rodzice no i co najwazniejsze ja bardzo tego chcemy, co ja mam zrobic, teraz gdy biore bioxetin czuje ze moglabym temu sprostac ale jak go odstawie to bedzie masakra:(błagam poradzcie coś

przez Firletka Poszarpana 22 cze 2012, 12:16
monietta, nie obawiaj się. Jak dobrze się czujesz może trzeba tylko trochę zmniejszyć dawkę bioxetinu, tak żebyś funkcjonowała i może taka mini dawka nie zaszkodzi płodowi. Też interesuję się tym tematem, bo jak tylko zaczęłam ostatnio się lepiej czuć to znów myślę o ciąży. Jak 2 mieś. temu wspominałam o tym mojej psychiatrze, to powiedziała żeby o tym na razie nie myśleć, ale wtedy miałam dużą depresję, teraz jest spora poprawa. Na nast. wizycie za miesiąc podrążę ten temat. 30-tka minęła już jakiś czas temu, więc czas też działa na moją niekorzyść. Ale mam nadzieję, że jakoś się uda iść z dr na kompromis. He, he, ja rok mieszkałam w Nowej Zelandii (parę lat temu), niestety emigracja mi nie służy i wróciłam z depresją (mam depresję nawracającą, endogenną). Tam depresję leczy lekarz ogólny, wizyta u psychiatry jest bardzo droga, w Australii pewnie podobnie, więc wróciłam żeby się leczyć u nas. Ostatnio czytałam badania, że na niektórych antydepresantach można donosić ciążę, więc głowa do góry! Na jakiej dawce bioxetinu jesteś i od jak dawna go bierzesz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blackbird 22 cze 2012, 12:34
monietta, w australii kaza Ci odstawiac? mi polski psych powiedzial ze w polsce sie odstawia na ciaze, a ja w UK obie ciaze na citalopramie, jak juz pisalam. Mialam kiedys 2 poronienia , ale to bylo zanim weszlam na leki, wiec widzisz ze nie ma reguly, 2 poronienia przed depresja i nerwica na zero lekow, i 2 donoszone ciaze na ssri . Kochana czytaj badania na necie, w jez angielskim jest mnostwo, ciaze donaszaja kobiety z ciezszymi chorobami, np biora leki cukrzycowe i przeciwpdaczkowe, gorsze amunicje niz lajtowe ssri. ja cie bym namawiala. Tysiace kobiet w UK przechodza ciaze na antydepresantach i wszystko gra,m a poronic mozesz na nich jak i bez nich. Masz takie samo prawo do dziecka i usmiechu w ciazy jak i zdrowe kobiety. Konsultuj z innym lekarzem w autralii, czytaj australijskie fora!! i powodzenia :))

-- 22 cze 2012, 11:55 --

Firletka Poszarpana, nie daj sobie wmowic ze poronilas ciaze przez niedawne odstawienie SSRI, bzdura!! poronienia sa takim skomplikowanym tematem ze BAAArdzo ciezko jest ustalic przyczyne - zakladam ze poronilas w 1 trymestrze? jesli tak, jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze byla to po prostu genetyczna wada plodu NIE SPOWODOWANA antydepresantem. Nie wiem na jakiej podst,. lekarz okreslil ssri jako przyczyne poronienia. Najczesciej ( w 1 trym) pozostaje ona nieznana. Jaki to lekarz powiedzial gin? czy psychiatra?

przez monietta 22 cze 2012, 13:03
Dziewczyny jestescie niesamowite!dziekuje Wam z całego serca za wsparcie i wiare we mnie. Chciałabym sama byc tak zmotywowana, ale juz tyle przeszlam z moja nerwica i stanami dd, ze to chyba nauczylo mnie mega ostrożnosci i wyczulenia na pewne tematy. czasem jestem naprawde gotowa a czasem mam wyrzuty sumienia, ze wogole o czyms takim marze.
Firletko jaka szkoda, że nie mieszkasz juz w NZ(zawsze miałabym blizej jakąś bratnią duszę). Ja myślę tak szczerze, że ciąże(Tobie i mnie)mogą wiele pomóc, przede wszystkim nie bedziemy juz tak bardzo skupiac sie na sobie, pojawi sie cos wystarczajaco interesującego aby odwrócic naszą uwage od tej zmory-nerwicy. Po drugie nawet zdrowe mamy rodza dzieci z problemami i na to nie ma reguly, po trzecie przeciez tak naprawde jestesmy mega doswiadczone, swiadome, i silne kobietki bo zyc z TAKĄ chorobą to nie lada wyzwanie. Myśle, ze powinnaś porozmawiać o ciąży na nastepnej wizycie, może to byc lekarstwo nie tylko na złamaną duszyczke po ostatniej tragedii, ale na cala ta nerwice. ja na nerwice lecze sie od 7 lat, brałam rozne leki, chodzilam na terapie, ale nerwica zawsze powraca, u mnie objawia sie w przerozny sposób, silne lęki skrzywdzenia innych, bycia les lub choroby psych, szukanie chorób lub co jest dla mnie najgorsze uczucie depersonalizacji. Bioxetin mnie uspokaja i dalej kopa do zycia, z nim mi sie chce, biore go od 3 lat ale nie non stop, ostatnio miałam pół roku przerwy, biore 1 tabletke na dobe czasem 2 jak mam baaardzo silny lęk, ale to tak raz na miesiac.
Czarnyptaszku dajesz mi nadzieje i wiesz co, masz racje-nie ma reguły na urodzenie zdrowego maluszka, mysle , ze moze moglabym odstawic leki na jakies 2-3 mce jak sie teraz przelecze i sprobowac, powinno byc wyplukane wiekszosc z organizmu?jak sądzisz?a w UK naprawde większosc dziewczyn na antydepresantach przechodzi ciaze??kurcze, ja myslałam, ze lekarze odrazu odstawiaja leki w takim stanie. Zastanawiam sie nad zmiana leku na okres starania sie, ale jak do tej pory bioxetin najlepiej na mnie działa..

przez Firletka Poszarpana 22 cze 2012, 15:29
Heja blackbird masz oczywiście rację, we wcześniejszym poście może mało to doprecyzowałam. I psychiatra i
ginekolog powiedzieli, że zapłodnienie tuż po odstawieniu Esci MOGŁO być przyczyną poronienia, ale jak wiesz są dziesiątki przyczyn i nawet gin nie jest w stanie stwierdzić, co było bezpośrednią przyczyną. Gin optował, że niektóre ssri MOGĄ zaburzać gospodarkę hormonalną, tak że mogą być problemy w ciąży (ale nie muszą). Dlatego lepiej odczekać parę miesięcy przed zapłodnieniem, aż hormony się ustabilizują. Miałam robione badania hormonów i rzeczywiście miałam nieprawidłowości. Przyczyną więc mogły być nie stricte ssri, a zaburzenia hormonalne nimi spowodowane. Jako inny powód gin wskazał nietypową (rzadką, bo robił posiew) infekcję. A notabene infekcje były głównym skutkiem ubocznym Depralinu. Teraz to nie ma znaczenia, powodem poronienia równie dobrze mogło być coś inszego. Grunt to pozytywne nastawienie. Mam nadzieję, że mi się uda tym razem. Ostatnio leczę się u świetnej psychiatry z dużym doświadczeniem szpitalnym na oddziale chorób afektywnych i wierzę że mi pomoże z ew. ciążą. Leki kazał mi odstawić tuż przed ciążą niedoświadczony młody lekarz (w trakcie specjalizacji z psychiatrii).
monietta, idź do psychiatry i skonsultuj się a'propos zajścia w ciążę. Może na Bioxetinie można? Na anglojęzycznych stronach jak pisała Blackbird, jest więcej nowszych badań, informacji niż u nas. W USA wg mnie psychiatria jest na wyższym poziomie niż w PL, warto poszperać na amerykańskich stronach medycznych. Sama nie podejmuj decyzji o odstawieniu Bioxetinu, jedynie z lekarzem. I już na koniec, myślę że stres i nerwica czy depresja mogą bardziej zaszkodzić dziecku niż przyjmowanie leków. DOBRZE BĘDZIE, ZOBACZYSZ :) Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamy, tatusiów też, bo jutro ich święto przecież :)

przez monietta 22 cze 2012, 16:51
może jeszcze któraś Dziewczyna miała podobny problem?:) może któraś ma jakies info z zagranicznych stron? :lol:

przez Firletka Poszarpana 22 cze 2012, 20:27
monietta, wysłałam Ci na priva parę linków żeby nie robić off topu.
A tu wątek o ciąży na nerwicy" post886551.html?hilit=ci%C4%85%C5%BCa%20i%20leki#p886551
PZDR

przez blackbird 23 cze 2012, 14:53
monietta, idź do psychiatry i skonsultuj się a'propos zajścia w ciążę. Może na Bioxetinie można? Na anglojęzycznych stronach jak pisała Blackbird, jest więcej nowszych badań, informacji niż u nas. W USA wg mnie psychiatria jest na wyższym poziomie niż w PL, warto poszperać na amerykańskich stronach medycznych. Sama nie podejmuj decyzji o odstawieniu Bioxetinu, jedynie z lekarzem. I już na koniec, myślę że stres i nerwica czy depresja mogą bardziej zaszkodzić dziecku niż przyjmowanie leków. DOBRZE BĘDZIE, ZOBACZYSZ :)

swiete slowa Firletko :)
powodzenia dziewczyny, bedzie dobrze, pamietajcie ze ssri to lajtowe leki i nie musza byc od razu najwieksze dawki, zdrowa mama to zdrowe dzidzi :)

przez lalulala 24 cze 2012, 15:19
Hej.Czy ktos ma doswiadczenie ze zmiana fluo na inny ssri lub snri? Czy mozna tak z dnia na dzien - biorac pod uwage to, ze fluo ma dlugi okres poltrwania i utrzymuje sie jeszcze spory czas w organizmie mimo odstawienia?

przez symphony 24 cze 2012, 22:40
lalulala ja zmieniłam z dnia na dzień fluoksetyne na paroksetyne, bo fluo u mnie przez 3 miesiące nie działało i powiem Ci, ze zmiana leków i przejście było bardzo łatwe (zmieniałam z 40 mg fluo na 20 mg paro).
Oczywiście miałam niewielkie objawy uboczne, takie jak suchość w ustach, czy zawroty głowy, ale teraz juz po kilku miesiącach na paroksetynie ciesze się, że lek dobrze na mnie działa. mam nadzieję, ze i u Ciebie zmiana będzie korzystna :)

przez Korba 25 cze 2012, 18:06
po nieudanym powrocie do wenli, powrót do fluo.
lekarka powiedziała, że już nie ma mnie czym leczyć.
dla mnie to już wszystko jeden ch..
z tego gówna po prostu nie da się wyjść.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez eroica 27 cze 2012, 00:36
Korba napisał(a):po nieudanym powrocie do wenli, powrót do fluo.
lekarka powiedziała, że już nie ma mnie czym leczyć.
dla mnie to już wszystko jeden ch..
z tego gówna po prostu nie da się wyjść.

Leczy Cię pojedynczymi lekami czy próbuje chociaż różnych miksów?
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez gdzie idziesz? 27 cze 2012, 01:46
A czy można by na przykład dorzucić ze 20 mg fluo do 30 paro? Są jakieś niepożądane interkcje? Ponoć fluoksetyna "daje napęd", którego po paro nie czuję... :( Jest ten lek pod względem aktywizacji podobny do sertraliny?

Sortuj wg