KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez Korba 25 cze 2012, 21:56
uzytkownik, przyjdzie senność. powinna.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Michuj 25 cze 2012, 22:59
pozostaje cieszyć się, że nie przysługuje Ci lek na zniżkę ;)

-- 25 cze 2012, 23:05 --

o lol. Właśnie wymyśliłem odpowiedź na wszechobecny burdel w refundacji leków - ''Dlaczego mój lek, nie jest refundowany? ciesz się, że nie jesteś tak chory'' :mrgreen:
Loża szyderców

przez uzytkownik 26 cze 2012, 05:54
To samo powiedział farmaceuta jak kupowałem: ooo, dostał Pan go na 100%? Widocznie nie jest Pan aż takim świrem.
Co do snu. 0 (słownie: ZERO) snu. Męczarnia całą noc.
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 26 cze 2012, 10:04
uzytkownik, pozostaje mi polecić 50mg. Ja tyle biorę. Z tymże biorę na noc jeszcze trittico. I w zasadzie śpię.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez uzytkownik 26 cze 2012, 10:24
Tak się zastanawiam czy nie jest to raczej skutek nagłego odstawienia mianseryny (na 90mg byłem na sam koniec, czyli jeszcze przedwczoraj).
uzytkownik

przez Korba 26 cze 2012, 10:26
to prawdopodobne
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Michuj 26 cze 2012, 10:28
Pierwszy raz jak brałem ketrel, to dosłownie padłem na ryj, więc dziwne... Gdy odstawiłem mianserynę, a brałem 120, to nic się nie działo.
Loża szyderców

przez uzytkownik 26 cze 2012, 15:25
http://www.neuropsychiatria.net/artykul ... kul=53.pdf

Kwetiapina ma zarejestrowane przez FDA szczególne wskazanie: politerapia dużej depresji, gdzie kwetiapina uzupełnia podawanie leków przeciwdepresyjnych. Sugerowane dawkowanie wynosi: dni 1.–2.: 50 mg, dni 3.–4.: 150 mg. Warto w tym miejscu wskazać, że są badania potwierdzające skuteczność leczenia depresji (choroby afektywnej jednobiegunowej) kwetiapiną w formie monoterapii. Jednak dotychczas FDA nie zarejestrowała leku w tym wskazaniu. Dla kwetiapiny jest to jedno z największych zastosowań off-label. W większości systemów oznacza to legalność tego typu wzorca leczenia, ale bez wsparcia systemu refundacji. Z drugiej strony, pomimo braku rejestracji kwetiapiny w roli leku przeciwdepresyjnego, amerykańska FDA opatrzyła lek ostrzeżeniem standardowo umieszczanym na ulotkach antydepresantów (pierwszy z dwóch tzw. blackbox – ujęte w ramki ostrzeżenie) o ryzyku nasilenia zachowań samobójczych u młodych pacjentów (dzieci, młodzieży i młodych dorosłych).

-- 26 cze 2012, 21:05 --

Ja pitole. Zaczyna się druga noc, jestem od 2-3h na 50 mg i ZERO reakcji. Nic. Nie wiem co jest grane.

-- 30 cze 2012, 19:47 --

Powiem szczerze, że nie wiem w czym tkwi problem. Praktycznie 0 reakcji (oprócz chwilowego ziewania). Jutro dzwonię do swojego lekarza. Sytuacja jest co najmniej dziwna.
uzytkownik

przez QueenForever 12 lip 2012, 19:28
Tydzień temu wziąłem sobie na sen 400 mg kwetiapiny,derealizacja,depersonalizacja była ekstremalna,byłem przerazony ze tak dziwnie mozna się czuc na jawie po leku,to był psychodeliczny koszmar,do tej pory jak pomysle o tym kwetiapinowym stanie umysłu i emocji mam ciarki na plecach z przerazenia.
QueenForever

przez nadiaa 22 lip 2012, 10:56
Witam:)
Dostałam wczoraj od psychiatry Kwetaplex 25.Docelowo mam dojść do 100mg(ciekawe jak dojde do tej dawki-buuu).Po wczorajszej dawce 25 zostalam zmieciona z powierzchni ziemi.MASAKRA :( ....senność ,otępienie i ogolne fujjj.Do tej pory mnie trzyma...

Moje pytanie brzmi czy ktos z Was dzielił tabletke 25 na pół?W ulotce niby nie karzą ale spytac nie zawadzi.Nie jest dojelitowa ani o powolnym uwalnianiu wiec tak mnie naszło to pytanie.
Wole dłużej wchodzic w ten lek niz byc tak sponiewierana jak wczoraj :why: Wiem ,ze te przykre objawy z czasem łagodnieją ale ja kurde nie dam rady znowu tak paść na pysk jak wczoraj.Obrzydliwe to bylo.Jak wybudzanie z narkozy....

Dostałam go na nieznosny lęk i somatyzacje objawów jako dodatek do fevarinu .Zalezy mi na dojściu do 100 bo z lękiem juz nie daje rady. :cry:

przez cytrynka84 22 lip 2012, 11:51
Możesz podzielić. U mnie było tak,ze dostałam to na sen 25-50mg wzięłam pierwsza tabletkę zasnęłam dobrze spalam,ale nie zwaliło mnie z nog po tej pierwszej dawce,po tygodniu 50mg juz nie działało nasennie i musiałabym zwiększać dawkę,żeby zasnac(a dostaje lek na 100%),a biorę jeszcze inne leki.
Senność powinna minac po kilku dniach-bo sennosc to raczej uboczy skutek niż działanie leku
Jak masz lęki to lepsza byłaby paroxetyna (Seroxat) niz Fewerin i ketrel,Fewerin to slaby lek,białe to tylko taka moja sugestia ,sorry lekarz decyduje.

przez betii 22 lip 2012, 12:14
Mi lekarka dala opakowanie 200 i 100 i wlasnie bym 100mg dzieliła. Kupu kwetinor to zamiennik tanszy od kwetaplexu o 40zł.
Ja jak wezme wiecz.200 rano ledwo wstaje ale jak sie rozbudze jest ok. potem wziecie keidys 100 a teraz 50 rano straszne, mumia nic sie nie chce otumania strasznie. Tez biore niby na lęki

przez Guzik 22 lip 2012, 12:24
Kwetiapina bleeeeeeeeeee. Mój sen wydłużył się do 14h,jak się już obudziłam to byłam nieprzytomna i przysypiałam w ciągu dnia.

przez Fleure_De_Violette 22 lip 2012, 12:27
nadiaa, może negatywnie ten lek na Ciebie działa, może po jakimś czasie senność i otępienie przejdzie. Bierzesz malutką dawkę. Ja biorę 500 mg na noc i nie mam problemów z otępieniem i niczym innym. Pozostaje Ci poczekać na dalsze efekty z tym lekiem.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

Sortuj wg