MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez Ferdynand k 31 lip 2013, 00:14
Dziwne bo papierosy to dri +androgeniczny agonista +I mao
jeszcze tylko cholinergiczny agonizm
nikotyna to dri androgeniczny agonista i cholinergiczny
harman i norharman to i mao
dlatego moklo hamuje głód nikotynowy
Naczelny Użyszkodnik

przez Dziwne 31 lip 2013, 01:19
hehe dzięki, wiedzę masz niezła :D:D
ja cierpie na depreche z bardzo przewalonym somatem a mianowicie, ciężko mi jest rano się nawet odlać na stojąco tak jestem słaby nie mówiąc nawet o pracy bo bym nie wyrobił stojąc. Wstaje o 2 rano i jestem zmęczony jak po nocce. A na moklo pomimo kilku dni jak by się to naprawiło mogę coś robić dłuższy czas i tego nie odczuwam, więc dla mnie to chyba too... polecam spróbować tym co są zmęczeni somatycznie nawet nic nie robiąc.

przez Asmo 02 sie 2013, 09:11
Od jutra zaczynam. Zastanawiam sie ze skoro lek pobudza a ja pracuje rowniez na nocki a mam brac go rano to czy zasne? Narazie tylko 150mg ale niebawem zapewne wiecej.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 02 sie 2013, 09:14
Asmo, musisz pobrac z kilka tygodni by zobaczyc czy bedziesz miał z tym problemy
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Asmo 04 sie 2013, 06:20
Z ciekawosci zaglebilem sie w ulotke hydroksyzyny ktora mi przepisano na spanie i jest napisane by nie laczyc z MAO. Nie napisali dlaczego. Ktos sie orientuje?
To samo tyczy sie lamotryginy. Ulotka mobemidu mowi by nie laczyc z lekami przeciwdrgawkowymi. Nie rozumiem tego.
Ale ona chyba wie co robi?

-- 04 sie 2013, 17:21 --

Dowiedziałem się już co chciałem.

Ale ku potomności: Moklobemid można łączyć lamotryginą i hydroksyzyną.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez rella 06 sie 2013, 19:25
ktoś wie jak wygląda odstawianie moklo? stopniowo, od razu? nie wiem czy opłaca mi się kupić 8 opakowań z recepty skoro zamierzam to odstawić. oczywiście będę to konsultować z lekarzem, tylko wizyta już za 2 tygodnie a receptę mam "na wszelki wypadek" na 2 miechy no i nie wiem czy kupować to wszystko

przez Lord Kapucyn 06 sie 2013, 19:38
rella, Powinno sie niby odstawiac stopniowo, ale w praktyce to nie ma znaczenia. Okres półtrwania moklobemidu w organizmie to 1-2 godziny, efekty utrzymuja się 8-10h, a całkowicie zanikają po 24h. wtedy mozna na inny lek przejsc.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez rella 06 sie 2013, 21:57
dzięki

przez Asmo 07 sie 2013, 14:18
Powie mi ktoś jak to jest w praktyce z produktami zabronionymi takimi jak: cola, keczup, piwo ? Piwo akurat rzadko pije ale się zdarzy natomiast bez pepsi coli ciężko mi żyć i keczup uwielbiam. Ile godzin po zażyciu tabletki można te produkty spożywać? Na razie biorę tylko 150mg moklo ale niebawem pewnie więcej.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez rella 07 sie 2013, 16:20
Mi lekarka powiedziała, że musiałabym się żywić tylko zakazanymi produktami, np. cały dzień tylko czekoladą i bananami żeby mi to zaszkodziło w połączeniu z moklo. W praktyce jadłam i piłam wszystko w standardowych ilościach i nic mi nigdy nie było a zażywam dziennie 600mg. Tylko alkohol prawie wyeliminowałam. 2x piłam wódkę i kilka razy słabe piwo (radler 2%), ale jeśli chodzi o alko to raczej powinno się unikać. Colę piłam w dużych ilościach, nawet nie zakodowałam, że jest na liście :)

przez Lord Kapucyn 07 sie 2013, 16:25
Moklobemid jest selektywnym(względem MAO-A) inhibitorem MAO. Rygorystyczne restrykcje dietetyczne czyli unikanie pokarmów o dużej zawartości tyraminy (jak m.in. wspomniany ketchup- a raczej pomidory, z których powstaje czy piwo), aby uniknąć nagromadzenia się tyraminy i przełomu nadciśnieniowego- dotyczyły nieselektywnych IMAO.

Moklobemid hamuje głównie MAO-A. Dzięki temu tyramina może być z powodzeniem metabolizowana przez enzym MAO-B i nie dochodzi do jej nadmiernego nagromadzenia.

Było robione badanie w USA na grupie 2200 osób przyjmujących moklobemid, które nie przestrzegały w ogóle diety- jadły w trakcie kuracji wszystkie produkty z zakazanej listy i żadna z nich nie doświadczyła skutków ubocznych.

Ryzyko pojawia się dopiero w wyższych dawkach powyżej 600mg/dobę (a to jest maksymalna dawka), bo wtedy moklobemid traci seleketywność i w przypadku spożywania rzadkich gatunków serów żółtych i pleśniowych- nazywa się to "cheese effect".

Co do alkoholu to czytałem opracowanie lekarzy z UK na temat moklo i wynika z niego, że małe ilości alkoholu podczas kuracji moklobemidem można spożywać bez żadnych konsekwencji. Ale ogólnie nie jest zalecane spożywanie alkoholu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez rella 07 sie 2013, 22:10
Dark Passenger, jeśli przeoczyłam gdzieś opcję forumową z wyróżnianiem superpostów to mnie oświeć :)

przez Ovija 07 sie 2013, 23:17
Mam pytanko: jaki lek przeciwlękowy/uspokajający nie mający wpływu na libido i wzwód można łączyć z Moklobemidem ? Chlorprothixen niestety dosyć skutecznie mi zaburza tę sferę choć nie przyjmuję go w jakiejś końskiej dawce (30 mg na dobę).

przez Asmo 08 sie 2013, 01:30
Rano kawę wypijam po otwarciu oczu bo to rytuał, celebracje... odczekuje 2h i dopiero biore mobemid . Po wzięciu czekam również 2-3h pije kolejną kawkę i osobiście nie widzę żadnych rewelek. Popołudniu wypijam litr pepsi coli i też nie widzę rewelek. Ale to tylko 150mg, zobaczymy później.
Natomiast jestem ciekaw jakby się miało 300mg rano do wypicia wieczorem 3-4piw. - ma ktoś doświadczenie? Mocno ciśnienie skoczy?

Po tygodniu brania:
Nie chcę zapeszyć ale deprecha jakby zaczyna spier**lać. Może nie czuje się fantastycznie ale lepiej. Ze skutków ubocznych: przy pierwszym wzięciu bół głowy pół dnia, ale nie uciążliwy. Dopadł mnie taki "strzał" że musiałem drzemke godzinną zrobić taką dość przerywaną mówiąc swoimi słowami miotało mną, dziwne myśli przewracanie głową po podpuszce i kilka razy śmiech bez powodu - taka akcja trwała godzinę. Więcej już tak nie miałem.
Widze, że mam sporo mniejszą potrzebe snu. Powoli przestaje czuć się zmęczony, nie jestem zamulony za dnia. Chętniej pracuje. No i mniej palę i mniej jem (dla mnie +). Postaram się coś napisać jak minie miesiąc brania albo chociaż z 2tyg po zwiększeniu dawki.
Więcej dziś nie napisze bo zaczyna mnie dormicum glebować i muszę wskakiwać do wyra bo ostatnio tak zgasłem że nie zdażyłem się nakryć kołdrą, i obudziłem się rano do połowy nakryty:)
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

Sortuj wg