ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez joaszka 17 lip 2015, 12:16
Czego dowiedziałam się na terapii o lęku wolnoplynacym? Uczę się wyłapywać myśli i emocje pojawiające się najczęściej i wiązać je jakoś z poczuciem tego lęku, a następnie na zasadzie logicznego tłumaczenia sobie faktów i rozumienia swoich myśli i emocji w jakiś sposób opanowywac ten lęk. Czasem działa.

Moja diagnoza stoi pod znakiem zapytania, bo najpierw byłam zdiagnozowana jako zaburzenie lekowo-depresyjne, potem jako lękowe, potem znów jako lękowe depresyjne, a potem gdy już dwa razy pojawił się epizod depresyjny i doszły stany nadmiernego pobudzenia, zdecydowano się zdiagnozować mnie jako ChAD. W co nie do końca wierzę. Podobno ChAD i lęki wzajemnie się wykluczają, a to z powodu właśnie lęków zaczynalam terapię.
joaszka

przez elmopl79 17 lip 2015, 14:30
Joaszy
Dlatego mnie to zastanowilo,czemu Ci "zawracają glowe" z tym Chad....
Pobudzona?A to nie przeszkadza z leki,stany napiecia?

przez joaszka 18 lip 2015, 12:56
Nie rozumiem :(
joaszka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maggda92 18 lip 2015, 17:02
joaszy, Mnie też zdiagnozowali na Chad i też miewam lęki ale właściwie tylko w obniżonym nastroju, w pobudzeniu nie odczuwam ich a bardziej odczuwam drażliwość i skłonność do konfliktów
Mozarin 10mg,
Symla 200mg
Ketrel 100mg
F31 ChAD, F21 zaburzenie schizotypowe, F60.0 osobowość paranoiczna

przez elmopl79 18 lip 2015, 17:12
Joaszy
Ha,ha,ha....mialo byc:przez napięcie i lęki

przez joaszka 18 lip 2015, 17:58
Nie wiem. Naprawdę nie wiem. Równo tydzień temu czulam, że żyję, czerpalam pełnymi garsciami z dnia. Dzisiaj - nic mnie nie cieszy, mam ochotę umrzeć, rzygam na myśl o tym, że muszę udawać normalne życie, uśmiechać się. Nie mam nawet siły czytać książki
joaszka

przez novymivo 18 lip 2015, 18:15
joaszy napisał(a):Nie wiem. Naprawdę nie wiem. Równo tydzień temu czulam, że żyję, czerpalam pełnymi garsciami z dnia. Dzisiaj - nic mnie nie cieszy, mam ochotę umrzeć, rzygam na myśl o tym, że muszę udawać normalne życie, uśmiechać się. Nie mam nawet siły czytać książki

A kto Tobie kaze udawac, usmiechac sie, czemu robisz to wbrew sobie ?

przez joaszka 18 lip 2015, 18:30
Usiłuję żyć normalnym życiem, być między ludźmi, wychodzić z domu, jeździć do rodzicow. To wymaga prowadzenia rozmów, usmiechow... Męczy mnie to, ale zmuszam się do tego.
Robię wszystko, żeby nie kłaść się do łóżka i zwijać w kłębek, bo mogłabym z niego nie wyjść przez wiele dni.
joaszka

przez elmopl79 18 lip 2015, 20:32
Joaszy
Jak dlugo jestes na esci?

Chyli objawy depresyjne i dlatego lekarz podejrzewa u Ciebie chad?

przez joaszka 19 lip 2015, 00:54
Na esci jestem od grudnia (7,5 miesiąca) z przerwą na wenlafaksynę, bo w pewnym momencie zbyt wysoką dawka esci wywołała u mnie depresję (prawdopodobnie esci, ale w sumie niewiadomo już, co było wynikiem działania leków, a co nie).
A ChAD podejrzewają bo depresja nawraca co parę tygodni.
Dla mnie to wszystko jest grubymi nićmi szyte... Jedyne, czego jestem u siebie pewna, to lęki i depresja... A hipomania... Moim zdaniem to sposób psyxcholozki na interpretację moich zachowań.
joaszka

przez KoalaLala 19 lip 2015, 13:33
joaszy napisał(a):Usiłuję żyć normalnym życiem, być między ludźmi, wychodzić z domu, jeździć do rodzicow. To wymaga prowadzenia rozmów, usmiechow... Męczy mnie to, ale zmuszam się do tego.
Robię wszystko, żeby nie kłaść się do łóżka i zwijać w kłębek, bo mogłabym z niego nie wyjść przez wiele dni.

Tak sie zastanawiam - nie probowalas po prostu mówić rodzicom (albo innym bliższym osobom przed którymi udajesz?) jak bardzo zle się czujesz? Taka szczera rozmowa zamiast sztucznych uśmiechów?
Ja przed dalszymi udaje, ale przed przyjaciółmi i rodzicami juz bym nie dala rady, czasem tylko troche ukrywam, udaje ze nie jest baz tak zle, ale ogólnie wiedza co mi dolega.

Dlugo jestes juz na lekach prawda? Nie myślisz o zmianie skoro lęki trwają ?

przez joaszka 19 lip 2015, 13:51
KoalaLala napisał(a):Tak sie zastanawiam - nie probowalas po prostu mówić rodzicom (albo innym bliższym osobom przed którymi udajesz?) jak bardzo zle się czujesz? Taka szczera rozmowa zamiast sztucznych uśmiechów?
Ja przed dalszymi udaje, ale przed przyjaciółmi i rodzicami juz bym nie dala rady, czasem tylko troche ukrywam, udaje ze nie jest baz tak zle, ale ogólnie wiedza co mi dolega.

Mówiłam, rozmawiałam, ale oni tego nie rozumieją. Mają dobre chęci, ale sami wiecie, że jeśli ktoś czegoś nie przeżył, to nie do końca rozumie. Mama proponowała mi, że pójdzie ze mną do psycholożki. Chce mi pomóc.
Ja już sama nie wiem, czy udaję przed innymi, czy przed sobą. Zakładam maskę, gdy się z kimś spotykam. Automatycznie.

KoalaLala napisał(a):Dlugo jestes juz na lekach prawda? Nie myślisz o zmianie skoro lęki trwają ?

Przerabiałam już trochę leków. Sertralinę, chlorprotiksen, lorazepam, trazodon, wenlafaksynę, mianserynę, olanzapinę, teraz depakine i escitil. Na escitilu jestem najdłużej i daje najlepsze efekty. Teraz czuję jakieś 10% lęków, które towarzyszyły mi zanim zaczelam brać escitil.
joaszka

przez KoalaLala 19 lip 2015, 14:34
joaszy

A po jakim czasie escitil zaczął dawać efekty ?
mi zaraz miną dwa miesiące na esci i 10 procent lęków nie czuje w lepsze dni (fakt, że troche tych dni więcej już, to pewnie dobry znak)

a z tą maską automatyczną to rozumiem, ja nawet jak opowiadam przyjaciółkom co się dzieję to sprawiam wrażenie pewniejszej w tym wszystkim. taka mobilizacja. ale to chyba po to żeby ich ochronić, nie obciążać aż tak

przez elmopl79 19 lip 2015, 15:45
Joaszy
Hipomania....hm....i na tej podstawie postanowili poddać diagnozę pod znakiem zapytania?
Przecież ja hipomanie mam co miesiąc przed okresem....to,ze jestes nadpobudliwa i wszystkich byś pozabijala chwilami,to jest powod do stwierdzenia hipomanii?

A co do chwiejności samopoczucia,to ja na esci mialam tak,ze chwilami lapal mnie potworny dol,i trwal tydzień,czasami ponad tydzień,a potem ni z gruch ni z pietruchy nagle extra samopoczucie....to ja tez wg.twojej psycholożki mam chad?
ech,ci lekarze....

Sortuj wg