AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

Re: Valdoxan [ agomelatyna ]

przez miko84 22 gru 2010, 11:00
Agomelatyna blokuje głównie receptor 5-ht2c, którego blok podnosi noradrenalinę i dopaminę, dlatego ma u wielu działanie wręcz pobudzające. Mianseryna/mirtazapina też silnie blokuje ten receptor ale dodatkowo blokuje 5-ht2a, którego blok poprawia sen no i silnie działa przeciwhistaminowo co też uspokaja i usypia. Wg mnie agomelatyna może być dobra dla osób które nie trawią przymulającego działania mianseryny/mirtazapiny, tylko chcą czystego działania antydepresyjnego.

Podobno początkowe lęki i objawy uboczne na SSRI są spowodowane agonizmem właśnie receptora 5-ht2c, czyli na papierze jego antagonizm może mieć u niektórych działanie antylękowe, antydepresyjne, poprawiające apetyt, sferę seksualną. Jednak część efektów ubocznych SSRI to także agonizm receptora 5-ht2a, którego agomelatyna wg danych nie antagonizuje.
miko84

przez Anna R. 22 gru 2010, 11:18
http://www.adfd.org/wissen/Agomelatin

W tym opracowaniu agomelatyna nie wypada zbyt dobrze. Jej mechanizm działania nie jest do końca poznany, jednak lęki wywołuje i to spore. Te dwa tygodnie to była katorga. Spanie bez końskiej dawki benzo było niemożliwe.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Wujek_Dobra_Rada 22 gru 2010, 12:17
Anna R., Bierzesz ciągle ten lek. Jak się spisuje po przejściu skutków ubocznych>?
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 22 gru 2010, 12:19
nie Ania nie bierze juz tego!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez miko84 22 gru 2010, 15:10
U niektórych z kolei ma silne działanie przeciwlękowe i antydepresyjne. Kwestia osoby i jej typu depresji/lęków. Tak czy owak 200 zł za ten lek to zdzieranie kasy z chorych ludzi i tyle. Servier znany jest z łupienia z biednych - choćby afera z innym ich lekiem - Iwabradyną.
miko84

przez LonLuvois 22 gru 2010, 20:41
Coś mi podpowiada, że ta agomelatyna to zwykła ściema.

przez Anna R. 22 gru 2010, 20:51
Nie biorę już ago. Dwa tygodnie niespania mnie wykończyły i straciłam nadzieje, ze Valdoxan zadziała nasennie. Nawet po Lorafenie stosowanym dodatkowo nie mogłam zasnąć. Ktoś już tutaj pisał o bezsenności po agomelatynie, donoszą o tym również na sanego i niemieckich forach. Tutaj nie cenią tego leku, a Związek Lekarzy Niemieckich i Komisja Do Spraw Leków określiły Valdoxan jako nieprzydatny w leczeniu depresji i nazwały go "antydepresantem naprawdę ostatniego wyboru" . Uważają, ze ago jest szkodliwa dla wątroby i stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla pacjentów.
Herbert Grönemeyer

przez miko84 22 gru 2010, 22:22
O szkodliwości na wątrobę też słyszałem, co jeśli jest prawdą skleśla dla mnie ten lek całkowicie.
miko84

przez LonLuvois 22 gru 2010, 22:42
Nawet po Lorafenie stosowanym dodatkowo nie mogłam zasnąć.

Na mnie lorafen nigdy nie działał nasennie.

przez Wujek_Dobra_Rada 22 gru 2010, 22:53
Na mnie działał nasennie. W dawce pół opakowania 2.5 mg ....
Wujek_Dobra_Rada

przez Anna R. 22 gru 2010, 22:55
Mnie usypia już 1 mg, ale Valdoxanowi nawet 3 nie dały rady ;)

W ogóle nie powinno się do ago brać wspomagaczy zasypiania, bo teoretycznie ma działać nasennie. A niestety nie działa.
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 22 gru 2010, 22:56
Wujek_Dobra_Rada,

Masz ten Haloperydol ?

przez jmac 23 gru 2010, 00:49
Witam,
Wg mnie valdoxan to dobry lek i mi pomaga. Co prawda cena 200 zl to sporo(brak refundacji a nie zdzierstwo raczej).
Osobiscie valdoxan biore juz jakies 5 miesiecy i dobrze dziala na moje leki oraz motywacje.
SMialem duze watpliwosci co do tego leku. Poczatki byly naprawde ciezkie, bylo zmeczenie, byla bezsennosc(budzenie sie w nocy) ale te objawy stopniowo ustepuja choc moze to potrawc nawet ze dwa miesiace... Z perspektywy czasu jestem zadowolony z tego leku.

ps Czytalem tez troche na zagranicznych forach, i polecali tam brac stilnox na te bezsennosc, z tego co pamietam u mnie sie to sprawdzalo.

przez miko84 23 gru 2010, 10:54
Państwo nie będzie refundować leku za 200 zł bo to zbyt wysoka cena narzucona przed producenta. Gdy iwabradyna była refundowana to kosztowała wg producenta 200 zł, a jak się redundacja skończyła to można ją już kupić za 60 zł.
miko84

Sortuj wg