Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      23
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, arturop7777 napisał(a):

Czy obecnie ktoś jeszcze bierze Agomelatyne ? Chce ją zacząć brać na anhedonie 

U mnie kiedyś ją lekarz rozważał, ale w końcu zrezygnował. 

Odnośnie anhedonii powiem, że jak dobrze pójdzie to za ok. 2 lata wejdzie do obrotu raczej zacny lek na anhedonie - biorę go na razie w badaniu klinicznym i jest 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2023 o 22:04, acherontia styx napisał(a):

U mnie kiedyś ją lekarz rozważał, ale w końcu zrezygnował. 

Odnośnie anhedonii powiem, że jak dobrze pójdzie to za ok. 2 lata wejdzie do obrotu raczej zacny lek na anhedonie - biorę go na razie w badaniu klinicznym i jest 👌

A możesz podać nazwę leku i na co jeszcze działa poza anhedonii? Będę śledził czy już jest. Prawie miesiąc na paroksatynie i jest gorzej niż przed braniem.Zaciskam zęby i wytrwam choć 3 miesiące ale sił i nadziei brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stracony2 napisał(a):

A możesz podać nazwę leku i na co jeszcze działa poza anhedonii? Będę śledził czy już jest. Prawie miesiąc na paroksatynie i jest gorzej niż przed braniem.Zaciskam zęby i wytrwam choć 3 miesiące ale sił i nadziei brak.

Aticaprant - nazwa substancji. Lek na depresję ogólnie, ale jeśli wejdzie to i tak za 2 lata co najmniej, bo aktualnie jest ostatnia faza badania klinicznego przed złożeniem wniosku regulacyjnego. No i to nie jest lek do monoterapii, z SSRI/SNRI, przynajmniej w badaniu klinicznym, się go bierze.

Co prawda ja chwilowo musiałam przerwać branie leku i nie wiadomo czy nadal będę brała, ze względu na nietypowe objawy, ale na razie wszystko wskazuje na to, że jednak nie lek im winien i to zbieg okoliczności po prostu, ale decyzję czy dyskwalifikacja czy lecimy dalej mimo naruszenia protokołu będę znała jutro późnym wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Aticaprant - nazwa substancji. Lek na depresję ogólnie, ale jeśli wejdzie to i tak za 2 lata co najmniej, bo aktualnie jest ostatnia faza badania klinicznego przed złożeniem wniosku regulacyjnego. No i to nie jest lek do monoterapii, z SSRI/SNRI, przynajmniej w badaniu klinicznym, się go bierze.

Co prawda ja chwilowo musiałam przerwać branie leku i nie wiadomo czy nadal będę brała, ze względu na nietypowe objawy, ale na razie wszystko wskazuje na to, że jednak nie lek im winien i to zbieg okoliczności po prostu, ale decyzję czy dyskwalifikacja czy lecimy dalej mimo naruszenia protokołu będę znała jutro późnym wieczorem.

Dzięki, będę śledził jak postępy z lekiem. Moja obecna lekarka jak powiedziała, stara się nie dawać więcej lekarstw ze względu na nakładające się skutki uboczne. No ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać na polepszenie nastroju i anhedonię, oczywiście nie zadziałało, więc obecnie biorę ciągle tylko jako lek nasenny i nic więcej. Psychiatra nie widzi w tym nic dziwnego, żeby brać Agomelatynę jako lek nasenny, bo podobno ona metabolizuje się do melatoniny. Wiec zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby już brać samą melatoninę właśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, noctropolis napisał(a):

Miałem brać na polepszenie nastroju i anhedonię, oczywiście nie zadziałało, więc obecnie biorę ciągle tylko jako lek nasenny i nic więcej. Psychiatra nie widzi w tym nic dziwnego, żeby brać Agomelatynę jako lek nasenny, bo podobno ona metabolizuje się do melatoniny. Wiec zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby już brać samą melatoninę właśnie?

ja żrę samą melatonine w duzych dawkach i efekt ten sam a mniej trucia sie kolejnym psychotropem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×