ARYPIPRAZOL (Abilify)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
33
51%

Nie
12
18%

Zaszkodził
20
31%

Liczba głosów : 65

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez efef 06 cze 2015, 13:15
Zbychu 1977 napisał(a):Miał ktos z Was na arypiprazolu zawroty głowy,uczucie ze zaraz zemdlejecie? mnie cos takiego dzis łapie ,dawka 15mg.

Miałem tak przez parę tygodni przy zmianie pozycji na stojącą, ale już przeszło, może czasami tylko mnie złapie. Teraz bez przeszkód pracuję, a często muszę się schylać albo wchodzić na drabinę, więc jest OK :smile:

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Zbychu 1977 06 cze 2015, 17:39
efef napisał(a):
Zbychu 1977 napisał(a):Miał ktos z Was na arypiprazolu zawroty głowy,uczucie ze zaraz zemdlejecie? mnie cos takiego dzis łapie ,dawka 15mg.

Miałem tak przez parę tygodni przy zmianie pozycji na stojącą, ale już przeszło, może czasami tylko mnie złapie. Teraz bez przeszkód pracuję, a często muszę się schylać albo wchodzić na drabinę, więc jest OK :smile:

Rozumiem,mam jeszcze odczucie spadania,tak jakbym zaraz miał stracić świadomość co na szczescie nie następuje.
Zbychu 1977

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Psychopharm 07 cze 2015, 09:42
Znowu zmieniłeś leki? Tzn. odstawiłeś mirtę mimo, że pisałeś iż dobrze się czujesz? Ręce opadają :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Zbychu 1977 07 cze 2015, 10:01
Psychopharm napisał(a):Znowu zmieniłeś leki? Tzn. odstawiłeś mirtę mimo, że pisałeś iż dobrze się czujesz? Ręce opadają :)

Mi tez opadają:) mirta gryzie sie z ari,a mi potrzeba Dopaminki .

-- 07 cze 2015, 10:16 --

Do tego potwornie sie poce na ari,jakbym brał stymulanty.

-- 07 cze 2015, 11:27 --

Mam jeszcze średnio nasiloną derealizacje.
Zbychu 1977

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez slow_down 08 cze 2015, 16:44
Z przyjemnością wracam do tego leku, tym razem Akineton powinien pomóc na akatyzję.
slow_down

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Zbychu 1977 09 cze 2015, 20:07
Aripiprazol wykazuje własciwosci agonistyczne/antagonistyczne w zaleznosci od stężenia dopaminy oraz serotoniny odpowiednio w układzie limbicznym i hipokampie w mózgu.W jednym z badań skuteczność arypiprazolu w stosunku do ilości dopaminy wahała się od 25% w komórkach,które nie miała części receptorów dopaminy do 90% w komórkach z rezerwą receptora.Oznacza to iz arypiprazol jest stabilizatorem 5HT/DA.Aripiprazol wydaje się nie powodować znaczne EPSE, hiperprolaktynemii, nadmiernego przyrostu masy ciała, zaburzenia rytmu serca.

Charakterystyka aripiprazolu (profesjonalna) http://www.biopsychiatry.com/aripiprazole-abilify.pdf
Zbychu 1977

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez slow_down 09 cze 2015, 20:25
Jesli jest stabilizatorem, to chyba nie ma co probowac ustawiac dopamine w inny sposob. Boje sie, czy nie bedzie sie to gryzlo z akinetonem na akatyzje.
slow_down

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Zbychu 1977 09 cze 2015, 21:47
slow_down napisał(a):Jesli jest stabilizatorem, to chyba nie ma co probowac ustawiac dopamine w inny sposob. Boje sie, czy nie bedzie sie to gryzlo z akinetonem na akatyzje.

Stabilizatorem DA i 5HT jest w tym sensie ze jesli ktos ma tych neurotransmiterów za mało to arypiprazol zwiększa ich poziom w okreslonych obszarach w mózgu i przeciwnie-gdy ma ich nadprodukcje-zmniejsza.
Zbychu 1977

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez slow_down 09 cze 2015, 21:56
Po jakim czasie takie dzialanie mozna odczuc?
slow_down

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Zbychu 1977 09 cze 2015, 22:01
Przewertowałem wiele wazniejszych stron w necie poswieconych arypiprazolowi-co do dawki są one nizsze w leczeniu negatywnych objawów schizofrenii i depresji anizeli pozytywów i CHAD-mieszczą sie one w zakresie 3-15mg w depresji i negatywach zas w schizofrenii z pozytywami -30mg.Początek działania był ogólnie podany bez konkretnych odniesień -2-4 tyg czyli mniej więcej tyle ile rozkręcają się antydepresanty.
Zbychu 1977

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez slow_down 20 cze 2015, 11:08
Nie tyje po nim i nie zamula mnie. Po zwiekszeniu dawki akatyzja minela i pojawilo sie gorsze samopoczucie troche, jesli to nie minie, wracam do 7,5mg lub mniej.
slow_down

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Angua 27 cze 2015, 15:02
Dostałam Aryzalerę, na początku 7,5 mg przez 6 dni, później dawka docelowa 15 mg do następnej wizyty u lekarza. Na początku nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych. Około 3 dni po zwiększeniu dawki pojawia się u mnie senność w ciągu dnia (ale przynajmniej zaczęłam spać w nocy) oraz gorszy skutek uboczny - drżenie całego ciała i takie drżenie od wewnątrz. Towarzyszy temu uczucie niepokoju. Mam nadzieję, że objawy uboczne minął, gdyż odczuwam poprawę w swoim stanie. Minęło mi ekstremalne pobudzenie a nastrój się trochę ustabilizował.
Angua

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez bmwfan 27 cze 2015, 15:32
Musiałem odstawić ten lek po 3 dniach ze względu na akatyzję, drżenia nóg i bezsenność.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez radek111 27 cze 2015, 18:12
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć różnicę między działaniem abilify w porównaniu do solianu?? To dla mnie bardzo ważne.

Sortuj wg