Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez carmen1988 28 lut 2011, 20:16
Niekoniecznie, nie martw się. Ja czasem jak mam rtg to zdjęcie po porostu kiepsko wychodzi i nie potrafią zidentyfikować jakiejś smugi, dlatego robią ponownie. Zdarzyło mi się z 3 razy do tej pory, aczkolwiek to było rtg klatki piersiowej.
nerwica wegetatywna

przez togolina 28 lut 2011, 20:34
Staram się nie martwić ale ten podpowiadacz jest silniejszy....
Dostałam wcześniej zastrzyki od neurologa Milgammę i miałam dzisiaj wykupić ale ten wynik - nie wynik zaburzył moje logiczne myślenie i póki co nie wykupiłam... jak nie wiem co mi tam wyjdzie w tym piersiowym.... jeju czy ja muszę sobie tak uczerniać życie ... ???? :why: :why: :why:

przez zetVi 28 lut 2011, 21:55
togolina, zgłosiłaś dolegliwości bólowe tego miejsca - a wykonano standardowe zdjęcie RTG klatki piersiowej, domyślam się, że w projekcji tylno-przedniej. Jest więc potrzebne powtórne badanie w projekcji bocznej - z naciskiem na miejsce, w którym bóle się ulokowały. To nie oznacza, że pierwsze zdjęcie RTG jest niejasne czy wykazuje nieprawidłowości. To oznacza, że dla przysłowiowego pewniaka, potrzeba bardziej szczegółowego zdjęcia. To bardzo dobrze, że tak zdjęcie zostało opisane, dlatego, że zwyczajne RTG klatki w tym momencie nie zawsze musi być doskonałe. Nie każdy radiolog tak zadbałby o Ciebie i prosił o boczne zdjęcie - ktoś inny mógłby uznać, że skoro nie widzi żadnych zmian a bóle występują, to jest to efektem nerwicy i mógłby Cię odesłać do domu. Ten radiolog na zdjęciu prawdopodobnie nic nie widzi, ale w Twój ból wierzy, więc chce przypatrzeć się kręgom dolnym dokładniej. Gdyby "coś" widział, musiałoby to być zawarte w opisie. Nawet jeśli coś tam wypatrzył - nie należy się tym stresować, nie może być to niczym groźnym i na pewno - jeśli jest to efektem wypadku - da się ów problem leczyć rehabilitacją.

Boże czy oni coś tam znaleźli i muszą sie upewnić

Może być tak jak mówię, że niczego nie znaleźli, ale skoro zgłaszasz ból - to chcą się upewnić. :) Okaże się w swoim czasie. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez togolina 28 lut 2011, 22:36
zetVi - ja miałam robione Rtg kręgosłupa piersiowego w sekwencji przedniej i bocznej,zdjęcia wykonywane na leżąco, pierwsze leżałam na plecach, drugie na lewym boku, i własnie tę boczną potwierdzają... z radiologiem nawet słowa nie zamieniłam jedyne co to w skierowaniu było napisane - uraz... dlatego tak się martwię... nikomu nie narzekałam na ból, jedyne rozmawiałam z neurologiem.... Badanie było robione miesiąc po wypadku a bóle pleców zaczęły się 2 tygodnie po wypadku, wcześniej tez mnie bolały ale nie aż tak...
Martwię się .... :why:

przez carmen1988 28 lut 2011, 22:37
Zrozumiałe,że się martwisz - ale pomyśl sobie,że chcą ci pomóc i dlatego tak dokładnie wykonują te badania. To dobry znak!
nerwica wegetatywna

przez dunkan 01 mar 2011, 00:35
bylem dzis u urologa i nerki oraz reszta jest ok , mam maly stan zapalny i dostalem tabletki. mialem usg wszystkich narzadow. Co do pieprzyka to mialem dwie konsultacje z dermatologami i obydwoje po badaniu ttym przyrzadem powiekszajacym powiedzieli zenie ma powodow do niepokojow ale zalecili usunac dla swojego spokoju i bezpieczenstwa na przyszlosc , ale ja czuje dzis np ze jakby mnie tam bolalo...nie wiem czy to nerwica :/ czy cos naprawde sie dzieje ,...dosyc juz mam tego tej niby hipochondrii i tej nerwicy ...

przez zetVi 01 mar 2011, 00:59
mam maly stan zapalny

Czyli jednak coś jest na rzeczy. :) Jeśli o ten pieprzyk chodzi - czerniak, jeśli nic się z nim brzydkiego nie dzieje, nie ropieje, nie krwawi - z reguły nie boli, uważam tak - jak to mówią - "na chłopski rozum". Ponadto aby była mowa o nowotworze, znamię musi spełniać pewne kryteria, nie znam ich, ale domyślam się, że musi być spore, nieregularne, jednym słowem: brzydkie. Z kolei wiem, że nerwicowcy lubią dopatrywać się czerniaka w znamionach z rogowaceniem łojotokowym (brodawka łojotokowa) - a to dlatego, że utarło się jakoś, że wszystkie takie myszki są potencjalnie nowotworowymi. To oczywiście możliwe, że ze znamienia może powstać nowotwór, ALE: takie ryzyko dotyczy każdego z nas, bo każdy z nas ma jakieś pieprzyki, jedne ładne, drugie całkiem brzydkie. Gdybyśmy tak wszyscy mieli w tej chwili tą czujność onkologiczną pod względem skóry - przychodnie dermatologiczne pękałyby w szwach. Po prostu zaufaj dermatologom. Problemem każdego hipochondryka nie jest samo wkręcanie sobie chorób a właśnie ten brak zaufania do starszych i doświadczonych ludzi, do specjalistów. :)

togolina, bardzo rozsądnie postępujesz szukając przyczyn bólu - ale kwestia zaufania do lekarzy czy radiologów dotyczy również Ciebie. :-) Musisz zaufać tym, którzy Cię dalej w diagnostyce prowadzą. Jeśli postanowiono RTG wykonać jeszcze raz, to już sprawą radiologa czy lekarza jest z jakiego to powodu. Twoim zadaniem jest jedynie uzbroić się w cierpliwość i w spokoju poczekać na opis rtg. Nie ma sensu zastanawiać się dlaczego badanie jest powtórzone, dlaczego to czy tamto.. widocznie zdjęcie nie było wystarczającym dowodem na to czy coś Ci jest czy nie jest. Rtg ma to do siebie, że bywa niedokładne (w przeciwieństwie do ultrasonografii, potrafi dawać mylne obrazy). Często potrzeba je powtórzyć by móc się w czymś upewnić. I niech no wpierw specjalista się upewni - a Ty w spokoju poczekaj i staraj się nie przypuszczać, cóż tam takiego mogli dojrzeć, bo to pierwszy krok do szukania dodatkowych objawów i napędzania sobie lęków. :)

przez Monii 01 mar 2011, 08:56
HEEEEEJ Witam Wszytkich bardzo gorąco, dawno nie zaglądałam, co nie znaczy ze nie dokuczały mi różnego rodzaju "raki" i inne...:) Spokojnie dawałam sobie rade ale teraz znowu sie wszytko nasila, nie wiem czy jest to kwestia pogody, pory roku czy jeszcze czegos..Milego dnia:)
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez perla86 01 mar 2011, 19:29
halo
gdzie się podziewacie taka tu cisza :)

przez Monii 01 mar 2011, 20:58
ja jestem :papa: i od wczoraj wkręcam sobie raka jelita :(

przez dunkan 01 mar 2011, 21:59
ehh monii ja Cie nawet nie pociesze bo sam z soba dac rady nie potrafie , a slowa jest ok na mniew nie dzialaja ...
zetVi mam dzis taki dzien ze mnie raz tam piecze w roznych miejscach kolo tego pieprza raz boli raz to jest gdzie indziej poprostu nie wiem co sie dzieje...az poprosilem mame by dzis zadzwonila do lekarki i powiedziala ze to przezzywam i martwie mimo ze niby ok ...lekarka powiedziala ze znamie jest asymetryczne a takie znamiona z reguly sie usuwa by miec spokoj i sie nie martwic a w moim przypadku tym bardziej ...a ja czuje jakby juz jakies przerzuty byly czy cos ze tak piecze i niby boli ...nie wiem czy to nerwica czy moj organim mnie tak oszukuje juz i robi jaja czy cos na rzeczy...ale bylem u 2 dermatologow i dwa razy sie badalem tym przyrzadem powiekszajacym te znamiona i nie bylo slow " podejrzewam czerniaka u Pana i inne ze zle jest" wiem ze juz WAS to nudzi co pisze ale Wy chyba mnie rozumiecie...szukam kogos ze slaska jakiegos psychoterapety co mi przegada...tylko kogos dobrego i nie na NFZ tylko prywatnie ...aby wyleczyl mnie bo juz nie moge , nie mam sil wmawiac sobie i szukac chorob i martwic objawami ktore nie wiem czy sa naprawde czy mnie klamie organizm....

przez perla86 01 mar 2011, 23:23
hej MOnii a czemu wmawiasz sobie raka jelita ??

przez Monii 02 mar 2011, 08:30
perla86 wmawiam sobie poniewaz: coś mnie pobolewa w dole brzucha, ni to jajnik, ni to co...więc stwierdzilam,że to jelito...na domiar złego mama mojego kolegi wlasnie dowiedziala sei,ze ma raka jelita i to w stopniu zaawansowanym, wiec dlaczego nie ja? dodam, ze tez uskarzała sie na bole jajnikow a to wcale nie byly one :(

przez rotten_luck 02 mar 2011, 11:43
Kurcze, to u mnie to też może być rak jelita... choć cały czas wydaje mi się, że to wyrostek. Wiem, że to absurdalne i nie mogę mieć zapalenia wyrostka od 3 lat...

Sortuj wg