Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez przemekb 24 sty 2011, 17:46
Witam!

Ja aktualnie przechodzę fazę guza mózgu. Masakra.
Zaczęło się od niewielkich bólów głowy (takie punktowe w różnych częsciach głowy), które ciągnęły się przez kilka dni. I tylko tyle u mnie wystarczyło, żeby od razu wkręcać sobie najgorsze scenariusze. Bóle te były poprzedzone dość stresującym tygodniem a także lekkim przeziębieniem tak więc zastanawiam się, czy nie były to jakieś np. nerwobóle.
W każdym razie najgorsze zaczęło się, kiedy przyjrzałem się uważnie moim oczom i zauważyłem, że mam anizokorię (nierówne źrenice). Dodam, że prawidłowo reaguja na światło, jednak jedna jest większa od drugiej, ale widać to głównie w słabszym, sztucznym świetle. W świetle dziennym obie źrenice maja raczej jednakową małą wielkość. No i wtedy to już w ogóle popadłem w mega stres. Oczywiście w ruch poszłedł internet no i nie pomogłem tym sobie, bo naczytałem się, że może to być objaw wielu niepokojących rzeczy. Natrafiłem jednak też, że moze to być objaw nerwicy czy zwykłego zestresowania.
Oczywiścei nie mam zamiaru bagatelizować tego objawu i w najbliższym czasie wybiorę się do okulisty i neurologa, ale chciałbym się Was spytać, czy miał ktoś taki objaw (asymetrię źrenić), który faktycznie miał podłoże nerwicowe?

przez sunset 24 sty 2011, 17:57
przemekb, są tutaj takie dziewczyny, które mają nierówne źrenice. I nic im nie jest.
sunset

przez Anna Maria 24 sty 2011, 18:00
ja mam nierówne źrenice i powiększone
a do tego dwa razy miałam podwójne widzenie,robiłam badania,jestem zdrowa-fizycznie
od kilku lat cierpie na bóle głowy z zaburzeniami równowagi,czyli rzuca mnie na jedną stronę,chodzę wtedy na czworakach
i tak jest to na tle nerwowym i wady wzroku
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez przemekb 24 sty 2011, 19:17
sunset napisał(a):przemekb, są tutaj takie dziewczyny, które mają nierówne źrenice. I nic im nie jest.

Tak, wiem że taka asymetria nie musi niczego oznaczać, ale czy przypadkiem tylko wtedy kiedy jest to "przypadłość" wrodzona??
U mnie właściwie pojawiło się to tak nagle

[Dodane po edycji:]

sunset napisał(a):przemekb, są tutaj takie dziewczyny, które mają nierówne źrenice. I nic im nie jest.

Tak, wiem że taka asymetria nie musi niczego oznaczać, ale czy przypadkiem tylko wtedy kiedy jest to "przypadłość" wrodzona??

przez mel89 24 sty 2011, 20:05
dzwonili do mnie że są już wyniki wycinków, jutro jadę po odbiór :shock:

oczywiście przez pierwsze pół godziny ryczałam okropnie, bo nie byłam przygotowana że to JUŻ! a więc jutro.. dużo rzeczy się wyjaśni. Nie chcę CIN :( wiem, że to wyleczalne ale sami wiecie jak to przy nerwicy..

przez joakar4 24 sty 2011, 20:08
Zobaczysz, nie będziesz miała CiN. Wszystko będzie ok. Nie martw się. Tylko jak już będziesz wiedziała, to napisz nam tutaj. :smile:
Szybko, będą te wyniki.

A ja znowu naczytałam się o mięsaku, tak strasznie się tego boję. Na tej lewej stronie w szyi to mam same guzki. Zwariować można. No, ale oni chyba by tego na usg nie przeoczyli (chociaż to tak bardzie z tyłu szyi to nie wiem czy dokładnie tam sonda jeździli) :uklon:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 24 sty 2011, 20:45
Melusia bedzie dobrze :) Za to sie martwie tymi swoimi siniakami czy czym to chociaz przy bial to one wystepuja chyba wszedzie co nie??
Asia napewno nie masz miesaka:)

Melusia bedzie dobrze :) Za to sie martwie tymi swoimi siniakami czy czym to chociaz przy bial to one wystepuja chyba wszedzie co nie??
Asia napewno nie masz miesaka:)

przez joakar4 24 sty 2011, 22:03
Ewelina jeden siniak nie oznacza białaczki. Zrób sobie morfologię i się uspokoisz. :smile:

Coś forum dzisiaj nie działa, co chcę tutaj wejść to pojawia się błąd połączenia. :x

Zauważyłam, ze jak nie mam zaliczeń i nie muszę się uczyć, to nie wynajduję sobie tyle guzków. I się nie zadręczam, a jak tylko powinnam się uczyć to czytam o tych mięsakach i wyję. Achh...

przez perla86 24 sty 2011, 23:26
Asia ja nie mam jednego jeden pies mnie zadrapal mocno i po chwili siniak drugi chyba od uderzenia klatki tak mi sie wydaje bo on byl czerwony lekko i blednieje a trzeci kolo kolana nie wiem hmm tylko jak juz mi sie pojawialy to to robilam morfo i bylo ok ale jak glupia weszlam na wp a tamo dziewczynce tej 18 miesiecznej ze ona miala wybroczyny na calym ciele i siup nio konczyc nie bede

Asia a sadzisz ze przy bialaczce to wszedzie by siniaki były??

przez joakar4 25 sty 2011, 00:06
Wybroczyny, a siniaki to zupełnie coś innego. Wybroczyny wynikają z małopłytkowości (również przy białaczce) albo z kruchych naczynek. Na pewno nie masz białaczki. Jeśli się tak denerwujesz to zrób sobie morfologię i będziesz pewna, że jesteś zdrowa. Zrób sobie jutro i po południu już będziesz wiedziała. Po co się tak męczyć.

przez perla86 25 sty 2011, 01:38
Asia na rece na bicepsie mam z trzy kropeczki czerwone :( na drugiej tez wczesniej nie ogladalam tak reki ale ciekawe ze jak juz mi sie robily siniaki i morfo mialam dobra to nagle by co innego sie pojawialo ??

przez mel89 25 sty 2011, 23:39
Hej. Mam już wyniki. No niestety nie jest najlepiej a w sumie tak, jak się spodziewałam czyli CIN.

Zetvi, możesz mi to dokładnie przetłumaczyć jeśli jesteś w stanie? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam

"Cervicitis et fragmenta epithelii in statu epidermisationis cum signis infectionis HPV et dysplasia focali gradu levi - CIN1"

Ja przetłumaczyłam tak: Zapalenie szyjki macicy w stanie epidermizacji (pokrycie zdrowym naskórkiem) z oznakami infekcji hpv w dysplazji stopnia małego - CIN1

Ogólnie to w sumie dobrze że przeczytałam wszystko o CINach, hpv, raku i zapaleniach szyjki bo przynajmniej nie jestem tak przerażona ,raczej hmm.. dziwnie spokojna. Może dlatego że wiem co mi w końcu jest. No i teraz pytanie - co dalej? Bo gdzieś czytałam że to się tylko obserwuje, no ale k****, mają obserwować aż się CIN2 zrobi??? To ja wolę żeby mi teraz kawał szyjki ucięli, przynajmniej będzie spokój. Ktoś wie?

Jak widać moja nerwica była uzasadniona, chyba już nie mogę tu pisać :]

Teraz martwię się bardziej moim guzkiem na piersi, co gorsza mam takie spore zgrubienie pod pachą w tej piersi gdzie jest guzek. Jak nie jedno to drugie. Wspaniale. I tak się macałam przedwczoraj i wczoraj że jak leżę to mnie trochę boli ta pierś przy braniu powietrza :( I guzek teraz jest wyczuwalny jak stoję, a wcześniej przed tym macaniem się było go czuć tylko jak leżę. Aha, jestem tydzień przed okresem.

Jutro wrzucę Wam fotki moich pach - tam gdzie to zgrubienie, może Zetvi fachowym okiem spojrzy, może to mięśnie po prostu?? Ale dlaczego po tej stronie zgrubienie co mi się ten guzek zrobił? :(

Jakie są szanse na raka piersi skoro mam 21 lat?

przez perla86 25 sty 2011, 23:45
melusia bedzie dobrze<przytul> jesli chodzi o guzki to ja tez sie wystraszylambo wyczulamcos podloznego w piersi a to byla tkanka napewno bedzie dobrze piersi najlepiej sie bada w 5 dc po okresie.

przez joakar4 25 sty 2011, 23:50
Melusia, to dobrze że masz do tego cinu zdrowe podejście. Tutaj ktoś miał na to jakieś leki chyba. A co lekarz mówił?
Nie martw się tą piersią, przed okresem takie coś może być. Rak piersi tak szybko nie rośnie. Zrób sobie usg to chociaż z tym się uspokoisz

Sortuj wg