Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tukaszwili 01 lip 2016, 18:04
Czy ktoś z Was na żółty nalot na języku? Bo ja takowy zauważyłem i znowu myślę o próbach wątrobowych.

przez lockheed 02 lip 2016, 01:14
Miałem taki żółtawy nalot z czerwonymi plamami, szorowałem język i tylko czerwone plamy zostały. Wątroba u mnie jest ok, raz mi tylko Alat wyszedł wyższy, ale to spowodowane tym, że wątroba jest stłuszczona :)
Ja jako ciekawostkę dodam, że mam odbicia zębów po bokach języka. Zauważyłem to już w styczniu, jak miałem fazę na raka trzustki. Myślałem, że to spowodowane jakimiś naroślami i przerzutami. A ostatnio przeczytałem, że to może być objaw SLA. Na szczęście uspokaja mnie to, że gdyby mi język fascykulował to już po pół roku bym nie mówił, a tymczasem śpiewam i gadam jak katarynka!

Na pocieszenie dodam, że ostatnio miałem okazję jeździć nowym Porsche 911. Wszystkie moje obawy jakby odeszły na jakąś chwilę. Czułem się tak cudownie i lekko!

przez cytrynka251 02 lip 2016, 12:44
Teraz czas na mnie. Wszystko zaczęło się w pierwszej ciąży. Ciągły strach i przedwczesny poród , skurcze itp. Do tego cały czas analizowalam stan zdrowia dziecka. Np wg pomiarów na USG. W szpitalu lezalam prawie dwa msce. Przechodzilam już spse bo kropki miałam. Rok temu druga ciąża i powtórka z rozrywki. Teraz jestem rok po porodzie . Na tapecie chloniak , ziarnica , rak trzustki. Ostatnio po zakrztuszeniu wmowilam sobie suche utoniecie i nawet na pogotowiu byłam. Miesiąc temu zakrzepica. Z objawów jakie mam to drętwienie prawej nogi szczególnie w nocy. Powiększony wg mnie węzeł chłonny na szyji wg lekarza pozapalny. Ból w górnej części brzucha jakby kolka. Miałam usg brzucha i niby wszystko ok. Jest jakieś ognisko hiperechogeniczne na sledzionie 5 mm. Lekarz mówi ze to nic może zwapnienie. Więc za tydz idę do chirurga na usg brzucha i węzłów chłonnych. Wczoraj robiłam pelna morfologie Plus ob crp. Wszystko ok. I przeswietlenie kręgosłupa bo też mnie bardzo boli ale to już parę lat temu wyszły zwyrodnienia itp.. Mam już zdjęcie i czekam na opis. Że zdjęcia wychodzi mi rak. Oczywiście lekarze się mylą. Może z Wami będzie mi lżej i się trochę ogarne. Mam 32 lata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pholler 02 lip 2016, 19:43
Witaj cytrynka251 wśród znerwicowanych.

przez Gosiiak 02 lip 2016, 20:47
Witam wszystkich. Jak się macie nerwusy? U mnie kiepsko od wczoraj. Wylazł mi węzeł w pachwinie bolesny i wypukły, ma kształt fasoli i jest dosyć spory :/ Wiem,że w pachwinie mogą u kobiet się pojawiać nawet po depilacji, ale jakoś mnie to średnio przekonuje... :( wiadomo o czym myślę. A było już tak dobrze, zaczełam zdrowiej się odżywiać i wróciłam do biegania a tu taka niespodzianka niemiła mnie wczoraj spotkała :( teraz się oczywiście boję i przez ten węzeł w pachwinie nie poszłam dzisiaj na trening bo się bałam że coś sobie naruszę i urośnie bardziej :(

przez Mili89 02 lip 2016, 21:39
hej kochani :) ja dzis mialam dluuugo wyczekiwany rezonans glowy i ucha srodkowego ...
bal;am sie okropnie, bylam wrecz przerazona tym lezeniem w tej tubie, ale dobrzy lekarze zgodzili sie, zebym mogla sluchac muzyke podczas badania :) dali specjalne sluchawki a ja im plyte i tak zlecialo mi jakies 20 minut...a balam sie naprawde panicznie, teraz za 2-3 tyg wyniki...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Tukaszwili 03 lip 2016, 11:28
U mnie znowu pobudka z bólem boku po prawej stronie, już prawie na plecach. Oczywiście promieniuje mi w rejony wątroby. Teraz staram się jeść tłusto, aby udowodnić sobie, że nie mam wstrętu do takich potraw (jeden z objawów chorej wątroby). W tym tygodniu już nie wytrzymam i zrobię próby wątrobowe.

przez Teksas 03 lip 2016, 13:57
Cytrynka251 - oczywiście, że wszyscy lekarze się mylą. Wszyscy tutaj jesteśmy chorzy. Każdy z nas robi masę badań. Mi na początku bardzo pomagało czytanie tego forum i świadomość, że ludzie mają podobne problemy jak ja i takie same objawy.
Tukaszwili - rób badania. Uspokoisz się choć na chwilę. Ja planuję w sierpniu, jak będę miał urlop. Pozdro dla wszystkich.

przez Tukaszwili 03 lip 2016, 20:12
Dziewczyna wczoraj omal mnie nie zabiła jak jej przekazałem, że planuję zrobić próby wątrobowe w tym tygodniu. "Przecież w marcu robiłeś, a w kwoetniu Usg"! Najgorsze, że nie mam argumentów, bo ma rację. Normalny człowiek nie robi co 2 miesiące tych samych badań, skoro na poprzednich wszystko wyszło ok :(

przez zalezna 03 lip 2016, 21:58
Tukaszwili napisał(a):Czy ktoś z Was na żółty nalot na języku? Bo ja takowy zauważyłem i znowu myślę o próbach wątrobowych.

a robiłeś gastroskopie? może to refluks albo inne gastryczne problemy? (częsty powód żółtego nalotu na języku)
zalezna

przez Teksas 03 lip 2016, 23:16
Tukaszwili napisał(a):Dziewczyna wczoraj omal mnie nie zabiła jak jej przekazałem, że planuję zrobić próby wątrobowe w tym tygodniu. "Przecież w marcu robiłeś, a w kwoetniu Usg"! Najgorsze, że nie mam argumentów, bo ma rację. Normalny człowiek nie robi co 2 miesiące tych samych badań, skoro na poprzednich wszystko wyszło ok :(

A my normalni nie jesteśmy i dlatego robimy badania co dwa miesiące. U mnie w domu też spotyka się to ze sprzeciwem, ale muszę się upewnić że nic mi nie dolega.

przez Mili89 04 lip 2016, 01:15
ja zrobilam rezonans- nie bylo tak strasznie jak myslalam- pozwolono mi sluchac na sluchawkach muzyki ktora przynioslam na cd :)

a teraz mam problem bo strasznie swedzi mnie dekolt, rece i przy kostkach u nog...
i nie wiem czy to alergia czy cos innego...
3 dni temu spsikalam sie cala probka mocnych perfum czy to moze byc od tego ??
normalnie tak mnie swedzi, ze mam wrazenie ze oszaleje :( i od drapania pojawily sie takie krostki jak pokrzywka :(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez zalezna 04 lip 2016, 01:46
Mili89 napisał(a):ja zrobilam rezonans- nie bylo tak strasznie jak myslalam- pozwolono mi sluchac na sluchawkach muzyki ktora przynioslam na cd :)

robilas prywatnie czy na nfz? ile czekalas?
zalezna

przez Tukaszwili 04 lip 2016, 11:09
zalezna napisał(a):
Tukaszwili napisał(a):Czy ktoś z Was na żółty nalot na języku? Bo ja takowy zauważyłem i znowu myślę o próbach wątrobowych.

a robiłeś gastroskopie? może to refluks albo inne gastryczne problemy? (częsty powód żółtego nalotu na języku)

Nie robiłem, ale mogę Ci wymienić badania, które wykonałem od marca tego roku :D

Morfologia z OB i CRP dwa razy, próby wątrobowe, USG jamy brzusznej, USG jąder, audiometrie tonalną, tympanometrie, rektoskopie z pobraniem wycinka do histo, kolonoskopie z pobraniem wycinka do histo, badanie na boleriozę, RTG klatki piesiowej, EKG oraz prześwietlenie kręgosłupa - odcinek piersiowy. Jeszcze mogę do tego dodać opaskowanie Metodą Barrona, czyli usunięcie hemoroida.

Chyba nie muszę mówić, że żaden wynik nie odbiegał od normy, miałem jedynie umiarkowe zapalenie odbytnicy, którego właściwie się nie leczy, ewentualnie można Ruskorex sobie w tyłek wciskać, co też robiłem :P
Bolów brzucha nie mam, biegunki nie mam, osłabiony się nie czuję, forma dobra, siła jest, sypiam po 7-8 h godzin, jem normalnie, libido jest o dziwo. Jedynie w głowie ciągle rodzą się nowe czarne myśli, mimo to funkcjonuję całkiem normalnie.

Sortuj wg