Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez midaa 03 wrz 2008, 23:48
ja obecnie-rak żołądka sobie wkręcm,bo mnie kłuje,prawdopodobnie odnerwicy, miałam gastroskpie robioną jakieś 6 lat temu, nic nie wykazało,a objawy były podobne do tych które mam obecnie, nie muszę już pisać,ze na gastroskopię jesem zapisana, chociabżby po to żeby się uspokoić....się okarze :?
generalnie cięzko mi sie odciąć od pracy którą wykonuje,a nacodzień mam do czynienia z chorobami i potem odbija się to na mnie, musze jakoś nadystans to brać, idzie mi coraz lepiej... no ale... jeszcze nie do końca mi to wychodzi :lol:
MICHAEL JACKSON 1958-2009 [*] Obrazek

przez kitty341 06 wrz 2008, 19:46
kurcze, teraz sie boje ze mam raka skóry. po pierwsze- przez przebarwienie,mam jakies takie dziwne w sumie to od ponad roku ale teraz to mnie zaczelo interesowac jakoze to moglby byc rak.. :cry: :cry: :cry:

i druga rzecz - dziwne krostki na twarzy w jednym miejscu, cos jakby uczulenie ale sama nie wiem od czego. juz mam to od dobrych 3 lub 4 dni. co to jest;(( przeciez moze to byc jakis objaw raka albo cos;( :cry: :cry: :cry: zaraz chyba umre! juz mam dosyc!
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez depresyjny86 06 wrz 2008, 22:29
Aja znowu mam zaparcia i myśle że mam raka jelita
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kitty341 07 wrz 2008, 15:47
echh teraz sie boje ze mam cos z sercem.. :( oczywiscie rak tez jest w moich myslach, on tez jest we mnie:(

---- EDIT ----

wiecie co, caly czas mnie boli, kluje w tym miejscu gdzie sie wciska i wyciska, ja juz nie moge :(:(:( boje sie jak cholera!! a najgorsze jest to, ze to boli gdy jestem sama lub o tym pomysle, tak to jest sie nie nudze to nic sie nie dzieje, ale jak o tym pomysle, albo wystarczy ze jestem sama to od razu zaczyna mnie kłuć. to nie jest wielki bol ale ja sie tak boje ze szok:(
własnie sobie pomacalam, myslalam ze tam jest jakis guzek, ale po drugiej stronie tezjest to samo wiec chyba guzka nie ma, no ale ja juz nie moge z tymi myslami i jak mnie boli!!:( moze to nie rak trzustki, ale czegos innego w tych okolicach?? :(

---- EDIT ----

haaalooo!! zyje tutaj ktos??!! :cry:
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez angela100 29 wrz 2008, 13:24
Ja juz tez mam tego dosyc, mam fobie za punkcie raka :( juz miałam raka skory, raka wezłow chłonnych, raka jelita, raka piersi teraz mi sie właczył znow nowotwor skory choc byłam u lekarza i powiedział ze to jakas brodawka :lol: nie daje mi to spac,lek mnie paralizuje,rece mi sie trzesą bo przeciez ja wiem lepiej do lekarza, chyba zeswirowałam :( a co najlepsze to sie juz pogodziłam z tym ze umre :shock:

przez Kaska22 29 wrz 2008, 19:59
Kurcze współczuję Wam wszystkim,a jednocześnie jestem załamana bo ja od kilku lat boję się tylko guza mózgu i oczywiscie mam wszystkie objawy.To może rzeczywiście jestem na to chora? :cry:
Kaska22

przez Fenrir 29 wrz 2008, 21:10
Kaska22 napisał(a):Kurcze współczuję Wam wszystkim,a jednocześnie jestem załamana bo ja od kilku lat boję się tylko guza mózgu i oczywiscie mam wszystkie objawy.To może rzeczywiście jestem na to chora? :cry:

Z guzem mózgu który daje objawy i jest nie leczony nie zyłabyś kilku lat ;) Z rakiem jest ten problem ze on nie daje objawów w początkowej fazie a jak sa objawy to juz zwykle życie mozna liczyc w tygodniach a nie tak jak u Ciebie kilka lat objawów nie leczysz sie i zyjesz :twisted:
Ja tez mam świra na punkcie raka i co najgorsze nie moge sie zdecydować bo raz jest to guz mózgu innym razem rak płuc ... ziarnica itp. :mrgreen:
Show must go on :>
8949583 gy gy :)

przez Misiek 29 wrz 2008, 21:28
Kaska22, czrmu nie pójdziesz zrobić badań które by to wykluczyły... np. EEG ??

przez Kaska22 29 wrz 2008, 21:30
Fenrir ja niby to wszystko wiem,to jest logiczne,ale do ludzi takich jak ja nie przemawia nic na dłużej bo skoro odczuwa się objawy to oczywiste jest że to coś złego,trudno zrozumieć że to psychika.
Piszesz że nie możesz się zdecydować gdzie masz "swojego raka" :-| u mnie jest z tym lepiej że ja mam tylko jednego,czasem przemknie myśl że może mam tez raka krtani,żołądka,ale to mija,nawet kiedy odczuwam jakiś ból to trochę się poboję się przestaje,a z tą głową ciągle męka

---- EDIT ----

Badania mam wszystkie laryngologa,dno oka,pole widzenia i inne związane z oczami,ekg(tak profilaktycznie),co pół roku robię badania krwi:OB,morfologia,poziom potasu,sodu,magnezu,badam cukier,cholesterol,sprawdziłam czy nie mam żadnych glist,tasiemców,lamblii,miałam eeg,tomografię i jeszcze kilka.Wszystkie badania idealne ;)

---- EDIT ----

Misiek nie sądzisz chyba że żyłabym tyle lat w strachu bez zrobienia żadnych badań ;)
Kaska22

przez Alexandra 29 wrz 2008, 21:40
ja panicznie boje sie raka. przechodzilam bialaczke, raka skory, raka mozgu, gardla, teraz jestem na etapie macania piersi. A najbardziej przeraza mnie wizja, ze np ide do lekarza, kaze zrobic badania, bo cos tam wyczuje , przychodza wyniki, dzwonia do mnie ze szpitala, zeby sie stawila u lekarza i juz wiadomo, ze rak. ta mysl powraca do mnie jak bumerang :/
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez Fenrir 29 wrz 2008, 22:03
Hmmm no ja wiem ,że to nie przemawia bo przecież mam tak samo :roll: Ale powtarzam to sobie codziennie :lol: Właśnie dlatego ze TO psychika tak trudno w to uwierzyć Nowotwór jest po prostu bardziej oczywisty niz "jakies tam sobie wmawianie" :twisted:
Tak naprawde jednak trzeba sobie zadać pytanie skąd właściwie ten strach sie wziął ?

przez Kaska22 29 wrz 2008, 22:12
U mnie to było tak,że pewnego dnia,pamiętam był upał a ja siedziałam w domu,bolała mnie błowa(po raz pierwszy w życiu chyba) i akurat oglądałam jakiś film o dziecku który miał coś właśnie z głową i tak się przeraziłam że ja mam to samo,a że moja ciocia wtedy wlaśnie chorowała na wodogłowie to najpierw wmówiłam sobie to właśnie,ale neurolog jakoś wybił mi to z głowy i przeszło na guza.Tak jest do dzisiaj.Rok temu na guza mózgu zmarła moja ciocia a 4 dni temu mój były szef :(

---- EDIT ----

A przepraszam że zapytam u ciebie występują jakieś objawy odnośnie tych wszystkich guzów?
Kaska22

przez Fenrir 01 paź 2008, 13:10
Jasne ze wystepują :) głowa tez mnie boli jak Ciebie z tym ze u mnie to odbywa sie troszczke inaczej - mam caaały czas napiętę mięsnie ramion napiecie przechodzi na kark i stąd promieniuje na głowe Głowa mnie jako taka nie boli No i słynnym MATRIX oczywiście
:twisted:

przez nataliaggr1 01 paź 2008, 13:25
Ja też cierpię na nerwicę i jestem hipochondrykiem. Właściwie już nie pamiętam, co było pierwsze. Miałam raka mózgu, raka krtani, stwardnienie rozsiane, a teraz panicznie boje się raka żołądka.

Chciałam Was właśnie zapytać, czy ból brzucha może być spowodowany stresem? Poza tym robi mi się zimno- mam lodowate nogi i ręce. Wszystkie badania mam w normie.

Nie chcę znów biec do lekarza, bo w przychodni przerzucają już oczami na mój widok.
" Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga sie kończy"

Sortuj wg