Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kakunia 123 01 lip 2014, 18:46
Ogólnie kołatania serca miewałam od małego miałam nerwowo nie oszukujmy się ale szczerze wczesniej nie zwracałam na to uwagi , miałam też całe życie gazy wzdęcia, wzdęty brzuch , zaparcia ale teraz dla mnie to jedno ; RAK JELITA BĄDŹ ŻOŁĄDKA ! Gulę w gardlę czuję od właśnie i tutaj pojawia się aspekt chyba psychologiczny ... pewnego wrześniowego wieczorka( 2013) siedzieliśmy przy telewizorze i moje dziecko się bawiło wiecie kręcenie w kółko dużo hałasu itp ...nagle się przewrócił i zaczął jak to on wrzeczec ...tak się wkurzyłam że do spania go dałam. RAno wstaje i mówię że ubieraj mundurek bo do szkoły a on płacze że noga boli..patrzę noga ok ... myślę udaje gadzinka mała ...ale ok nie wstawał więc co no szpital...byłam tam 5 h po czym okazało się że ma złamaną nogę!!!!!!!!!!!!! Rąbło mnie tak , że nie mogę ci tego opisać....potem miesiąc męki i dźwigania go do szkoły ze szkoły, do kibelka , do obiadu do spania...( bo mój luby w pracy ), potem zdjęcie gipsu nerwy stres;/ potem miesiąc nie chciał chodzić ja szukałam rehabilitanta...rehabilitant do mnie że noga ok ale psychicznie dziecko nie chce chodzić;/ znowu nerwy .....ogólnie dwa miechy nerwów, dźwigania dziecka, robienia koło niego (20kg)..i od tej pory mnie wiele rzeczy zaczeło boleć ....w grudniu dziadek mi zmarł 13-nasty grudnia żeby było milej ...no i chyba dostałam załamania nerwowego ..na drugi dzień tak mnie w gardle przytkało że już żegnałam się z życiem...A cała młodość dzieciństwo upłyneło nerwowo nigdy nie miałam spokoju NIGDY>>>>a jak teraz mam w miarę spokój i się układa to zdrowie się yeb>>

CO do tego co napisałaś ja mam to samo ...zmywam naczynia szybko żeby tylko siąść do kompa i czytać o chorobach i czytać;/;/
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez TylkoSteki 01 lip 2014, 19:00
mial ktos rowne bicie serce z miesniami brzucha? nie wiem czy to dokladnie to ale od dluzszego czasu to mam rowne bicie serca wraz ze tak to ujme "z brzuchem" brzuch mi ciagle skacze a dokladnie na mostku . sam nie wiem;/

przez Kakunia 123 01 lip 2014, 19:19
Nie wiem czy o to ci chodzi ale jak leżę to widzę jak brzuch mi skaczę wręcz od serca ...i to porządnie ;/ kiedyś to nawet o aorcie sobie pomyslałam ale usg wyszło ok
All we need is faith
Faith is all we nee
d

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alice in wonderland 01 lip 2014, 19:20
Kakunia, to co napisałaś o sobie to aż mnie za gardło ścisnęło! Zresztą zawsze chłonęłam ludzkie emocje, niekoniecznie swoje. Jak jakiś energetyczny magnes wyciągam z ludzi co złe i przyjmuję na swoją klatę. Samo się to dzieje. Chłonę to. Chłonę złe wiadomości jak gąbka... :roll:
Ewidentnie widać tu wpływ wydarzenia z Twojego życia. Ja właśnie rozmyślam nad swoimi. W ciąży pisałam na forum ciązowym, właśnie przeglądam moje stare wpisy i szukam "sedna", tzw "początku".
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez Kakunia 123 01 lip 2014, 19:36
Ja też chłonę to co złe, dramatyczne... zamiast się cieszyć z rzeczy ważnych fajnych !...Przejmuję się bezpańskim psem, wręcz wszystkie bym wzieła pod dach...płakać mi się chce gdy widzę bezdomnych , starsze schorowane osoby, chore dzieci... dramat . Owszem wiem że mnóstwo przypadłości mam właśnie od mojego charakteru i tego co przeszłam . Zresztą moja mama zawsze mówi , że zazdrości ludziom którzy się nie przejmują mają wszystko gdzieś...a ja z mamą takie dwie płaczki co to by chciały świat odmienić :( pewnie to , że mieszkam w Anglii trochę wpłyneło na moją nerwicę...
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Ellwe 01 lip 2014, 20:19
Kakunia 123, masz racje, taka wrzaliwosc na pewno ma ogromny wplyw na to, bo ja jestem taka sama i tez podchodze w podobny sposob do slabszych, chorych, nie wzane czy t ozwierze czy czlowiek, chce pomoc wszystkim i pozniej sie to nam nie odbija.

Jestem juz kilka dni po zabiegu i powiem wam, ze czuje sie dobrze. Nie spodziewalam sie ze bedzie tak szybko ok:) Oczywiscie potwierdzilo sie endo. Wiec mam fantastyczny zestaw: endometrioza i Hashimoto. :yeah: masakra jakads po prostu. Przestalam przez to wszystko myslec o innych dolegliwosciach.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Kakunia 123 01 lip 2014, 20:29
No ja co do endo nie jestem że tak powiem potwierdzona ... ale niby mam dużo dolegliwości , zobaczymy .
Jest mozliwe , że np. przy ( jeszcze w normie jak mi to lekarz pow) wynikach tarczycy mogły by być tam guzki albo mogła by dawać takie objawy jak ja mam czy nie ma opcji takiej > ? USG nie miałam... MOja mama ma tarczycę chorą plus guzki ..moja prababcia miała . Tak się już zastanawiam ,. Aha jeszcze jedno z tym cukrem dwa lata temu miałam jeszcz 86 rok później 98 a teraz mam 112 i wszystko na czczo...lekarze na ten temat milczą czyli jak nie jest problemem , że mi cukier skoczył w ciągu takiego czasu prawie o 20 ..już sama nie wiem do jakiego lekarza się zapisać;/
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Prakseda 01 lip 2014, 20:46
Jest mozliwe , że np. przy ( jeszcze w normie jak mi to lekarz pow) wynikach tarczycy mogły by być tam guzki albo mogła by dawać takie objawy jak ja mam czy nie ma opcji takiej > ? USG nie miałam...

Kakunia 123, mnie lekarze mówili, że prawidłowe wyniki z krwi nie wykluczają guzków na tarczycy, że do pełnego wykluczenia schorzeń tego narządu należy zrobić i jedno i drugie. No ale oni i ich gadanie - słuchajcie, byłam w przeciągu tygodnia u dwóch dochtorów. Jeden słysząc o mojej boreliozie stwierdził, że w takim stadium już się tego nie leczy, że infekcja rozsiana jest po całym organizmie. Kilka dni później byłam u kardiologa <mam tachykardię i pozapalne zmiany w serduchu>, który bez wahania stwierdził "Przede wszystkim musi pani leczyć chorobę podstawową" :lol: Nie ma to jak jednomyślność :great:

przez Kakunia 123 01 lip 2014, 21:01
Aha dobrze wiedzieć... kurde miałam nie macać węzłów ale zmacałam ..nadobojczykiem jest i niedaleko niego są dwa jak się szyja zaczyna guzki takie te dwa są blisko siebie .Kolejny pakiet? Już sobie oczu nie mydlę , że może jednak nie nowotwór ..wszystko wskazuje na to , że jednak dopadło mnie :(:(
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Ellwe 01 lip 2014, 21:05
Ja mialam jeszcze rok temu TSH idealne, dwa miesiace temu bylo tylko l\troche ponad norme. Tarczyca badana przez zwyklego radiologa (przy okazji USG wezlow) wygladala ,,ladnie", natomiast endokrynolog stwierdzil, ze wyglada jak ser zolty z dziurami przez zwapnienia i jest ewidentne Hashimoto tylko za miesiac mam zrobic przeciwciala zeby potwierdzic na 100%
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez netusia_20 01 lip 2014, 21:19
Kakunia ja dzisiaj też zmacałam swoje węzły dzisiaj :( Bolą mnie już od tego macania, mam taki jeden tym razem z prawej strony, też tam gdzie zaczyna się szyja :) oj muszę z tym skończyć... Kakunia wierzę, że nam nic nie jest, trzymam za Ciebie i za siebie kciuki, że wszystko się wyjaśni, bo przecież nie bez powodu trafiłyśmy tutaj, nasze macanie węzłów chyba wynika z tego, że boimy się, że one ciągle rosną, że w nich rozwija się coś złego... Pozdrawiam Cię serdecznie :)
"Życie to wędrówka... ciesz się każdym krokiem..."

przez Alice in wonderland 01 lip 2014, 21:24
Ło raju, ile informacji !!! :shock:

Ellwe, o kurka, to mnie przeraziłaś! Ja miałam robione USG tarczycy niedawno bo własnie myśleli, że to TO u mnie bo mam objawy w szyji, zwłaszcza w miejscu tarczycy. Generalnie moja tarczyca jest mała, co potwierdza każdy endo podczas badania palpacyjnego. Wyklucza więc to guzki ale może oznaczać, że tarczyca jest niszczona. USG robił zwykły radiolog. Badanie wyszło ok. Po Twoim opisie boję się, że się mylił. :hide: . Przed ciążą TSH mialam za wysokie, przeciwciała były ale w normie. Brałam małą dawkę leku. Pod koniec ciąży wynik nagle skoczył i zwiekszyli mi dawkę. Po porodzie odstawiłam zupełnie. na obecną chwilę TSH było w normie. NIe wiem co robić teraz...Chyba pójdę do endokrynologa.
Widzę też że masz endometriozę. Kurcze, ze tez te wszystkie sprawy idą w parze :? . Miałam podejrzenie endo ze względu na nieplodnosc i bardzo bolesne okresy, bóle brzucha. Jakoś wyszło, że na 2 tygodnie przed laparoskopią w końcu zaszłam w ciążę!!!
Jak u Ciebie to wyglądało? Miałaś objawy? Wyszło coś w badaniach USG, krew?

Kakunia, zrób koniecznie USG tarczycy, zwłaszcza że miałaś w rodzinie takie choroby. Kurczę, wiecie co, Braksil też miał to w rodzinie. Tak czytam i czytam i chyba teraz wszyscy chorują na tarczycę. Masakra jakaś...
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez scooby 01 lip 2014, 21:52
Ja miałam rok temu tsh 3,85, w marcu 2.61 a dzisiaj 2.02... robiłam też przeciwciała i wyszły ok, antyTG 17,5 (granica 115) i antyTPO <5 (granica <34).

przez Kakunia 123 01 lip 2014, 23:00
Moja mama jak miała te problemy z tarczyca to ho ho jeszcze do tego nerwica i ogólnie było przekichane ;/ Tak więc zrobię usg tarczycy jeszcze . A powiedzcie mi co jeszcze zrobić>? w sensie jakie badanie ( jęsli chodzi o te węzły) tą mononukleozę , tokspolazmozę i boleriozę a ta choroba kociego pazura co to jest ? Czy odpuścić to bo na usg węzłów jestem zapisana końcem lipca i rtg klatki musze jeszcze załatwić , zapewnie usg jamy brzusznej zrobi mi ginekolog bo jak jestem u niego raz do roku to kompleksowo mi sprawdza wszystkie narządy ;p Teraz nie wiem czy jest sens isć do kardiologa czy nie 3 ekg w ciągu 2 msc i oprócz tego że coś tam niby się czasem nie domyka to nic nie wykazało . Zastanawiałam się jszcze nad tomografią klatki bądź szyi ale nei wiem czy ja finansowo się nie zrujnuje .... Jeszcze jedno co to ta cytomegalia dużo osób robi na to badanie? Zastanawiałam się jeszcze nad badaniem na chlamydię...cczytałam o tym ustrojstwie i na prawdę ciężko mi było uwierzyć że ten shit daje ludziom tak w kość...przecież jak pisali o swoich objawach no to ręce opadały. Niby mam jednego partnera przez 6,5 roku ale może jestem nosicielką i to mam ...ja pierdziu wszystko byle nie rak ;/ choć i tak nadobojczykowy to pewnie rak;/ :why:
All we need is faith
Faith is all we nee
d

Sortuj wg