Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kakunia 123 03 kwi 2014, 21:01
zazdroszczę ci , że jak wychodzisz to cię nic nie boli bo mnie boli nawet jak ze znajomymi siedzę... TERAZ PYTANIE !!! PLIS ODP ! Głupia jestem ale co tam...byłam na kibelku i często mam praktycznie sam sluz zamiast kału ..tak już lata ...ale dziś...piana !!!! SKĄD TA PIANA I DLACZEGO! Miała któraś z was tak? bo ja juz normalnie fiksacji dostanę i na tym się skończy
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Lisa_ 03 kwi 2014, 21:02
nerwa, bo w końcu to choroba psychiki, więc siedzi nam w głowie, a myślenie można zmienić :) Mi pewnie pomagają w tym leki, ale cieszę się, że poszłam do tego lekarza, że biorę ten esci, bo przynajmniej znów czuję, że żyję ;) Mimo tego, że czasem się lęki zdarzą, że czasem coś boli. Ale kogo nie boli? Ważne, że jest progres :)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez marta80 03 kwi 2014, 21:17
nerw ja tez sie obiema rekoma podipsuje pod twoim przemowieniem...z ust mi to wyjelas..i tez tak se mysle...ze czlowiek chory nie przeszedl by 10km,,,albo nie jedzil po 30min na rower stacjonarnym..zn j tak mysle racjonalnie i za chwile jazda....i juz od nowa;))

Kakunia serce piany nie mialam..hmm nie pomoge..

a wiecie co poszlam dzis do lekarza i chcialam skierowanie na kolnke...a ona ze nie ze nie ma porzeby...ze to IBS..jelitko wrazliwe...i dala jakies leki...zaczela mi tlumaczyc ze jak jest wtaroba stluszczona to jelita tez zle pracuja...itd...i robie sie zagazowane...i mnie kluje...hmmm..mam nadzieje ze minie jak nie w pl jak bede to se prywatanie zrobie i tyle...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kakunia 123 03 kwi 2014, 21:19
Marta a miałaś już kolonoskopię czy nie ? bo nie pamiętam wybacz
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez evvelinka 03 kwi 2014, 21:23
Ellwe napisał(a):Miałam tak jakieś dwa tygdnie temu, byłam całkowicie załamana i planowałam sama jechać to Gniezna, żeby mnie zamkneli w szpitalu albo zgłosić się na jakiś oddział psychiatryczny, ale kilka dni obiorę leki i robi się lepiej przynajmniej na jakiś czas. Teraz nawet mniej siedzę na forum, bo nie mam takiej potrzeby i czuję sie w miarę ok. Ciekawe tylko jak długo??? :roll:

Ojej jak mi to przypomina moje doznania nie kiedyś.. marzyłam żeby klęknąć przed psychiatrą błagając o jakieś leki żebym tylko nie czułą tego, co czuję :/ Mówiłam do mojego chłopaka żeby zawiózł mnie na pogotowie psychiatryczne.. do dziś to wspomina. Mówi, że jak patrzył w moje oczy wyglądało to jakbym była chora psychicznie.. rozbiegane oczy, niemożność skupienia się na niczym..

-- 03 kwi 2014, 21:26 --

nerwa napisał(a):Wiecie co... jestem taka rozdarta wewnetrznie troche :) że tak powiem.

Z jednej strony czuje sie fatalnie, i naprawde ciezko wyobrazic mi, zeby tak ludzie sie czuli praktycznie non stop. Ze to nie jest zycie, tylko ciagla meczarnia, bo a to to, a to tamto - ciagle coś. A przeciez normalni ludzie, zyja, pracuja, bawia sie. Nawet jak im coś dolega, to jest jakas tam drobna czesc ich zycia. A moim , mam wrazenie, owladnął ten ciagly kiepski stan.

Moim niestety też owładnął. Od roku mam zawroty i zachwiania równowagi. Reszta objawów też mnie czasem męczy, owszem, ale gdyby nie te ciągłe kołysania i bujania jak chodzę nie badałabym się ciągle, ale nie jestem przez to w stanie normalnie funkcjonować i muszę, bo siedzieć i czekać, patrzeć jak powoli dopada mnie depresja nie mogę, a tak przynajmniej mam jakąś nadzieję.

przez księżniczka 03 kwi 2014, 21:27
Kakunia, Piana ?? a moze powtorz kolono.....???? :(
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez evvelinka 03 kwi 2014, 21:30
księżniczka napisał(a):Ja tylko sie zbadam jeszcze na bolerioze i toczeń. i koniec. w dupje mam. bo co wiecej mam zrobic ? graczki nie mam, aptetyt mam, nie trace na wadze nie ehstem zolta zielona , nie srma pod siebie, nie wale glowa w slup nic juz nie wymysle wiecej.

Ja też tak miałam. Ostatnie ekg miało byćo ostatnim badaniem jakie sobie zrobię, ale potem przez kolejne miesiące poczułam się gorzej i stwierdziłam, że tak dalej nie mogę siedzieć i czekać i znowu wróciłam do badań. Jestem pewna, że coś znajdę :)
Aj przypomniałaś mi, że zapomniałam dziś zadzwonić popytać gdzie mają tańszy western blot.

przez Kakunia 123 03 kwi 2014, 21:31
NO ale nie całe trzy lata temu miałam bardzo dobre wyniki kolonoskopi ...rak rozwija się ponoć 10 lat w jelitach .....a ja nawet zwykłego polipa nie miałam ...zresztą śluz mam od zawsze nawet przed kolonoskopią miałam...i krwi też miałam dużo przed.Mam jelito drazliwe teraz mi tak lekarze powiedzieli i jak mam zatwardzenie to przepycham na siłę i dlatego niby krew się pojawia i tyle śluzu .....wątpie , że mi ktoś na kolonoskopię da znowu skierowanie już 3 lekarzom mówiłam że miałąm nie całe 3 lata temu i było ok ...to mówią że jak wtedy było ok to , że nic się nie dzieje ....nawet krwi utajonej w kale nie mam ani nic..ob zawsze 6 ....teraz będę w PL powłóczę się po lekarzach zrobię istny maraton wysram się z kasy przed ślubem i do ołtarza pójdę w worku od ziemniaków!:)

-- 03 kwi 2014, 20:34 --

Zresztą brzuch mnie boli tylko w czasie owulacji ....i przy okresie a tak to nie narzekam no mam gazy ale to też od lat ...i rozdymanie żołądka ...
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez evvelinka 03 kwi 2014, 21:35
marta80 napisał(a):czlowiek chory nie przeszedl by 10km,,,albo nie jedzil po 30min na rower stacjonarnym..zn j tak mysle racjonalnie i za chwile jazda....i juz od nowa;))

No to ewidentnie jestem chora, bo ja 10km nie przejdę, pod koniec to już pewnie będę miała łzy w oczach tak mi nogi zdrętwieją i będą bolały.. ja z każdym krokiem czuję się gorzej niestety i nie pomaga zajęcie się myślami, rozmową z kimś czy jedzenie frytek na wynos widelczykiem. Aczkolwiek rowerem spokojnie przejadę 30 minut, bo po prostu nie czuję wtedy tych okropnych odczuć co podczas chodzenia.

przez Kakunia 123 03 kwi 2014, 21:38
Evvelinka a co cię boli dokładnie..bo mi chwyta łydki ..czasem czuję blokadę w stopie i bolą mnie te nogi , kości mięśnie ....wkurza mnie to strasznie ;/ jak np. w jeden dzień ( z bólem zaznaczam) przejdę 5 km to na drugi dzień bolą mnie cholernie nogi..dziś w nocy ból był okropny
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez księżniczka 03 kwi 2014, 21:40
ja codziennie robie 4km :P bez problemu :P. takz co ? zdrowa jestem :D?

A ja mam jazdy ze jakiegos sfa mi znajda w kolonoskopi... tnz nie ze rak czy cos ale np owiski hahahaha i wstyd jak UJ bedzie xD
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez Kakunia 123 03 kwi 2014, 21:41
A tam owsik ;p Wolę milion owsików niż raka...Owsik przy tym to luz blues ;p a lekarze już nie takie rzeczy pewnie widzieli :D:D:D
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez nerwa 03 kwi 2014, 21:41
księżniczka, hahahhaha :P nie no, ale owsiki to chyba jakos w kupie bardziej sie gromadza nie? A do kolonki to tam chyba musi byc pusto? czy jak to wyglada? ja tam nie wiem, nigdy nie mialam :P
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Kakunia 123 03 kwi 2014, 21:46
Ja pamiętam jak przed kOlonoskopią kazali mi wypić ileś litrów wody z jakimś przeobrzydliwym proszkiem który się tam rozpuszczał...wypiłam nie cały litra a miałam chyba z 5 ! A lekarz do mnie ale pani sobie ładnie jelitka wyczyściła żeby każdy pacjent tak robił....pf...a mi się smiać chciało ...prawda taka że tydzień przed kolono zrobiłam sobie lekką dietę bo wiedziałam że tego picia nie wypiję nie było opcji;/
All we need is faith
Faith is all we nee
d

Sortuj wg