Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe..

przez Andy 04 paź 2011, 02:26
Odświeżam temat.
Mam dokładnie te same objawy co Salem.
Naprawdę nikt nie może pomóc?

Właściwie to już jest mała poprawa. Ale jeszcze 2 lata temu to był koszmar. Tak samo reagowałem na dźwięki. Oglądałem z kimś jakiś film z dobrymi efektami, to co chwile mi się głowa trzęsła, wypieki na twarzy, plamy na szyi i dekolcie. Ciężko było komuś patrzeć w oczy,. Np. w poczekalni do lekarza czułem się niekomfortowo, bo miałem wrażeni, że każdy się na mnie gapi.

Teraz już jest poprawa, wydaje mi się, ze to głównie dzięki siłowni. Dlatego Tobie, Salem, również polecam więcej aktywności. Możliwe, że też dzięki pracy, w której mam kontakt z ludźmi. Tzn. na początku było z tym ciężko, ale po jakimś czasie jakbym się przyzwyczaił i nabrał pewności.

Teraz np. w poczekalni do lekarza, czy w autobusie jestem wyluzowany i to ja gapię się na ludzi, pokazuje kto tu rządzi. Jaki cwaniak, nie hehe?
Oczywiście nie zawsze to się udaje. Czasem są takie dni, że te drgawki o sobie przypominają. Nie wiem od czego to jest zależne. Można pomyśleć, że jak występuje u mnie większy stres. Ale czasem jest tak, że czymś się denerwuje a drgawki nie występują, spokojnie komuś patrze w twarz. A jak wydaje mi się, że mam dobry humor i idę coś załatwić, to występują u mnie drgawki... Nie wiem, chyba coś w podświadomości musi być.

Jednak nadal największy problem mam ze spożywaniem posiłku w obecności innych osób. Jak nabieram jedzenie sztućcami, to lekko drżą mi dłonie, a jak już mam jedzenie blisko ust, to wtedy głowa lata na boki.
Na kacu jest najgorzej, ale ostatnio staram się mocno ograniczać spożywanie alkoholu. Kawy tez.

Jeśli ktoś miał podobny problem i znalazł na to jakąś radę, to proszę o pomoc.

przez CichoCiemny 04 paź 2011, 06:43
Andy, to są objawy fobii społecznej.
Mam podobne problemy, w szczególności jedzenie przy ludziach, chociaż wśród niektórych przyjaciół czuję się komfortowo, a np. przy najbliższej rodzinie już nie.
Z trzęsieniem się ciała nie mam aż takiego problemu, ale odkąd pamiętam zawsze pociły mi się dłonie w stresowych sytuacjach.
W komunikacji miejskiej też czasami czuję się spięty (w sumie jak nie mam daleko to przeważnie idę z buta, bo to zawsze też trochę ruchu, a prowadzę raczej siedzący tryb życia), ale jak jest tłum np. w autobusie to staram się nie patrzeć na ludzi (no chyba, że ktoś mi się spodoba ;) ), tylko raczej na to co jest na zewnątrz i nie myśleć o tych wszystkich ludziach, tylko o czymś innym.
Fajnie, że znalazłeś zajęcie, które dodaje Ci pewności siebie. Mi kiedyś trochę pomogły treningi krav magi, potem przestałem trenować, ale myślę, żeby znowu do tego wrócić.

Ogólnie zaraz pewnie Ci ktoś poleci psychoterapię i branie 15 różnych "leków", ale nie jest to konieczne w każdym przypadku, szczególnie jeżeli zdajesz sobie sprawę z problemu i umiesz sobie z nim poradzić, chociaż częściowo. Oczywiście jeżeli masz potrzebę pogadania ze specjalistą to warto się do niego wybrać, ale moim zdaniem lepiej próbować radzić sobie samemu, a zamiast gadać z psychologiem, lepiej porozmawiać z przyjaciółmi, lub z ludźmi przez Internet z podobnymi problemami.

przez sebastian86 04 paź 2011, 11:36
mnie ten problem bardzo utrudnial zycie przez pare lat , obecnie troszke sie to uspokoilo ale wciaz sa sytuacje w ktorych drga mi reka lub noga nawet. propranolol biore i jakis efekt jest , co jakis czas uzupelniam magnez w organizmie.
We Are The Champions 2016(L)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez a444me 08 cze 2012, 22:16
Jak się stresuje to bardzo trzęsą mi się ręce, sinieją, i się jąkam. CIĘŻKO MI TO UKRYĆ.

przez Pawel0700 16 cze 2012, 00:05
Ktoś miał kurcze mięśni ?

To mój w zasadzie pierwszy post , nie witam się bo zrobiłem to w dziale powitań.
Jestem obecnie na etapie poszukiwań choroby. Objawy to takie mimowolne ruchy czy kurcze nie wiem jak to określić różnych mięśni od stopy po twarz najczęściej w nogach, delikatne - jak jeżdżę na rowerze nawet nie czuje. Trwa to już ok 7 miesięcy. Poszedłem z tym do Internisty a teraz czekam miesiąc do neurologa. Zastanawiam się czy osoby z nerwicą mają takie objawy, może ktoś się wypowie ? Jestem osobą bardzo neurotyczną, zdarzały mi się kiedyś podobne problemy z mięśniami twarzy, ale tylko w rozmowie z kimś i to zapewne była kwestia psychiki, miałem też różne lęki - teraz to jakby się uspokoiło, ale te mimowolne kurcze są i to obojętne czy idę spać czy w czasie dnia, czy jestem zdenerwowany czy spokojny. Co o tym sądzicie ? Dodam tylko że Magnez i Fosfor po badaniach krwi zmieścił się w normie.
Ostatnio edytowano 16 cze 2012, 01:57 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez intel 20 cze 2012, 10:46
Mam stały problem z łydkami
Ciekawe czy ktoś ma podobnie.
Otóz od kilku miesięcy stale bolą mnie łydki.
Są twarde, spięte i mam w nich poczucie "pełności" , są jak maksymalnie napompowane,
Są mało elastyczne, kamieniste.
Chodzenie sprawia mi ból, chodze czasami jak kaczka.
Żadne placebo typu magnezy i witaminy nie pomagają.
Już raz tak miałem około roku temu. Po kilku miesiącach samo przeszło. Wtedy byłem i chirurga naczyniowego, który niczego niepokojącego nie stwierdził.
Dodam ,że jestem, można powiedzieć wysportowany.Nie ma dnia , żebym choćby kilkanaście minut nie uprawiał jakiegoś sportu.
Mam CHAD , ktora "mieści " w sobie depresję, nerwicę.
Czy może to mieć wpływ na jakieś nienaturalne napięcie mięśni łydek?
Przejście kilkuset metrów, oprócz bólu z powodu napięcia łydek wiąże się "zakwasami" przez kilka dni.
Jakieś rady??
intel

przez kafka 20 cze 2012, 10:51
Otóz od kilku miesięcy stale bolą mnie łydki.

Też tak mam. Bierzesz magnez?
kafka

przez intel 20 cze 2012, 11:03
Brałem magnez z potasem i wit B6 , ale w moim przekonaniu to zwykły badziew typu omega3, inozytol, jakieś chromy i inne suplementy dostępne bez recepty specyfiki dla hipochondryków.

Lubię chodzić po górach, ale obecnie wiąże się to z bólem jak u starca, które całe życie spędził za biurkiem , czego efektem są patyczkowate nóżki. :D
intel

przez kafka 20 cze 2012, 11:19
Brałem magnez z potasem i wit B6

i co, nie pomagało ci? Nie wiem czy badziew skoro lekarze go zalecaja
kafka

przez intel 20 cze 2012, 13:29
Nie pomogło.
Jestem zdania, że skoro coś jest bez recepty to musi być to na granicy placebo-inaczej motłoch skuszony róznymi reklamami i legendami szybko wyekspediowałby się na tamten świat.
A skoro coś nie działa to nie można tego przedawkowac.

Leki, ktore naprawdę działają są dostępne tylko na receptę-np antybiotyki, psychotropy , leki na ciśnienie czy cukrzycę.
intel

przez kafka 20 cze 2012, 13:35
intel, nie zgadzam się z tym, ale kazdy może miec swoją opinię.
Wiem, że np zioła wielu osobom pomagają i jest to udowodnione medycznie, tak samo jak ktoś ma niedobory różnych makro czy mikroelementów lub witamin, to przyjmowanie ich pomaga.
kafka

przez intel 20 cze 2012, 13:49
Żeby mieć jakieś niedobory trzeba sobie na to zasłużyć np kilkunastoma latami ostrego chlania.
Normalnie i regularnie odżywiający się człowiek jest tak skonstruowany że organizm sobie am wytwarza to czego mu brakuje.
Wyjątkiem są niektóre witaminy, ale wystarczy raz na jakiś czas zjeśc kawałek mięsa czy ryby i to jak się okazuje wystarcza.
Chyba że ktoś bardzo cięzko pracuje fizycznie w niesprzyjających warunkach lub ma choroby metaboliczne.

Z ciekawości , będąc już chorym psychicznie ,zrobiłem sobie badania elektrolitów ( sód potas magnez wapń) i pomimo tego, że odżywiam się "normalnie" czyli jem wszystko jak leci i nigdy nie stosowałem żadnej tego typu suplementacji wszystkie poziomy miałem w normie.

A więc te "profilaktyczne" zażywanie "suplementów" jest całkowicie zbędne.
I medycyna o tym doskonale wie, dlatego ilośc składników czynnych w suplementach jest na znikomym i obojętnym dla organizmu poziomie .

Co do ziół.
Nie chcę się wypowiadać czy i które działają.
Nie czuję się kompetentny.
Z pewnością niektore działają i to bardzo spektakularnie ( marycha, grzyby czy peyotl-wiem nie zioła ale jednak jakby nie patrzyć rośliny )

Co do łydek.
Przekonany jestem że to objaw nerwicy ( jedni mają napięte barki, inni kark, a ja łydki )

Tylko jak temu zaradzić?
intel

przez kafka 20 cze 2012, 13:52
Żeby mieć jakieś niedobory trzeba sobie na to zasłużyć np kilkunastoma latami ostrego chlania.

Nie, wystarczy mieć nerwicę.
kafka

przez intel 20 cze 2012, 14:01
Nie. Badania robiłem będąc już kilka lat chorym na CHAD, ktora ma w sobie jako bonus zapewne i nerwicę.
CHAD to taka nerwica z extra dodatkami :D :D

I wtedy okazało się że te wszystkie cuda wianki i elektrolity mam w jak najlepszym porządku.

Więc to nie to.Szkoda, bo kilka opakowań magnezu z potasem załatwiło by sprawę :D

A tak-dalej jestem psycholem i w dodatku z bolącymi łydkami
Może balsamem na łydki była by masażystka? :D ( facetowi nie dam się dotykać )
intel

Sortuj wg