ERGOFOBIA -lęk przed pracą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sisterofnight 05 lut 2016, 20:51
Nienawidzę pracować... a jak żyć bez kasy?

przez halenore 09 lut 2016, 03:45
Ja chciałabym normalnie pracować...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez halenore 09 lut 2016, 03:47
agaa96 napisał(a):Właśnie ja też psychicznie sie wykańczam pracowałam znowu 3 dni i sie zwolnilam bo nie dawalam rady, boje sie strasznie i wiem ze musze isc do pracy bo sytuacja materialna nie pozwala mi na siedzenie w domu ale nie potrafie, czy ktos leczyl sie na podobna przypadlosc z Was i jakie byly tego skutki ?

Nie wiem, jak ci pomóc...
Natręt Gramatyczny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tukaszwili 11 lut 2016, 13:57
Najgorszy w pracy jest zawsze pierwszy tydzień. Półtora roku temu zaczałem w firmie, w której przebywam do dziś. Na dwa dni przed "pierwszym dzwonkiem" myślałem, że oszaleję, takiego strachu nie czułem chyba nigdy. Po tygodniu paranoja minęła, przyzwyczaiłem się, że trzeba rano wstać, pojechać do roboty, dzwonić do ludzi itd.. Jakoś samo z siebie przeszło. Może czasem warto się przemęczyć. Pamiętam, że drugiego dnia pracy z nerwów aż mi krew z nosa poleciała dość obficie :)

przez sisterofnight 11 lut 2016, 14:37
Tukaszwili napisał(a):Najgorszy w pracy jest zawsze pierwszy tydzień. Półtora roku temu zaczałem w firmie, w której przebywam do dziś. Na dwa dni przed "pierwszym dzwonkiem" myślałem, że oszaleję, takiego strachu nie czułem chyba nigdy. Po tygodniu paranoja minęła, przyzwyczaiłem się, że trzeba rano wstać, pojechać do roboty, dzwonić do ludzi itd.. Jakoś samo z siebie przeszło. Może czasem warto się przemęczyć. Pamiętam, że drugiego dnia pracy z nerwów aż mi krew z nosa poleciała dość obficie :)

To jesteś szczęściara, mnie nigdy nie przechodzi a z dnia na dzien jest coraz gorzej.

przez Goni 11 lut 2016, 16:15
emaertea1990 napisał(a):hej, czy ktoś tu jeszcze zagląda? Pracuję, mam spokojną pracę, ale okropne zarobki plus umowa zlecenie. Mam zamiar wyprowadzić się z domu rodzinnego, ale za tyle co teraz zarabiam nie utrzymam się. Wysyłam CV, boję się że ktoś oddzwoni. Często nie odbieram telefonu lub po prostu nie przychodzę ma rozmowę. Wczoraj byłam na rozmowie, dzisiaj dzwoniła babka która miała mnie poinformować dziś czy przeszłam do dalszego etapu rekrutacji.. nie odebrałam,.,, mam dosyć....

Ale czego się dokładnie boisz? Że sobie nie poradzisz w nowej pracy? Kontaktu z innymi ludźmi?

przez ryska 11 lut 2016, 16:27
Mnie też nie przechodzi, a nawet jest jeszcze gorzej. Bo na początku wiadomo - jestem nowa, więc mogę nie wiedzieć, pytać, popełniać jakieś błędy. A po pewnym czasie staje się to niewybaczalne a ja nadal jestem zagubiona.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez julusia 11 lut 2016, 16:28
Tukaszwili napisał(a):Najgorszy w pracy jest zawsze pierwszy tydzień.

A dla mnie nigdy nie był najgorszy początek. Dopiero z biegiem czasu, gdy okazywało się, że atmosfera niemiła, ludzie wredni, za dużo pracy, za ciężka praca, nie radzę sobie, szef okropny....itd. itp.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez sisterofnight 13 lut 2016, 11:29
julusia napisał(a):
Tukaszwili napisał(a):Najgorszy w pracy jest zawsze pierwszy tydzień.

A dla mnie nigdy nie był najgorszy początek. Dopiero z biegiem czasu, gdy okazywało się, że atmosfera niemiła, ludzie wredni, za dużo pracy, za ciężka praca, nie radzę sobie, szef okropny....itd. itp.

O to to właśnie... nigdy jeszcze mi się w żadnej pracy w 100 procentach nie podobało.

przez Aligheri 18 cze 2016, 19:34
Jesteś osobą podatną na stres, dodatkowo kierowana przez innych ludzi, nie masz własnego zdania, a to one jest najbardziej potrzebne. Presja wywołana pracą będzie potęgowała atakami paniki, ogólnym samopoczuciem i innym objawami wywołanymi nerwicą. Napisałaś że aktualna praca nie daje Ci satysfakcji, więc czy jest sens ukrywania Twojego stanu, wymyślania historii, załatwienia usprawiedliwienia? Przyniosłoby to ukojenie na krótką metę, ale co mogłoby się zmienić? Może jest sposób poradzenia sobie z obecną sytuacją, zminimalizowanie występowania stresu, warto się nad tym zastanowić. Mam tak właściwie jedno pytanie gdybyś miała wybrać zawód w którym czułabyś się najbardziej spełniona, zrealizowana co by to było?

przez mermaid 18 cze 2016, 20:55
Od dziecka mam artystyczną duszę - zawsze interesowałam się sztuką. Moją wymarzoną pracą jest praca portrecisty lub grafika. Odkąd pamiętam lubiłam rysować twarze. Myślałam nawet kiedyś o pójściu na akademię sztuk pięknych. Lubię bardzo wzornictwo, dekoratorstwo. Mam podobno bardzo dobry gust i wyczucie estetyki. Mam tylko feler, który utrudnia mi realizację marzeń - jestem bardzo nieśmiała i nadwrażliwa oraz poddatna na krytykę. Z drugiej zaś strony potrafię być stanowcza i postawić na swoim.

przez julusia 18 cze 2016, 22:30
mermaid, a nikt z pracy do Ciebie nie dzwonił, nie pytał czemu Cię wczoraj nie było ?
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg

przez mermaid 18 cze 2016, 22:41
Dzwoniły koleżanki z pokoju. W związku z tym, że miałam rozładowaną komórkę, to dowiedziałam się o tym fakcie po powrocie do domu, kiedy naładowałam komórkę. Kiedy siedziałam w samochodzie bijąc się z moimi myślami, chciałam zadzwonić do pracy i wziąć urlop na żądanie. Wtedy zorientowałam się, że mam rozładowaną komórkę.

przez julusia 18 cze 2016, 22:44
Co za pech z tą rozładowaną komórką :(
Przydałoby się zwolnienie od wczoraj...
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg

Sortuj wg