Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lukas1122 06 maja 2012, 17:20
Ok. Więc tak. Wiem, że mam ją na 100% i idę niedługo się leczyć. Ale chcę ją opisać.
Zaczęło się po sylwestrze. Na drugi dzień mało jadłem i piłem. Nagle mialem przez jakiś czas coś takiego w oku jak patrzy się na słońce długo. Chwilę potem mroczki, które mi przeszły gdy poczułem że mam zemdleć. Od tamtej pory tydzień spokoju. Ale nadchodzi znowu ten sam dzień tygodnia (czyli niedziela, 13:30) gdy zaczęło mi się coś dziać. I lęk, że coś mi się dzieje. U lekarza byłem, podejrzewali padaczkę, jakieś badania na elektrolity itd. Zwykle napady wyglądają tak, że mam silne dreszcze i niesamowity lęk, że zaraz zemdleję czy coś mi się stanie. Za pierwszym razem jeszcze mi ciśnienie skakało, ale teraz z nim jest ok. Dzisiaj znowu, słucham muzyki która mi przyniosła negatywne emocje i lęk. Znowu silny lęk, dreszcze, duszności. Jak mam lekkie napady to wiem, że mi się nic nie dzieje. Jak silne to jest ta obawa, że coś mi się stanie i musze wziac leki na uspokojenie. Po tym mi przechodzi. Zawsze sobie wmawiam "Nie masz nawet mroczków, nic Ci nie jest. Po drugie, jak chce Ci się spać to na pewno nie zemdlejesz, a ludzie nie mdleją tak z dnia na dzień bez powodu". W nast tyg prawdopodobnie hospitalizacja i wizyta u psychologa. Chodzi o to, że czasem sobie potrafie poradzić a czasem nie i wtedy musze brac lek, jednak wiem ze mi sie nic nie stanie (chyba ze dochodzą nowe objawy jak drętwienie jakiejs czesci ciała czy dusznosci jak dzisiaj). Nie mam tych objawów jak mam zajęty umysł.

przez kafka 06 maja 2012, 19:32
Co do problemów z widzeniem też mam powidoki i śnieżenie, jak jest pochmurno to widzę że "deszcz pada" mimo że nie pada:) czasem naprawdę niewyraźnie widzę i mam problemy z czytaniem szczególnie przy dużym kontraście, biała kartka, czarny druk. Czasem jak się spojrze np na linie wysokiego napięcia to widze je podwójnie, tzn lekko mi się rozmazują... Miałam robione wszelkie możliwe badania okulistyczne i nie wyszlo nic poza tym , że czasami mam podwyzszone ciśnienie w oczach, ale takiego "czasami" nie ma jak leczyć.
A chcialam zapytać czy miewacie nagłe silne bóle, tak jakby ktos was gdzies dźgnął nożem i dosłownie nie minie minuta i ból znika?
Ja mam tak bardzo często, własciwie nie przypominam sobie dnia bez bólu.
kafka

przez chory 07 maja 2012, 03:57
Kłócie skóry w różnych miejscach, i wzdryganie kończyn a tagże małe tiki nerwowe, czy pulsowanie mięśni. Mieliście coś takiego jak ja?
powiedz TAK transplantologii, ja powiedziałem.
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 07 maja 2012, 09:54
a może tak opcja szukaj ?

przez ladywind 07 maja 2012, 10:29
chory, mam takie coś jakby mnie skóra głowy szczypała
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Mightman 07 maja 2012, 11:53
takie nagłe ostre bóle w różnych częściach ciała to typowe nerwobóle ;) jak boli w różnych miejscach z taką sama intensywnością to raczej nic poważnego, jak boli w tym samym miejscu to do lekarza.

przez lukasz921 17 maja 2012, 13:56
Witam,
Od 3-4 lat zaczalem zamartwiac sie swoim stanem zdrowia i ciagle doszukiwalem sie rozmaitych chorob. Jednakze w tym czasie mialem przez 2 miesiace dziwne zawroty glowy które z czasem przeszly ale mysle ze juz to moglybyc problemy z nerwami. I teraz jakis miesiac temu zaczalem malo sybiac i pic duzo kawy sporo uzywalem preparatu z pseudoefedryna na zatoki. Do tego martwilem sie pewna dolegliwosci i myslalem ze to najgorsza choroba jaka moze byc. I pewnego wieczora wypilem na noc kawe i kolejnego dnia w pracy zaczely sie zawroty glowy i pozniej uczucie ze zaraz zemdleje/umre. Im bardziej o tym myslalem tym bardziej sie sie rozkrecalem. UDalem sie do przychodni gdzie stwierdzono wysokie cisnienie 170/100 (wczesniej mialem nieco podwyzsozne cisnienie od kilku lat ale w granicy nieco ponad 140/90). Dostalem tabletke pod jezyk ktora zbila cisnienie lecz w drodze powrotnej znowu sie rozkrecalem i czulem to dziwne uczucie leku czy niepokoju. Po 3 dniach wybralem sie do pracy jednak dostalem jakiejs paniki nie wiem i praktycznie zemdlalem. Pogotowie przyjechalo po kilkunastu minutach i cisnienie bylo prawidlowe. Stwierdzili niby brak potasu (na granicy)ktory uzupelnialem i byl wynik ok. Do tego biore magnez i lek bisocard na zwolnienie serca - jest lepiej ale czasami sie rozkreca choc nie widac tego juz na pomiarze cisneinia. Zrobilem jeszcze badania usg pod katem zakrzepicy , echo serca, ekg, badania krwi , holter cisneiniowy, Wszystko w normie i na chwile obecna biore bisocard 2,5 i axtil 2,5 na cisnienie. NA chwile obecna doskwiera mi czeste poczucie leku czy takiej paniki, czesto po wyjsciu z domu, ale rowniez w pracy (siedzaca) W zasadzie to nie wiem co teraz mam robic bo nie chce juz szukac po innych chorobach bo podejrzewam nerwice, tymbardziej ze w rodzinie byly osoby chore na nerwice (choc nie wiem czy to dziedziczne). W ciagu 3 tygodni mialem slub (nie stresowalem sie nim) ale gdy glowa byla zajeta to przez 2 dni czulem sie bardzo dobrze dodatkowo alkohol nieco chyba odstresowal mnie. Ale po 2 dniach wszystko zaczelo wracac , czulem jakby taka kurtyna spadla i swiat stal sie mniej optymistyczny. Mysli o powrocie do pracy zaczely powodowac coraz czestsze dolegliwosci. Po badaniach - np. echo serca zaczalem sie czuc duzo lepiej jesli wyszly prawidlowo. Ale przed badaniem objawy od serca byly bardziej dokuczliwe. Sprawdzalem rowniez bo myslalem ze wysilek ma wplyw na te objawy ale o dziwo podczas wysilku zdarzalo sie ze jest lepiej, a jak bylo nieco gorzej to po zmeczeniu bylo raczej lepiej. Oprocz leku i bicia mocnego serca , mam czasami minimalne zawroty glowy , drzenie rąk i klopoty ze skupieniem, podczas wiekszego leku bol glowy malego stopnia, i czesto mam pulsowanie i mrowienie dretwienie glownie w lewej nodze. Generalnie czy z tego opisu mozna obstawiac na nerwice ? Jesli tak to co najlepiej zrobic? Lekarz psychiatra ? psycholog ? Samemu probowac to przepracowac ? Szukac dalej moze to nie nerwica ? Z gory przepraszam jak pisze w nieodpowiednim dziale.

Pzdr
Lukasz921
Ostatnio edytowano 17 maja 2012, 16:56 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez pwmo 17 maja 2012, 21:28
Kolego mam dokładnie to samo co Ty, wszystkie badania o.k. a głowa boli, serce napieprza, czuję jak puls rozwala mi czasem czaszkę, mówią że to napięciowe bóle glowy , nerwica ale mam pewne wątpliwości, jest wiele chorob, które mogą powodować te stany i nie wszystkie badania to wylapią , a znam się na tym, trzeba szukać dalej, a nie od razu mówić o nerwicy! Do tego dochodzą te zawroty głowy, czasem lęki, mrowienia w kończynach i pieprzony ból w prawej skroni, ostatnio powiększyla mi się znacznie prawa tętnica skroniowa i wieczorem ból głównie lokalizuje się w jej przebiegu, poza tym z prostej zrobila się wężykowata , a starym dziadkiem nie jestem! O co tu chodzi?????

przez lukasz921 18 maja 2012, 07:26
Wiem ale w takim razie co mozna jeszcze zrobic. Ja tak czy tak chyba odpuszczam i zapisuje sie na wizyte u psychiatry tym bardziej ze u mnie w rodzinie moja mam miala tez problemy wydaje sie kardiologiczne jednak leczenie psychiatryczne zlikwidowalo jej wiekszosc objawow. Nie wiem mnie to zastanawia ze w sumie wysilek nie powoduje przyspieszenia serca a np jakas sytuacja w pracy powoduje, choc kiedys bym nawet tego nie zauwazyl. Ja sie poki co nie diagnozuje bo jeszcze bardziej sie rozkrece. Chyba ze dojda nowe objawy.

Pzdr
Lukasz921

przez maetre 21 maja 2012, 22:09
Witam was.
Szczerze to nie wiem czy mam nerwice i nie wiem co mam robić mam nadzieje że mi pomożecie. Już tak od 3 lat czuje sie jakoś dziwnie.
Najbardziej denerwuje mnie takie dziwne uczucie w nogach i w rękach cos jakby ciepło , czasami mnie coś w nich zaboli czasami mam mrowienie. Często też w nocy może mi zdrętwieć noga lub ręka i wtedy oczywiście sie boje że coś mi jest. Mam też czasami tak że nie moge złapać oddechu do końca. Codziennie mnie zakłuje w klatce i to w różnych miejsach, czuje jakieś odrealnienie. Czasami nie moge zasnąć bo sie boje o swoje serce i kontroluje jego bicie w nocy . I nie tylko w nocy w dzien też bardzo często sprawdzam. W nocy czasami też jak mam już zasnac to mnie tak jakby zrywa. Pojawiają mi sie też mroczki przed oczami. Miałem robioną morfologie i wszystko jest OK. EKG miałem robione ale strasznie sie bałem że cos mi wykryją i miałem puls 120. Mam już tego dość to masakra jakaś ... Nie wiem czy to nerwica czy jakaś inna ciężka choroba.... :(

przez Saanna 22 maja 2012, 11:57
nerwica lękowa wynika z braku pcozucia bezpieczeństwa. ja do tego dotarłam, co wiecej, bedac raz na sensowenj terapii pozbylam sie i depresji i nerwicy. takiego spokoju i szczescia, nie zaznałam. niestety wystarczy jeden impuls, by czasem moglo sie wszystko sypnac jak domek z kart. tak było w moim przypadku. pare nie odpowiednich osób, tkwienie w jakiejś chorej sytuacji , długo, będąc pod obstrzałem stresu silnego, znów się nabawiłam nerwicy takiej, że hej. :( a nawrót trudniej wyleczyć

-- 22 maja 2012, 10:58 --

aha i uciekanie w chorobę, to chęć zwrócenia na siebie uwagi, spory egocentryzm, skupienie na sobie. Łatwo sie pisze, wytłumaczyć, ale jak to zmienić? jak jest sie na skraju postradania zmysłów

przez jacekxd 22 maja 2012, 22:23
Mój długoletni problem :(

Witam wszystkich serdecznie,mam na imie Jacek mam 19 lat i od kilku lat odczuwam ból brzucha,potrafi mnie tak boleć dwa tygodnie.Głównie mam takie bóle jak sie czymś przejme jakąś sprawą,jak sie zdenerwuje.Najdziwniejsze jest to że ciągle o tym bólu brzucha myśle czasem nie moge zapomnieć i wtedy ból sie nasila.Mam też zawroty głowy występuje też szczypanie w miejscach intymnych też tak boli i nie moge zapomnieć o tym że mnie boli.Dopiero ustępuje jak zaczynam pomału zapominać o tych bólach wtedy wszystko wraca do normy.Mam też wahania nastroju,czy te objawy zaliczają sie do chorób nerwicowych,nigdy nie bylem z tym u lekarza.
Ostatnio edytowano 22 maja 2012, 22:42 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Witam

przez *Monika* 22 maja 2012, 22:46
jacekxd, Witaj na forum!

Te objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe, żeby potwierdzić Twoje przypuszczenia przejdź się do lekarza. Zrób podstawowe badania, usg jamy brzusznej. Może wtedy się uspokoisz, gdy wyniki nie będą odbiegały od normy.
Jakie masz trudności, z czym sobie nie radzisz?
Obrazek
Główny Moderator

przez jacekxd 23 maja 2012, 15:34
Witam Nie radze sobie z moim schorzeniem jest to grzybica skóry twarzy walcze już 8 łat często z tym se nie radze

Sortuj wg