Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez celineczka3 29 kwi 2012, 21:15
TwiceQeen napisał(a):Przepraszam, jeżeli był już taki temat, albo ten nowy umieszczam w złym miejscu, pod złym tytułem, ale jestem na tym forum od paru minut, więc prosiłabym o wyrozumiałość ;) Otóż mam taki dziwny problem. Zauważam u siebie dość nietypowe objawy, nie pasujące do żadnej choroby. Mój psycholog o połowie nie wie, bo kompletnie nie mogę się z nim dogadać. Oto najważniejsze z nich:
- stany lękowe ( ataki paniki, nieuzasadnionego niczym strachu, fobie )
- nerwica natręctw
- autoagresja ( raczej początki )
- konieczność uporządkowania w życiu wszystkiego, według narzuconego porządku
- problemy z koncentracją
- niezdolność do zapamiętywania najważniejszych informacji
- problemy z pamięcią krótkotrwałą
- konieczność ciągłej samorefleksji
- wyparcie wszelkich zmian ( w sensie konieczność dokładnego przygotowania się do każdej zmiany w życiu )
- nerwobóle ( lub/bądź inne przypadłości występujące na tle nerwowym )
- nadmiernie rozwinięte pragnienie wyróżniania się spośród tłumu
- chęć posiadania jakiejś choroby/niepełnosprawności
- czerpanie przyjemności z czynności na ogół negatywnie postrzeganych
- stany depresyjne ( doły ;) )

Czy istnieje taka choroba? Może przesadzam? Może to jakiś nieszczęsny mix przypadłości? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc :-|

W diagnozie zaburzeń psychicznych znaczenie mają nie tyle objawy, co ich nasilenie, więc jeśli to co napisałaś nie utrudnia Ci prowadzenia normalnego życia to dałabym sobie spokój w szukaniu problemu tam gdzie go zapewne nie ma:)Pozdrawiam
celineczka3

przez TwiceQeen 29 kwi 2012, 21:18
Sęk w tym, że utrudnia.

przez zielona miętowa 29 kwi 2012, 22:31
a próbowałaś u innego psychologa?
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TwiceQeen 29 kwi 2012, 22:54
Myślę nad tym coraz poważniej... Ale niestety w Poznaniu to takich z latarnią szukać...

przez Zenonek 30 kwi 2012, 08:37
Ale co Ci pomoże psycholog ?

Tu potrzeba dobrego psychologa-psychoterapeuty w jednym , takiego, który ma doświadczenie w leczeniu nerwic itp itd

Oraz wizyta u psychiatry.

Poznań to wielkie miasto...znalezienie dobrego fachowca nie powinno stanowić większego problemu.

przez TwiceQeen 30 kwi 2012, 11:08
O tak! Chociaż ja byłam i u jednego i u drugiego... I obaj sobie nie radzą. Najpierw przypisali leki, które mi pomogły. Potem stwierdzili, że mimo, że nie znają ani diagnozy, ani przyczyny, to jestem zdrowa i odstawili leki. A ja się znowu muszę męczyć. Po za tym są święcie przekonani, że jeśli idę im na rękę i nie stronię od rozmowy z nimi, bo szukam pomocy, to jestem pobudzona! I w porównaniu z innymi nastolatkami wręcz tak nadpobudliwa, że walnięta. A jak mam takiego doła, że nie wyrabiam, to twierdzą, że jestem zdrowa! :x

przez celineczka3 30 kwi 2012, 12:49
TwiceQeen napisał(a):O tak! Chociaż ja byłam i u jednego i u drugiego... I obaj sobie nie radzą. Najpierw przypisali leki, które mi pomogły. Potem stwierdzili, że mimo, że nie znają ani diagnozy, ani przyczyny, to jestem zdrowa i odstawili leki. A ja się znowu muszę męczyć. Po za tym są święcie przekonani, że jeśli idę im na rękę i nie stronię od rozmowy z nimi, bo szukam pomocy, to jestem pobudzona! I w porównaniu z innymi nastolatkami wręcz tak nadpobudliwa, że walnięta. A jak mam takiego doła, że nie wyrabiam, to twierdzą, że jestem zdrowa! :x

Powiem Ci tak: jeśli psychiatra mówi Ci, że jesteś zdrowa, to jest naprawdę niewielkie prawdopodobieństwo, że się myli:)Oni są uczeni dostrzegania najbardziej subtelnych patologii, więc stwierdzenie, że ktoś jest chory, nie stanowi dla nich problemu. Niewykluczone, że Twoim jedynym kłopotem jest to, że nie potrafisz uwierzyć, w to że to co odczuwasz, odczuwa 90% Twoich rówieśników, tylko o tym po prostu nie mówi i zajmuje się swoimi sprawami.
celineczka3

przez adirage 30 kwi 2012, 21:31
Witam. Mam następujący problem ze sobą. Już od kilku lat mam coś takiego, że nie potrafię iść normalnie do sklepu i o coś poprosić sprzedawcę. Unikam więc kiosków gdzie trzeba prosić np. o gazetę. Wstydzę się ? Boję się ? Podejść do kogoś obcego i o cokolwiek zapytać np. o godzinę. Gdy już jestem przez sytuację do tego zmuszony to zaczynam się jąkać. Mam za tydzień maturę i nie wiem jak ja dam radę na ustnych... Jak mam sobie z moim problemem poradzić ? Oprócz tego od kilku lat zaobserwowałem drżenie ciała. Np. Nie potrafiłbym wziąć telefon i zadzwonić do kogoś obcego np. w sprawie pracy lub innych tego typu sytuacjach. Jak mam sobie z tym poradzić ?

przez zimny_gosc 01 maja 2012, 13:02
Witam. Czy nerwica może dawać podobne objawy co dyspraksja(pytam poważnie)?

przez coldboy 01 maja 2012, 18:48
zimny_gosc, Dyspraksja raczej występuje u dzieci...
Depralin 10mg

przez tomek1987 01 maja 2012, 18:58
Witam, już sam do końca nie wiem co ze sobą zrobić, chyba skończy się to wizytą u jakiegoś specjalisty, miesiąc temu (opisywałem sytuacje pare stron wcześniej) byłem narażony na ogromny stres o moje zdrowie , na dokładna diagnoza czekałem miesiąc , przez ten czas wmawiając sobie coraz to inne choroby a głównie zastanawialem się ile miesięcy jeszcze przeżyje, po diagnozie okazało się ze to nic groźnego że równie dobrze mogłem o tym nie wiedzieć, ponieważ i tak nie miałem zadnych objawów i gdyby nie świadomosc ez w mojej w glowie siedzi niewinna 8mm torbielka która zapewne mam od urodznia to by mnie tutaj nie było, mianowicie nerwy o chorobe juz przeszły i jestem swiadom ze to nic groznego, aczkolwiek miesiac stresu chyba coś mi zrobił z psychiką, zaczeło sie od objawów nerwicy wegetatywnej, typu zmęczenie, zawroty głowy, osłabienie , trudnosci z koncentracja, gdy te wszystkie objawy przeszły a pozostał tylko lekki ucisk w skroniach który powoduje dyskomfort psychiczny i nie umiem w ogole wytlumaczyc tego uczucia , caly czas zastanawiam się dlaczego czuje te napiecie, ucisk w skroniach, zauwazylem ze gdy jestem z rzpyjaciolmi, jezdze na rowerze , i nie mysle o tym to czuje sie jak 100% zdrowy człowiek, natomiast gdy tylko wracam do domu zasiadam przed komputerem lub ogladam tv, poprostu nie robie nic co wymaga koncentracji to zaczyna sie mysl o tym co to jest i ucisk wraca, a od paru dni gdy zaczalem dluzej o tym myslec pojawily sie dziwne objawy lękowe, w ciagu paru sekund czuje jak szybciej zaczyna mi bic serce, zaczynam zastanawiac sie dlaczego i wtedy czuje sie jeszcze gorzej, pojawia sie taki lęk przed tym ze zaraz zemdleje albo stanie sie cos zlego ze mną , ciagle uczucie ze jestem chory i chec jak najszybszego powrotu do zdrowia i jeszcze bardziej mnie nakreca i czuje wiekszy niepokój ze z tego nie wyjde, ze nie wiem co to jest. w ostatnia sobotę wieczorem poczulem znowu to i miałdo mnie przyjechac kolega, zaczalem sie bac ze nie wyjde do niego bo sie zle czuje albo zemdleje gdy on przyjedzie i wtedy poczulem sie naprawde zle, jakos przezylem jego wizyte wrocilem do domu i wtedy mialem bardzo ciezka noc, nie moglem zasnac, czulem bardzo duzy niepokój , napiecie nerwowe, w nocy budzilem sie co godzine zlany potem , musialem wziasc dwie tableki neopersenu forte. Wczoraj dla przykladu bylem caly dzien z kolega na miescie pozalatiwac pare spraw i bylo super, nie czulem niczego złego , dopoki nie wrocilem do domu i nie umowilem sie z przyjaciolmi na piwo, gdy poszedlem do baru zaczalem sie zastanawiac czy przypadkiem zaraz nie poczuje sie zle i bede musial jak tylko przyszedlem do baru do wracac do domu i oczywiscie sie zaczelo znowu szybsze bicie, scisk w zoladku , uczucie leku i strach przed tym co sie zaraz ze mna stanie, jednak po wypiciu jednego piwa napiecie sie rozluznilo i usiedziale w miare normalnie do konca... a dzisiaj naprzyklad rodzice pojechali nad jezioro, pytali sie czy chce jechac z nimi a ja odmowilem bo oczywiscie balem sie ze nie bede mogl wrocic sam do domu (bo przeciez jedziemy wszyscy jednym autem) w przpadku gdy zle sie poczuje, prawdopodobnie gdybysmy pojechali na dwa auta, ja swoim to bym pojechal z pewnoscia ze w kazdej chwili sam bym mogl wrocic....
juz sam nie wiem co z tym zrobic, teraz caly czas czuje lekkie dyskomfortowe napiecie,ucisk w skroniach tak jakby . Dodam ze od dziecka zawsze zamartwialem sie wszystkim na zapas i kazda drobnostka wywolywala u mnie zmartwienie i stres jednak nigdy nie dochodzilo do az tak powanych objawow. Dodam ze jeszdze tydzien temu lekow nie bylo a same objawy somatyczne typu niewinne zawroty glowy, teraz dopiero pojawily sie te lęki :( ... O dziwo nie boje sie wychodzic z domu, mam chec np wyjsc i pojezdzic na rowerze , wziasc samochod i pojezdzic po okolicach i bez problemu moge to robic , aczkolwiek sam nie wiem kiedy nastepny atak lęku niewiadomo skad mnie wezmie....

dodam ze dostalem od lekarza rodzinnego lek bellergot ktory bardzo dobrze na mnie dziala, uspokaja i niweluje cale te napiecie jednak boje sie go brac poniewaz, mam obawy ze bede musial go brac do konca zycia zeby czuc sie dobrze, dlatego caly czas staram sie zyc bez lekow z oczekiwaniem ze czas naprawi to wszystko ale chyba srednio mi to wychodzi :/

przez zimny_gosc 01 maja 2012, 23:27
coldboy, Tak, dlatego pytam, czy nerwica lękowa również może dawać podobne objawy. W końcu siła umysłu we wciskaniu sobie różnych chorób jest wszechpotężna, poza tym nigdzie nie przeczytałem, że z tej dolegliwości w jakiś magiczny sposób wyrasta się w dorosłym życiu.

przez coldboy 04 maja 2012, 16:11
zimny_gosc, Czasami mam wrażenie że nerwica to przykrywka wszystkich chorób których lekarze nie potrafią zdiagnozować... Tym samym zarejestrowałem się do laryngologa by sprawdzić błędnik bo zawroty głowy mi nie przechodzą i mam je 24h...
Depralin 10mg

przez pwmo 06 maja 2012, 16:46
Mam dokldnie to samo co ty Kolego, biorę leki słabe od 2 tygodni i nie bardzo pomaga, tylko raczej rower, basen, biegi, praca dają odpoczynek od tego gówna, tylko jest jeden problem, kiedyś robiłem sam po 100 km, a teraz trochę mam pietra , że to gowno dopadnie mnie gdzieś na trasie!

Sortuj wg