Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez agnieszkaaa886 12 paź 2016, 18:18
możliwe że objawy wróciły po zapaleniu papierosa, nie od samego zapalenia ale przez nerwicę. Jeśli zaczynasz myśleć że jeśli np zapale to coś się stanie z moim ciałem, wówczas tak jakby sam prowokujesz objawy swoim myśleniem.
Na Twoim miejscu nie paliłabym papierosów a tym bardziej nie piła alkoholu, używki mogą pogłębić problem.

Jeśli sprawdzisz swoje zdrowie, zrobisz badania i wyjdzie ze wszytsko jest z Twoim organizmem OK, proponuje udać się do psychologa.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

przez Pikero99 12 paź 2016, 20:43
Tzn ja mam bardzo silną psychikę, już dziś czuję się naprawdę super, mam tak że nie myślę o nerwicy i już powoli z tego wychodzę. Miałem wszystkie badania wszystko jest super a co do psychologa to nie będzie mi raczej potrzebny bo nie jest ze mną źle nawet nie mam objawów jak 1/3 stąd mam może z 20% tej nerwicy jedynie czasem te takie dziwne bóle ale już przechodzą. Wybijam sobie to całkiem z głowy bo rozumiem logikę tej choroby i jestem już prawie zdrowiutki, dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam! I co do tego alkoholu to chodzi mi głównie czy za rok,półtora jak będzie wszystko całkiem okej zero objawów i wgl to czy będę mógł już coś czasem wypić? bo teraz to nawet nie chce pić :)

przez Wołodi 13 paź 2016, 13:48
W ciągu ostatnich paru miesięcy zacząłem się bać gołębi :shock: za każdym yebanym razem jak obok mnie przelatują to staję w miejscu, kule się i zasłaniam twarz rękoma. Stojąc obok to może się wydawać lamerskie ale daję słowo harcerza że przez całe życie nigdy nie latały tak blisko mojej głowy. Może coś w oddziaływaniu ziemskim się popaprało? Wiadomo że ptaki są na to bardzo wyczulone. Zaczęło się to gdy na przystanku chciały się dobrać do mojej siatki z pieczywem z której podjadałem, życzyłem jak najgorzej /cenzura/ motorniczemu że tak się toczył do przystanku. Oprócz tego znacznie gwałtowniej reaguję na przedmioty które mają właśnie spadać na podłogę. Jest to krótkie drgnięcie całego ciała, zupełnie jakbym usłyszał krzask gałązki w nawiedzonym lesie i przyjęcie postawy obronnej tzn. kolana zgięte, tułw (dlaczego podkreśla?) pochylony i ręce przysunięte do klatki piersiowej.
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Motio 13 paź 2016, 14:38
Wołodi napisał(a):W ciągu ostatnich paru miesięcy zacząłem się bać gołębi :shock: za każdym yebanym razem jak obok mnie przelatują to staję w miejscu, kule się i zasłaniam twarz rękoma. Stojąc obok to może się wydawać lamerskie ale daję słowo harcerza że przez całe życie nigdy nie latały tak blisko mojej głowy. Może coś w oddziaływaniu ziemskim się popaprało? Wiadomo że ptaki są na to bardzo wyczulone. Zaczęło się to gdy na przystanku chciały się dobrać do mojej siatki z pieczywem z której podjadałem, życzyłem jak najgorzej /cenzura/ motorniczemu że tak się toczył do przystanku. Oprócz tego znacznie gwałtowniej reaguję na przedmioty które mają właśnie spadać na podłogę. Jest to krótkie drgnięcie całego ciała, zupełnie jakbym usłyszał krzask gałązki w nawiedzonym lesie i przyjęcie postawy obronnej tzn. kolana zgięte, tułw (dlaczego podkreśla?) pochylony i ręce przysunięte do klatki piersiowej.

Dziwne
Prawie miesiąc temu, stojąc w kuchni i patrząc przez okno podleciał na parapet gołąb (właściwie gołębica i wyjątkowo ładna była) i w ogóle nie bała się mnie i patrzyła na mnie przez kilkanaście sekund i odleciała. Dzień po tym podobnie przyleciała sroka, ale chwilę tylko popatrzyła i odleciała. A po tym wszystkim dwa dni z rzędu latała na osiedlu ogromna chmara ptaków( ale miliony chyba ich były), przez kilkanaście minut, w godzinach przedwieczornych( nawet w lokalnej gazecie coś na temat napisano).
zbanowany

przez Wołodi 13 paź 2016, 14:58
Napisałem o spadaniu ale generalnie to się dzieje przy każdym głośnym dźwięku i obsunięciu przedmiotu. W sumie to nic dziwnego skoro mam bezsenność na tle nerwowym która często nawet Tricotto się opiera. Dzezzz.. już się nie mogę doczekać odwyku od marszczenia węża. Czasem robię takie głupoty że gardzę sobą! Mam ochotę wyjść z siebie i przy%$lić młotkiem w łeb. Nie są to na szczęście ważne rzeczy (takich nawet nie ruszam). Jak już skończę terapię lekiem to chyba nie będę czekać miesiąca na obserwację czy się udało a tylko 3 - 4 dni i jazda! :comone:
zbanowany

przez ExaeXeexO 13 paź 2016, 15:28
Wołodi napisał(a):Napisałem o spadaniu ale generalnie to się dzieje przy każdym głośnym dźwięku i obsunięciu przedmiotu. W sumie to nic dziwnego skoro mam bezsenność na tle nerwowym która często nawet Tricotto się opiera. Dzezzz.. już się nie mogę doczekać odwyku od marszczenia węża. Czasem robię takie głupoty że gardzę sobą! Mam ochotę wyjść z siebie i przy%$lić młotkiem w łeb. Nie są to na szczęście ważne rzeczy (takich nawet nie ruszam). Jak już skończę terapię lekiem to chyba nie będę czekać miesiąca na obserwację czy się udało a tylko 3 - 4 dni i jazda! :comone:
piszesz bardzo dziwne rzeczy, bądź łaskawy i wytłumacz mi, jakie to rzeczy nie są dla Ciebie ważne? Zobrazuj mi to!
ExaeXeexO

przez Wołodi 13 paź 2016, 19:23
Pierwsze z brzegu, idę po coś do innego pomieszczenia a wracam z czymś innym. I tak bywa że do trzech razy...
zbanowany

przez ExaeXeexO 13 paź 2016, 19:28
Wołodi napisał(a):Pierwsze z brzegu, idę po coś do innego pomieszczenia a wracam z czymś innym. I tak bywa że do trzech razy...
ale Ty mi opowiadasz co? Opowiadasz mi narkotyczne fazy? Czy jak? Bo nie do końca rozumiem, oświeć mnie, rozwiń tą myśl...
ExaeXeexO

przez slonce23 17 paź 2016, 13:57
Dzień dobry,

chcę opowiedzieć o swoim problemie, z tego co czytam wiele osób ma podobny temat.

Zawsze wydawało mi się, że nie mam problemów ze zdrowiem, czułam się dobrze, do momentu jak skończyłam 30 lat i w tym czasie zakończył się mój związek.

Objawy zawsze się powtarzają, a mianowicie, nie mogę spać, w nocy często budzę się szukając powietrza przez kilka sekund. Piecze mnie serce, a żołądek jest ciągle "głodny" i bardzo piecze.
Bałam się, że mam już jakieś wrzody, ale po zrobieniu gastroskopii nic takiego mi nie wyszło. Od jakiegoś czasu mam dziwne kłucie skóry i lekkie zawroty głowy, towarzyszy temu również pieczenie serca.

Nie wiem czy to nerwica...ciągle robię badania.
Robiłam TSH, morfologię z rozmazem, ALT, glukozę, badanie ogólne moczu.

Czy ktoś może mi powiedzieć co może być tego przyczyną, jakie zrobić kolejne badania, aby wykluczyć jakieś choroby bądź zdiagnozować co mi jest ?

Pozdrawiam

przez Eldo 18 lis 2016, 14:41
A co na to lekarz?

przez soulfly_m 24 lis 2016, 02:22
Dzień dobry wieczór :)
Mam nerwicę lękową i stany depresyjne :D... Za przeproszeniem to skurwysyństwo ewoluuje ! Miałam dłuższy okres "spokoju"... No i zaczęło się. Napad za napadem. Tylko teraz jest troche inaczej. Bezsenność! Smutek. Nieziemski. Poczucie beznadziejności. Myśli , lęki... są złe, dziwne np. strach, że kogoś zabije, skrzywdzę dziecko mojej przyjaciółki .... umyślnie. Czy to może być nerwica natręctw? no i jeszcze fobiaaaaa ... społeczna.??? Wrażenie, że wszyscy patrzą na mnie z nienawiścią... na pewno coś pierdo&& za plecami, śmieją się. Masakra!!! Czuje, że tracę rozum. Podobnie jak na początku przygody z nerwicą lękową. W końcu myśl już coraz mniej mnie przerażająca, nie bedzie innego wyjścia jak samobójstwo. Tylko czekam aż coś pęknie bo jednak mam nadzieję... Może bredzę. Może nie tu udzielam się gdzie powinnam. Nie śpie od trzech nocy. Dziś też niespecjalnie się zapowiada. Pozdrawiam <3

przez luccek599 24 lis 2016, 14:53
A co lekarze na to? Nie podali Ci żadnych środków?

przez Lilly86 24 lis 2016, 17:42
soulfly_m, chodzisz na terapię? Polecam :) Ale trzeba mieć świadomość, że to ciężka praca... Jednak warto! Ja widzę już pewną poprawę, zmieniam myślenie. To szansa, aby kiedyś tam w przyszłości żyło się lepiej.

Też mam problem z bezsennością... Czasami nie mogę zasnąć całą noc, a jak już zasnę nad ranem, to potem nie mogę się obudzić :/ I śpię do 14.

Napisałaś: "Czuje, że tracę rozum". Paradoksalnie to dobry znak. To znaczy, że nie jesteś chora psychicznie :) Gdybyś była chora psychicznie, to nie zauważyłabyś, że coś jest z Tobą nie tak. Będziesz więc walczyć z nerwicą, a nie chorobą psychiczną.

przez soulfly_m 28 lis 2016, 22:12
Nie ... już nie chodzę na psychoterapię. Przerwałam i to był błąd. Leków też żadnych nie biore na stałe. W przyszłym tygodniu wracam do lekarza. A dziś zastanawiam się jak rano wstać??? Lilly86 dziękuje <3
Just let my soul fly free!!!

Sortuj wg