Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to jest nerwica?

przez oli12345 12 maja 2014, 23:22
Czy jest taka możliwość, żeby poradzić sobie samemu z nerwicą? Zająć czymś myśli, cokolwiek.

Nerwica, depresja? A może jeszcze coś innego?

przez and94 13 maja 2014, 00:43
Dziękuję bardzo za pomoc :*

Poczytałam trochę o chorobie borderline, ponieważ wcześniej nie miałam o niej pojęcia i rzeczywiście może to być to.

Wiem, że powinnam iść do psychiatry, żeby zdiagnozował, jednakże próbuje od 5 lat i nadal wprost o moich problemach nie potrafię nikomu powiedzieć (tylko mój chłopak wie), chyba poproszę chłopaka żeby mnie zaprowadził, jest on dla mnie dużym wsparciem choć widzę że ma dosyć już moich humorków i zachowań, dlatego muszę się z tego wyleczyć.

przez psychidae 13 maja 2014, 07:55
napisz na kartce i daj psychiatrze - jest łatwiej
psychidae

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Olmici 13 maja 2014, 11:20
Powodzenia. Pamiętaj - pójście to nic złego. Może Ci tylko pomóc. Odwagi! Początki są najtrudniejsze potem jest już lepiej.
Szukaj światła w morzu cieni ...

przez Rebelia 13 maja 2014, 11:24
and94, lekarze nie gryzą. Nic nie tracisz :) Co do kartki - pomysł super, sama z niego wielokrotnie korzystałam i sprawdza się w 100%. Wypisz wszystko, w razie potrzeby wyciągnij.

przez and94 13 maja 2014, 13:01
Pomysł z kartką na pewno wykorzystam, jeżeli zdobędę się na odwagę, aby pójść do psychiatry :)

Wiem, że lekarze nie gryzą, ale obawiam się, że to będzie strata pieniędzy, że mi nie pomogą. Obawiam się również tego, że jak ktoś dowie się o tym że byłam u psychiatry to zaczną mnie wyzywać od psychicznych (moja mama i siostra jak się dowiedziała wcześniej, że lekarz przepisał mi psychotropy to tak mnie nazwały i może stąd te zahamowania).

przez Rebelia 13 maja 2014, 13:03
and94, niby jak mieliby sie dowiedziec, ze bylas u psychiatry? Lekarz chlapnac sie nie moze. ;) Natomiast co do straty kasy,no coz, nie zaryzykujesz to nie dowiesz sie. Mozesz sprobowac dostac sie do specjalisty na NFZ, mnie udalo sie trafic na dobrych fachowcow, co obalilo moj mit o NFZ jako wylegarni wszelkiego zla.

Dla uspokojenia dodam, ze u mnie nikt ze znajomych nie wie o moich wycieczkach do lekarza. Jak idziesz do internisty to tez jakos nikt pozniej nie lazi za Toba i nie krzyczy, ze mialas grype ;)

przez and94 13 maja 2014, 13:08
Może i masz racje, mam nadzieję, że będę mieć w sobie tyle odwagi, Dzięki :*

-- 15 maja 2014, 22:18 --

Mam jeszcze pytanie: lepiej pójść do psychiatry czy do psychologa?

przez mmebovary 15 maja 2014, 17:47
Witam,
zwracam się do Was po radę. Mam jakieś same nieprzyjemne wspomnienia związane z wypowiadaniem się na forach, prędzej czy później znajdywał się bowiem ktoś, kto krytykuje... :( a sprawa jest delikatna.
Od pewnego czasu nie radzę sobie ze swoimi emocjami. Dwiema emocjami dominującymi- lękiem i złością.
Od dłuższego czasu mam w życiu bardzo stresującą sytuację. Studia, z którymi sobie nie radzę. Potrafię tygodniami nie chodzić na zajęcia tylko dlatego, że się nimi stresuję. Nawet, jeżeli nic stresującego się na nich nie dzieje. Do tego dochodzi kilka dziennie "napadów". Zazwyczaj najpierw strasznie się boję, czegoś, co jest w mojej głowie, nie koniecznie wymyślone, ale odległe. Nakręcam je w sobie, bezwiednie, po czym następuje jakiś zapłon, bodziec, cokolwiek. Coś stuknie, puknie, wyleje się kawa, cokolwiek. Wsciekam się i wyżywam na tym, co mam pod ręką. Na psie, kocie, kimś bliskim. Za chwilę bardzo tego żałuję, płaczę i wpadam w kolejny lęk.
Często też bardzo stresują mnie sytuacje, które dla innych są zupełnie prozaiczne. Wyjście do sklepu, na pocztę cokolwiek. Kontakt z obcymi jest trudny.
Dochodzi czasami ból w klatce piersiowej, częste migreny, kłopoty ze snem. "Zajadanie" stresu, bez większej przyjemności w jedzeniu, problemy z częstymi biegunkami i bardzo częste oddawanie moczu.
Co to?

przez islander91 16 maja 2014, 21:08
mmebovary, Mam podobne objawy do Twoich. Przez swoje lęki (podejrzewam, że jest to łagodna forma fobii społecznej) zaniedbuję swoje codzienne sprawy i obowiązki - studia, rodzinę... Przez byle głupstwo popadam w gniew, roznosi mnie. Do tego dochodzą objawy ze strony mojego organizmu - biegunki, nadmierne pocenie się, drżenie rąk. Praktycznie codziennie odczuwam niepokój, miewam huśtawki nastrojów. Mam wrażenie, że to, co robię w swoim życiu nie ma sensu. Nie potrafię cieszyć się drobnymi rzeczami, pomimo tego, że otoczony jestem życzliwymi ludźmi - sam stwarzam sobie problemy. Ostatnim czasy miewam ogromne problemy z koncentracją i pamięcią. Nie pamiętam imion poznanych osób, nie potrafię zapamiętać słów piosenki, brakuje mi słów podczas rozmowy... Ten objaw martwi mnie najbardziej. Miał ktoś podobne objawy? To jest już nerwica, czy objaw innej choroby?

przez TylkoSteki 16 maja 2014, 21:46
dokladnie mam to samo gosciu wiec luzik :) tylko jeszcze wiecej obiawow jak bóle klaty piersiowej , serce , glowa , brak apetytu i bez zycia . sadze ze to nerwica bo wczesniej nie bylo mowy o tym :) rowniez zaniedbuje swoje spr obowiazki jak i rodzine . ktos z rodziny cos do mnie powie jedno slowo czy cs odrazu pyskuje denerwuje sie . cos mi nie przypasuje i zaczyna sie :)

przez islander91 16 maja 2014, 21:50
Jak sobie z tym poradzić? Zdaję sobie sprawę ze swoich problemów, wiem co mi dolega... Próbowałem różnych sposobów (relaksacje, itp) jednak z każdym dniem coraz bardziej pogrążam się w sobie.

przez fugitive84 02 cze 2014, 20:57
moje objawy to przyplyw goroca, mysli o smierci, mysli o skaleczeniu sie nozem ostrym narzedziem, otepienie, brak zycia, obojetnosc.

Czy to jest nerwica? Gdzie mam sie skierowac na jakie badania?

przez icrew 04 cze 2014, 09:52
Witam po kilkumiesiecznej przerwie.

Biore juz Venlectine 75mg ponad pol roku i wszystko bylo ok do wczoraj.
Na treningu po 21 zrobilo mi sie jakos dziwnie goraco i takie mrowki w nogach. Nie chcialem juz cwiczyc i przerwalem.
Od dzis rana czuje sie zle, mam mocniejsze pobolewanie glowy, uderzenia goraca, poboloewanie w okolicy zoladka, duze oslabienie i bole miesni.

Za 3 dni wyjezdzam do Hiszpanii na 2 tygodnie i nie wiem czy to moze byc tez powod i jest to spowodowane stresem? nerwica?
Przypomne, ze lecze nerwice lekowa juz okolo roku.
Zona wczesniej skarzyla sie na podobne objawy, jakies 2 dni temu...

Co o tym myslicie? Czy to jakas choroba czy raczej nerwica daje znac?

Sortuj wg