Chyba znalazłam przyczynę nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Chyba znalazłam przyczynę nerwicy

przez MARIAN1967 26 gru 2010, 21:59
Receptor1 napisał(a):nic nie rozumiem z tych postów to jaka jest przyczyna nerwicy? paciorkowiec? czy złe krążenie bo za cholerę nie mogę się doczytać

Przyczyna nerwicy są problemy ze zdrowiem.Asia i Astalavista twierdzą ,że przyczyną ich problemów ze zdrowiem jest grzybica ,ja natomiast uważam ,że przyczyną ich problemów ze zdrowiem jest złe krążenie.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez *Wiola* 26 gru 2010, 22:00
Receptor1, candida czyli grzybica:)
Moderator

przez _asia_ 26 gru 2010, 22:02
astalavista:

rybe oraz mieso jem 1-2 w tygodniu niewielka porcje. tak zalecila mi pani doktor.
nic teraz nie pije - zadnego noni, citroseptu itd.
witamin syntetycznych raczej juz nie biore, to rowniez zalecenie p. doktor - jedynie magnez+b6 oraz chlorelle. staram sie jesc witaminy w pozywieniu np. wit. C to kapusta surowa i kiszona
picie - woda mineralna, woda przegotowana goraca z imbirem, ziola (mieszanka od mojej pani doktor)
jesli chodzi o poprawe stanu psychicznego to - nie chodze juz wciaz przytepiona z glowa w chmurach jakby pijana, trzezwiej mysle, nie mam juz atakow paniki oraz irracjonalnych lekow. to tyle. ponadto poprawil mi sie oczywiscie stan fizyczny. wczesniej to byl koszmar.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez astalavista 26 gru 2010, 22:26
super!!!!

to mi daje wielką nadzieję:D

poznałam na forum gazety Tomasza; który je tylko 2 jajka na śniadanie, kurczaka gotowanego na obiad i kalafiora na kolację. oprócz tego łyka witaminki , ale tylko sprowadzone ze Stanów.Pije tylko wodę filtrowaną, nic poza tym. Dietę prowadzi już rok, czuje się o niebo lepiej.
( Tutaj stronka dla zainteresowanych http://www.healingnaturallybybee.com/bee.php , niestety po angielsku, można zawsze wrzucić w tłumacza:)

co do kapusty i ogórków , jesteś pewna , że można to jeść???

przez _asia_ 27 gru 2010, 12:00
astalavista napisał(a):co do kapusty i ogórków , jesteś pewna , że można to jeść???

wiem, wiem - sa rozne wersje. :) jedna wrecz zaleca naturalne dobre bakterie, kwas mlekowy, jak najwiecej, w postaci kapusty i ogorkow, inna, ze nie, nie wolno.
ja jem, zwlaszcza kapuste, bo bardzo dobrze mi robi, nawet na mdlosci przy migrenach, i ma duzo witaminy C. :D i co ciekawe ciagle mam na nia chec. gdy zaczelam ja wcinac i pic jej sok to przeszla mi zupelnie ochota na slodycze, owoce itd. tylko mi sie ciagle kwaznego chce. :shock: fakt, ze lykam tez chlorelle, a ona rowniez hamuje apetyt na slodycze. mysle, ze organizm wyczuwa, czego mu brakuje. sprobuj, mysle, ze to zalezy indywidualnie od organizmu. tak jak np. przy kandydozie niektorzy mogga jesc chleb razowy na zakwasie, a inni nie. niektorzy toleruja maslo, inni nie.
jak wyglada teraz Twoja dieta?

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez astalavista 28 gru 2010, 00:59
heh Asia ja dopiero zaczynam, podzielę się z Tobą jak już będę wszystko wiedziała, bo póki co, szukam:D

może powiedz mi coś o swojej diecie?
Asia miałaś stany podgorączkowe??? ja ogólnie zawsze mam lekko obniżoną temperaturę ciała, ale od jakiegoś czasu
( najczęściej kilka dni przed okresem ) mam około 37,-37.2 . czuję to od razu na twarzy.

i jeszcze jedno:D ostatnio wieczorami boli mnie głowa, też tak miałaś?

[Dodane po edycji:]

o w mordę...
dziś mam właśnie stan podgorączkowy....

(od 3 dni stosuję dietę), przed chwilą zakręciło mnie w brzuszku i przeżyłam szok, mój kał był bardzo jasny, naprawdę BARDZO .

co to może znaczyć?????

to jakieś problemy z wątrobą? trzustką??? woreczkiem ?? boję się,

Asia lub ktokolwiek inny proszę o radę!!!

przez _asia_ 28 gru 2010, 10:07
astalavista, ja najpierw przez wiele lat non stop mialam stany podgoraczkowe (37,2-37,8) i to byla moja "normalna" temperatura. Od dwoch lat mam oslabienie, wczesniej duze (nawet 35,4), teraz jest lepiej.

z tego co mi wiadomo przed okresem temperatura ciala moze troszke wzrastac i jest to zdaje sie normalne.

stosujac diete musisz byc przygotowana na to, ze grzyb obumierajac bedzie dawac Ci sie we znaki i moga sie pojawic rozne nieprzyjemne objawy ze strony roznych ukladow, w tym dziwne stolce, bole brzucha, nudnosci, wzdecia, bole i zawroty glowy, zaburzenia rownowagi, slabosc, drazliwosc i wiele innych. jedne beda znikac, moga pojawiac sie nowe itd. przez pewien czas, ale musisz to przetrwac, innej rady nie ma. warto wtedy pic duzo wody, zeby sie filtrowac. nie przejmuj sie tym kalem.

co do mojej diety to pani od medycyny chinskiej mi nie dawno ja ustawila. jest troche inna od mojej dotychczasowej, ktora opierala sie przede wszystkim na bialku zwierzecym. jadam teraz: rozne warzywa, kasze jaglana, gryczana, zoltka jajek (na bialka jestem uczulona), przerozne pestki i nasiona (dyni, slonecznika, czarnego sezamu, siemienia lnianego), 1-2 razy w tygodniu niewielka porcje miesa drobiowego lub ryby, zupy warzywne na oliwie, oczywiscie rozne dobre oleje (lniany, z pestek dyni, oliwa z oliwek), czasem ziemniaki/frytki/swojej roboty kluski slaskie, czasem rowniez bulki kukurydziane swoje pieczone na doslownie minimalnej ilosci drozdzy, wafle ryzowe. w moim przypadku wazne, zeby posilki byly gotowane cieple.

nie zwracaj uwagi na objawy chco wiem, ze to trudne, tylko rob swoje - czyli stosuj uparcie diete, dobrze sie jeszcze wspomagac czosnkiem lub jakims w miare naturalnym srodkiem usmiercajacym grzybsko. ja stosowalam candida clear, antiparasite, detox+, doodbytniczo i dopochwowo exmykehl, doustnie fortakehl. wczesniej niestety antybiotyki przeciwgrzybicze (flummycon i nystatyne), ktore mi pogorszyly sprawe, bo nic jeszcze nie wiedzialam o candidzie a lekarz nie mowil o diecie, wiec nie stosowalam. :(

Helen Keller

przez polakita 28 gru 2010, 12:23
_asia_ napisał(a):ja jem, zwlaszcza kapuste, bo bardzo dobrze mi robi

Asia ciekawa jestem w jakiej formie jesz tą kapustę, to jest warzywo do którego jakoś nie mogę się przekonać... jadam tylko groch z kapustą (mniam mniam).

przez _asia_ 28 gru 2010, 13:04
polakita, w formie surowki - surowa albo kiszona z surowa marchewka. Pyyycha!!! pije tez sok z kapusty. :D nie jadam tylko gotowanej ani bigosu, bo mi potem ciezko na zoladku.

Helen Keller

przez peterr 26 kwi 2011, 12:41
Witam wszystkich

Kiedyś pisałem o swoim dociekaniu źródła problemów psychicznych oraz pokarmowych, ale w innym temacie. Analizowałem nietolerancje glutenu, alergie i głównie grzybicę (na którą nawet się przeleczyłem, jak się okazało niepotrzebnie). Jak się jednak okazało problem jest zgoła inny. Zdiagnozowano u mnie w końcu (po 3 latach) przerost bakteryjny jelita cienkiego. Czyli nie grzyby a bakterie...

Jak kiedyś będę mieć chwilkę to opiszę co i jak.

pzdr

przez milka89 29 kwi 2011, 21:05
czy można kupić w aptece jakiś test czy coś, żeby sprawdzić czy ma się candidię? I co powinno mnie zaniepokoić? jakie mialyscie objawy?
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez moonraker 03 maja 2011, 16:47
_asia_, moglabys napisac czy ta dieta rzeczywiscie pomogla w nerwicy ?

przez kornelia_lilia 28 wrz 2011, 11:40
_asia_, ja mam pytanko czy przy kandydozie płatki owsiane górskie błyskawiczne można jeść?

Sortuj wg