Kilka metod na pokonanie lęku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Kilka metod na pokonanie lęku

przez namiestnik 07 sty 2011, 03:34
oglądanie interesujących klipów z youtube

przez sebak 07 sty 2011, 16:19
niemądry napisał(a):Niezawodna metoda - masturbacja.

Mnie tez nigdy nie zawiodła :great:

przez msauto 28 sty 2011, 18:35
Chciałbym się z wami podzielić odczuciami z ostatniego czasu. Uczęszczałem od 1,5 roku do pani psycholog, oczywiście terapia bez leków, od jakiegoś roku zacząłem zauważać brak poprawy. Moja Pani p. zaczęła się wypalać może i brakuje jej pomysłów. Miesiąc temu bez uprzedzenia podniosła mi stawkę za wizytę a na następnym spotkaniu zasugerowała że może spróbował bym z lekami (delikatnie wycofując się) bym umówił się na wizytę do lekarza. Nierozumiem po co było na to 1,5 roku jak już rok temu sugerowałem że niema poprawy.
Pozostając bez wyjścia umówiłem się na wizytę u lekarza dopiero pierwszy termin to na marzec ale to i tak dobrze bo zostałem przyjęty tylko ze względu że miałem kila wizyt jakieś 2 lata temu. Bo na chwilę obecna nowych pacjentów nie przyjmuje.
Niechcę brać leków bo mam po nich straszne lęki, lecz tym razem niemam wyjścia.
Nie załamuję się lecz szukam dobrej rady. Poradźcie coś …
Marzę by było jak przed laty, więc idę do przodu i któregoś dnia obudzę się i tak będzie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jakubkowa 29 sty 2011, 22:34
wiesz co, z tego co mi mówiła moje psychoterapeutka, leki są tylko na jakiś czas , na przetrzymanie bo leki tylko usypiają nerwicę a ona i tak wróci - najskuteczniejszą formą jest psychoterapia, dlatego jak na twoim miejscu zmieniłabym terapeutę albo poszukaj w swoim mieście Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie na pewno jest Poradnia Leczenia Nerwic i idź na psychoterapię grupową , sątakie na kasę chorych, bo ja np. tez chodziłam na indywidualna ale źle się w niej czułam i też mi nic nie dawała i pomogła mi własnie grupowa:)
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez msauto 30 sty 2011, 23:18
Coś w tym jest prawdy z tymi lekami. Ale kiedy jesteśmy umęczeni zwłaszcza porą zimową może pozwoli mi złapać trochę powietrza. Osobiście jak zaznaczyłem wcześniej wolę bez leków ale ile można to ciągnąć i na ile wystarczy mi sił. Nieraz chwila rozmowy z kimś robi cuda, czujemy się znaczne lepiej. Pierwszy dzień po leku u mnie działa rewelacyjnie lecz drugi i trzeci to niemal jak rzucić palenie z dnia na dzień i może nawet gorzej, Niewiem czym jest to spowodowane, czy lękiem przed lekami czy też one mi nie podchodzą?
Marzę by było jak przed laty, więc idę do przodu i któregoś dnia obudzę się i tak będzie.

przez wiejskifilozof 02 lut 2011, 13:13
Ja mam taki plan , idę na spontan , niczego nie planuję .Motto co ma być to będzie , co o tym sądzicie ?

przez Badziak 02 lut 2011, 15:52
msauto napisał(a):Pierwszy dzień po leku u mnie działa rewelacyjnie lecz drugi i trzeci to niemal jak rzucić palenie z dnia na dzień i może nawet gorzej, Niewiem czym jest to spowodowane, czy lękiem przed lekami czy też one mi nie podchodzą?

Leki na początku nasilają objawy. Mogą pojawić się silniejsze lęki, myśli samobójcze etc Potem to mija. Zwykle trzeba wytrzymać te kilka tyg. pogorszenia, żeby potem było lepiej. SSRI zaczynają działać po miesiącu, a nie po dwóch dniach.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez jakubkowa 02 lut 2011, 18:16
tak , tylko kiedyś trzeba je przestać brac ;) i co potem..?

przez msauto 02 lut 2011, 23:34
To warto decydować się na leki? Czy przez pierwsze dni lepiej wziąć sobie urlop w pracy? Po jakim czasie poczujemy ulgę?

przez jakubkowa 03 lut 2011, 11:11
Leki lekarze i psycholodzy proponują jak jest silne stadium choroby i nie dajesz sobie rady w codziennym funkcjonowaniu, bądz czekasz na terapię, ale musisz pamiętać ze kiedyś je trzeba odstawić, a leki nie wyleczą Cię z nerwicy one tylko złagodzą stany lekowe i wyciszą , najskuteczniejszą formą leczenia jest psychoterapia. Podczas psychoterapii już musisz odstawić leki .

przez msauto 03 lut 2011, 20:30
Wskazane jest kilka dni urlopu w początkowej fazie brania leków?

przez jakubkowa 04 lut 2011, 09:24
To zależy jakie dostajesz leki, na jednych działają szybciej na innych dłużej.Jednak musisz wiedzieć ze leki nie zlikwidują objawów wszystkich w trakcie ich brania całkiem - one je tylko łagodzą . Na mnie np. nie działały w ogóle żadne leki. Więc przestałam brać bo nie czułam żadnych rezultatów - najbardziej pomogła mi terapia.

przez wiejskifilozof 04 lut 2011, 22:03
Rozmowa z tymi co znam i mnie znają .

-- 06 lut 2011, 10:39 --

Mam jechać , we wtorek do Mordów , do swej psycholog , lecz mam takie stany lękowe ,że myślę tylko o tym .

-- 06 lut 2011, 14:25 --

Nic nie mogę zrobić , mam silny lęk . Próbuję o tym nie myśleć i jest jeszcze gorzej . :why:

przez jakubkowa 08 lut 2011, 22:01
Chciałam się pochwalić:
trochę dzisiaj mnie franca postraszyła - skok ciśnienia był i serce gniotło i się jakoś dziwnie wierciło ;(
ale dałam radę, pooddychałam, mówiłam sobie: spokojnie to tylko nerwica, i po 15 min. przeszło....:)
i ciśnienie wróciło do normy bez leków obniżających:)

jestem z siebie dumna,nie zadzwoniłam na pogotowie, tylko boje się że to tylko przypadek, że następnym razem nie dam rady i znowu spanikuję :(

Sortuj wg