Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez poranna 30 kwi 2014, 18:39
Myslalam o tym zeby jechac gdzies za miesiac, z tym ze jezeli teraz zabukuje bilet to bede myslala tylko o tym ze klamka zapadla, zabukowalam, zaplacilam, nie ma juz odwrotu, bo szkoda kasy, podjelam decyzje to MUSZE sie jej trzymac. Musze wstrzymac sie z tym bukowaniem, a chcialam wszystko miec tak fajnie zaplanowane, dopiete na ostatni guzik, na luziku sobie jechac i podziwiac widoczki. Przeciez od dziecka uwielbialam jazde samochodem, zawsze w aucie byla najlepsza zabawa, najlepiej sie zasypialo, najlepiej sluchalo sie muzyki itd. A teraz... boje sie tego ze bedzie tloczno, goraco, nie bedzie postoju kiedy bede chciala, ze ktos bedzie mi mlaskal za uchem chuchal na mnie i wogole ze ludzie beda wiedzieli ze cos mi sie dzieje, ze robie panike itd.

Co do wczorajszego ataku paniki to dzisiaj specjalnie zjadlam na obiad to samo co wczoraj - jajka sadzone z ziemniakami i kapusta czerwona - zeby sprawidzic czy dzisiaj tez bede panikowala z powodu tego ze zjadlam smazone, bo od dluzgiego czasu nie jadlam nic smazonego, tylko gotowane i z piekarnika. Co prawda wczoraj ten zestaw obiadowy popilam 7up'em gazowanym, zagryzlam tabliczka czekolady Milki, 7days'em i na koniec jeszcze 2 tosty z keczupem i majonezem, wiec napewno dlatego bylo mi niedobrze, ale kiedys tez robilam takie mixy i nic mi sie nie dzialo. Teraz chyba mam bardziej wrazliwy zoladek... eh. Musze uwazac na to co jem ale tez zeby to nie bylo takie obsesyjne ze ''nie moge tego zjesc bo jeszcze cos mi sie stanie, umre, zwymiotuje itd'' tylko poprostu wprowadzic racjonalne zywienie dla lepszego samopoczucia. Odstawilam praktcznie mieso, jakis czas jadlam tylko wedline ale od miesiaca juz praktycznie jej nie jem, no troche w swieta zjadlam ale tak to na wlasna reke nie kupuje.
No nic zobaczymy co to bedzie, jestem juz po obiedzie i czuje sie ok.

Pozdrawiam,

poranna
Depralin 20mg
Hydroxyzyna 25mg - doraznie
Tranxene 5mg - doraznie

przez Arasha 30 kwi 2014, 20:57
Kurczę, z tym jedzeniem też mam podobnie :? Po prostu coraz częściej nie mogę się powstrzymać,
żeby czegoś nie zjeść ( zwłaszcza późnym wieczorem, ale nie tylko ). Też potrafię zjeść jedno na drugie ( w granicach, póki co, rozsądku ), a potem albo jest mi niedobrze, albo mam wyrzuty sumienia i koniec końców popijam krople miętowe i mówię, że już nigdy więcej. Do następnego razu. Ale zdarzają mi się też jazdy takie, że czuję jadłowstręt do wszystkiego i wtedy tez mnie to wkurza. Bo chciałabym jeść normalnie, jak wszyscy ludzie i nie myśleć ciągle o jedzeniu albo niejedzeniu. Wiem, że to nie prowadzi w dobrym kierunku. Ale nie potrafię inaczej odreagować emocji, złości, poczucia bezsensu. Chyba tylko emetofobia chroni mnie, żebym nie wpadła w jakieś zaburzenia odżywiania.

Ja na przykład jestem uzależniona od słodyczy i białego sera ( który potrafię zjeść nawet o 12 w nocy :bezradny: ). Jeżeli znacie jakieś sposoby na okiełznanie tego problemu, to chętnie wysłucham :tel:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez poranna 02 maja 2014, 21:05
Arasha, ja zamiast bialego sera dlugo jadlam tylko ser mozarella. Dzien w dzien na sniadanie, obiad i kolacje. Od pewnego momentu juz mi to przeszlo. Wczoraj jadlam nawet kanapki z pomidorem czego dlugo nie robilam bo wkrecilam sobie ze skorka przyklei mi sie do gardla i sie porzygam :lol: Kurde intensywnie ysle o tym moim wyjezdzie... ale chyba podjelam decyzje ze narazie nie bukuje biletu dopuki nie odczuje jeszcze wiekszej poprawy, bo nadal towarzyszy mi nieoczekiwany lek przed lekiem... nie tak intensywnie jak wczesniej ale jednak jest wciaz obecny. Teraz sie zastanawiam co w czwartek powie mi lekarz... czy zwiekszy mi dawke czy moze zmieni lek eh... tego sie obawiam najbardziej ze wszystko znowu od nowa. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie.

Co do pohamowania laknienia nie bede Ci radzila bo nigdy nie wytrwalam na zadnej diecie zbyt dlugo a sama jestem uzalezniona od slodyczy :P wiesz to pewnie kwestia wytrwalosci, checi itd. Czyli jezeli bardzo chcesz to przestaniesz jesc slodkosci, ale pewnie nie masz jakiejs konkretnej motywacji, no moze oprocz tego ze jak za duzo pojesz to jest Ci neidobrze, ale jesli bys naprawde zwyiotowala to moze wtedy bys przestala wcinac slodycze a tak to moze sobie tlumaczysz podswiadomie ze ''moze nic mie nie bedzie, skoro nie doszlo do najgorszego...'' :smile:

Wogole to mam komunie brata za tydzien, uwielbiam uroczystosci rodzinno-koscielne :hide: chyba daruje sobie pojscie do koscila, zwlaszcza ze juz dawno z niego zrezygnowalam i specjalnie religijna nie jestem :angel: pewnie zrobie tym przykrosc tacie itd. no ale coz... nie bede przeciez zadowalac innych wbrew sobie. Pozniej tylko przezyc pogadanki z ciotkami, tlum ludzi OMG :-|
A moze nie moze tak zle....

poranna
Depralin 20mg
Tranxene 5mg - doraznie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez natalia_ 03 maja 2014, 20:36
Witajcie, jestem w trakcie poszukiwania dobrego psychoterapeuty, muszę odstawić już antydepresanty i wiem, że sama nie dam sobie rady. Ostatnio mam mnóstwo stresów - praca, finanse, nie radze sobie z odległością jaka dzieli mnie od rodziny, nie akceptuje swojego wyglądu. Mam wspaniałego chłopaka, jestem z nim szczęśliwa, ale od jakiegoś czasu zaczynam się separować, on wychodzi do znajomych sam, ja nie chce, wole zostać sama. Wtedy ryczę i myślę o wszystkich problemach, wynika to prawdopodobnie z tego, że dużo przytyłam i nie potrafię sobie już z tym poradzić. Źle się czuję ze sobą, nie podobam się sobie, nie akceptuję się. Wciąż myślę o , tym, że mój chłopak się mnie wstydzi. I nie potrafię nic z tym zrobić, zamiast działać i gubić kilogramy, zamykam się w domu i w sobie. W związku z tym wszystkim boję się, że lada dzień stres nawróci mi napady lęków, a na prawdę pod tym względem jest teraz super. Bez sensu ;)

przez Arasha 06 maja 2014, 21:56
Miałam ostatnio 2 silne ataki, jeden w niedzielę wieczorem, zupełnie nieoczekiwanie i właściwie bez
powodu i znowu musiałam się ratować Clonazepamem :why: Jestem już mega uzależniona od benzo :roll:
I jak tu normalnie funkcjonować ? A nie chcę rezygnować z resztek normalnego życia ( mam na myśli studia ).
A Wy, czemu nic nie piszecie ? Nie poratujecie koleżanki w potrzebie ???
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Mireille 06 maja 2014, 22:47
Próbowałaś hydroksyzynę?

Przez kilka dni byłam u kuzynki. Obżerałyśmy się wszystkim co niezdrowe i teraz żałuję :? Brzuch mnie boli, popijam herbatę i staram się zachować spokój :(
F21

przez Arasha 06 maja 2014, 22:59
Dzięki za odp. Niestety hydroxyzyna na mnie nie działa, jak 2 razy kiedyś wzięłam, to byłam jeszcze bardziej spanikowana :time: Ale u Ciebie chyba wszystko dobrze, skoro spędziłaś czas z kuzynką ?

PS Na ból brzucha z przejedzenia dobry jest Ulgix trawienie. Mnie pomaga - póki co ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Mireille 06 maja 2014, 23:04
Tak, nadal dobrze.

Szkoda, że nie zadziałała. Nie wiem jaki inny lek, który nie uzależnia można stosować doraźnie :?
F21

przez poranna 07 maja 2014, 22:08
Hej,

Arasha, wspolczuje z powodu atakow... :(
Ja to najchetniej poradzilabym Ci wizyte u psych. i lykanie lekow no ale pisalas juz ze nie mozesz sie przekonac...
Moze keidys dasz sie namowic :smile:
Ja mam jutro wizyte przed 17, dam znac co tam znowu doktor wymyslil :P

Co tam wogole u was slychac :?: Jakos malo tu dyskusji ostatnio... pewnie juz wiekszosc tematow sie wyczerpalo.
Ja chyba podjelam decyzje odnosnie wyjazdu, wstepnie obdzwonilam przewoznikow do Wlk. Brytani i najbardziej pasuje mi 12 czerwca w czawartek wyjazd. Niestety dowozi tylko na polnoc Angli wiec czeka mnie okolo 24 h i pozniej przesiadki i kolejne 10 h podrozy no i bede na miejscu, na szczescie pieknym miejscu bo w gorach kaledonskich i w dodatku nad morzem - idealne polaczenie i na plus deszowo-zimna pogoda bo nie znosze lata i upalow. Jestem narazie optymistycznie nastawiona, nawet bym powiedziala ze nie moge doczekac sie wyjazdu. Oby ten nastroj dotrwal do dnia podrozy i towarzyszyl mi caly czas.

Ma ktoras z was w planach jakis wyjazd za niedlugo :?: ;)

pozdrawiam,

poranna
Depralin 20mg
Tranxene 5mg - doraznie

przez amarylis45 09 maja 2014, 18:48
Hej
Jestem tutaj nowa.
Ja panicznie boję się wymiotować,jak mnie mdli to jestem podwójnie chora i myślę że to już koniec.

przez Mireille 09 maja 2014, 19:58
amarylis45, witaj :smile:

poranna, więc życzę spokojnej podróży ;)
F21

przez Arasha 09 maja 2014, 20:37
A jak sobie radzisz na co dzień ? Bierzesz jakieś leki ? I w ogóle skąd jesteś i co porabiasz ( oczywiście,
kiedy się nie boisz ) ? Dla mnie obecnie przejechanie 2 przystanków miejskim autobusem jest niewykonalne :(
A o atakach paniki wole nie wspominać, więc dobrze Cię rozumiem :?

Dobrze trafiłaś, wchodząc na to forum.

PS Masz jeszcze jakieś inne lęki oprócz tego ?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez poranna 14 maja 2014, 20:44
Hej,

dzisiaj dzwonilam do psychiatry, bo dostalam ataku jak bylam na zakupach... nie byl jakis wielki atak ale na tyle ze nie mogla skupic sie na zakupach tylko myslalam o tym zeby wyjsc ;/ wytrzymalam ale zadzwonila i mam zwiekszona dawke z 15 do 20 mg. Eh...

poranna

-- 15 maja 2014, 14:26 --

Zazyla rano wieksza dawke, ale teraz mam szumy w uszach, pierwszy raz tak mam. Ogolnie od paru dni mam ochote spac i spac, nic innego. Mam nadzieje ze to minie bo nie wyobrazam sobie tak rozpoczac prace za granica i spac na stojaco caly dzien :o
Depralin 20mg
Tranxene 5mg - doraznie

przez Arasha 15 maja 2014, 22:35
Witaj poranna

Nie odzywałam się ostatnio, bo uczyłam się na kolokwium z mikrobiologii.
Jeżeli masz jakieś wątpliwości odnośnie samopoczucia po leku, który bierzesz, to chciałam Ci powiedzieć, że na forum jest wątek ESCITALOPRAM, bo z tego co się zorientowałam, to właśnie bierzesz. Może tam dowiesz się czegoś, co Cię uspokoi albo da do myślenia nad sensem brania tego leku. Ja osobiście nic Ci nie doradzę, bo jak wiesz jestem lekofobiczna, ale z ilości postów na temat Escitalopramu można wnioskować, że sporo osób go zażywa.

Tak w ogóle, to przeżyłam dzień bez ataku ;) Fakt, że prawie bez jedzenia, ale zawsze ... Wreszcie mogłam się skupić na zajęciach a nie tylko odliczać minuty do końca ;)

Pozdrawiam - Arasha

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg