Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

Wiadomości w tym temacie: 396

Strona 1 z 29  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 40%  40%  [ 8 ]
Nie 40%  40%  [ 8 ]
Zaszkodziła 20%  20%  [ 4 ]
Liczba głosów : 20
Reklama

Autor

KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

Post 05 lip 2007, 12:30 

Od: 04 kwi 2006, 11:52
czy to możłiwe, że tegretol (na początku leczenia) nasila lęki?
mam 200 mg na noc

______
Nerwicę można pokonać :)

KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Witaj Rolingstone
Post 06 lip 2007, 14:11 
U mnie nie powoduje lękow.Czuje,ze zaczyna dzialac,mam bardziej stabilny nastroj,oby tak dalej.Stosuje go dopiero od 2 tyg.Twoje lęki tez mina i odczujesz poprawe.Poczatki bywaja trudne.
Powodzenia

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:01 pm ]
Znowu biore Tegretol i chyba pomaga,bo nie mam juz tak zmiennego nastroju,chyba mala dawka,400mg na dobe.Boje sie troche tego leku ze wzgledu na jego toksycznosc,ale mam nadzieje,ze sie nie zatruje:)

Post 18 sie 2007, 08:22 

Od: 16 sie 2007, 22:25
mam padaczkę i biorę 1200 dziennie i muszę stwierdzić że wcześniej brałam 600/dzień i było chyba za mało dla mnie... a teraz po podwyższeniu dawki czuję się lepiej.

Możecie spojrzeć na temat:

http://www.forum.nerwica.com/viewtopic.php?t=9956

i podejrzewam, że spowolnienie czy ogólne osłabienie, dłuższe spanko 8) etc. właśnie od Neurotopu - ale przy braniu azepin, takie objawy właśnie są. Więc chyba nie ma się co dziwić.

Bo na początku zażywania Neurotopu był koszmar :
12h na dobe spać, zamotanie, splątanie, płacz... ehhh.. ale widocznie organizm musiał się przyzwyczaić.

A jeżeli chodzi o moje objawy opisane w temacie do którego dałam link... to już nie wiem sama... myślę, że to może choroba odbiła mi tak na psychice... jeżeli macie jakieś zdanie, wypowiedzcie się w moim temacie.

Post 18 lis 2007, 01:26 

Od: 08 cze 2006, 16:29
ja biore chyba z 500mg/h

i nic
chyba

na razie jest do dupy.

ale ogólnie z tym zatruciem... tegretol jest trucizna z alkoholem, straszną.

Macie może jakieś wrażenie zdrowotne, jak np. problemy ze skórą, jakies wyniszczenie, albo wypadanie włosów?

______
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

Post 20 gru 2007, 18:21 

Od: 22 lis 2007, 18:35
a macie tzw 'olewke' po tegretolu? znieczulenie ?

______
dwubiegunowa

Post 04 lut 2008, 22:52 

Od: 23 cze 2006, 20:08
[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:53 pm ]
Biorę Neurotop retard od ok 1,5 tygodnia w dawce 2 x 300mg.
Jaki ma sens stosowanie tego leku w nerwicy lekowej???
I jak długo mozna brac ten lek?
Proszę piszcie!

______
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

Post 05 kwi 2008, 11:32 
Odstawilam tegretol:)pomogl mi ,wyrownal nastroj.Niestety "zamulal'czesto bylam zmeczona,nic mi sie nie chcialo,mialam problemy z koncentracja.
Tak,znieczulenie to dobre slowo.Sam efectin dziala duzo lepiej.Teraz mam wiecej energii,po prostu lepiej sie czuje:) Oby,jak najdluzej.

Re: Neurotop
Post 22 sie 2008, 21:40 

Od: 10 sie 2008, 23:24
ja zazywam neurotop od pol roku i bardzo mi pomogł

AMIZEPIN (Karbamazepina-Neurotop, Tegretol)
Post 30 paź 2008, 12:38 

Od: 25 paź 2008, 09:10
czy ktos brał ten lek przy nerwicy,depresji lub innej chorobie?

______
"Zostawmy to i chodźmy na spacer, bo dzisiaj świat wygląda inaczej..."

Re: Tegretol
Post 15 lis 2008, 21:13 
ExModerator

Od: 09 sie 2007, 16:16
Hej odświeżę temat trochę. W poniedziałek mam dostać Tegretol i szukałem w necie ale nie mogłem znaleźć czy są jakieś interakcje z alkoholem. Byłbym wdzięczny za odpowiedź xD bo nie wiem jak przeżyję bez hehe :P

______
...to tylko kolejne rozwiązanie.

Post 16 lis 2008, 22:47 

Od: 28 wrz 2008, 23:23
Brałam Tegretol tydzień i odstawiła mi lekarka, bo mało, że nie pomógł to spuchłam po nim i czułam sie okropnie poirytowana.
A co do alkoholu, to z całą pewnością nie można go łączyc z lekami typu Tegretol.

Post 19 lis 2008, 10:35 
hej....ja od 3 miesi zazywam tegretol cr200 i nie mam po nim zadnych skutkow ubocznych...ale brałam juz duzszy czas velafax ,,,a tegretol dostałam dodatkowo na wyrownaie nastroju....ale lekarka postanowiła mi odstawic velafax poniewaz czułam sie po nim nie tak jak powinnam,,, i powoli schodziłam do coraz miejszych dawek ale cały czas byłam zabezpieczona tegretolem.... lekarka stwierdziła ze skoro dosc dobrze czuje sie na prawie samym tegretolu to nie bedzie mi dawała dodatkowo zadnych innych lekow( tymczasow)...i dzisaj w nocvy miłam juz problem ze spaniem do 3 w nocy sie meczyłam i musiałam wziac hydroksyzine :( niewiem czy to brak velaflaksu ale rowiez miłam dzien do bani bo babcia moja umiera ....takze niewiem czy to nerwy czy brak velaflexu po ktorym spałam jak dziecko.....jesli dzisejsza noc bedzie taka do bani znaczy ze brak veleflexsu :( i bede musiła jednak brac jakis antydepresant) co bym nie chciała :( czy ktos z was był na samym tefretolu i jak po nim sie czuł i spał ????pozdrawiam wszystkich :P

Post 19 lis 2008, 11:16 

Od: 24 wrz 2008, 00:01
chyba brakuje ci "krysiunia "jakiegos leku poniewaz wyzywałas wszystkich , no niestety na pewno nie funkcjonujesz tak jak trzeba :D proponuje jak najszybciej wziac coś ,zeby nie bylo gorzej :D aha i z pewnoscia na wyrównanie nastroju :D i jeszcze musze zglosic do administratora twoje groźby :!: co pewnie tez spowodowane jest tym brakiem leku :!: :P

______
Pierwszy krok ku pokonaniu jakiejkolwiek trudności to jej akceptacja. "Czego nie da się pokonać trzeba przetrwać".

Post 19 lis 2008, 12:23 
tak cynosia masz racja .....zgadzam sie z toba ???? moze jeszccze cos mi doradzisz kotku....a moze ty mnie tak lubisz bo wszedzie mnie szpiekujesz???????? :P :P :P aaaaa ty mnie lubisz !!! zgadłam???? ja tez cie kocham :D cmok cmok cmok......jestes wspaniła pod kazdym wzgledem!!!!!!! :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 396 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |