Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. Leczę się na depresję, nerwicę lękową i ... nieszczęsną derealizcję. Ostatnio otrzymałem lek o nazwie EDRONAX 4mg (Reboxetinum). Efekty są nawet nawetnie ukrywam lepsze niż po Fevarinie, Lexapro lub Petylylu. Mam pytanie. Czy ktoś stosował ten specyfik w leczeniu depresji połączonej z derealizacją i jakie były efekty. Chciałbym także poznać efekty uboczne jakie się u Was pojawiły i czy ustąpiły po jakimś czasie. U mnie są to m.in. zawroty i bóle głowy, nadmierna potliwość, realne sny....

Proszę o wszelkie spostrzeżenia na temat Edronaxu.

Pozdrawiam wszystkich "walczących":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lu bardzo jestem ciekaw jak teraz czujesz się po Edronaxsie.Mnie lekarz przepisał to samo ale na razie nie biorę,bo w chwili obecnej nie mogę pozwolić sobie na pogorszenie samopoczucia.Brałem Seroxat(jeszcze w czasach kiedy dzięki mojej recepcie farmaceuta dowiedział się że taki lek istnieje)brałem również Efectin i w każdym przypadku zanim było lepiej, to najpierw było gorzej, bo moje objawy bardzo się nasilały na początku leczenia tymi specyfikami. W związku z tym bardzo chciałbym się dowiedzieć jak było u ciebie na początku leczenia Edronaxem i jak jest teraz o ile oczywiście dalej się tym leczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na poczatku bylo ciezko jak z kazdym psychotropem, zawroty glowy, potliwosc. Po 5-7 dniach zaczalem sie czuc dobrze. Latalem na zakupy, sprzatalem w mieszkaniu i.... po 2 dniach takiej aktywnosci zaliczyłem zjazd. Niestety on utrzymał sie do końca leczenia gdyz ten lek bralem 1 miesiąc. Na koncu brania bylem agresywny, nerwowy z byle powodu chciało mi sie wyc, łzy szły mi do oczu. Porazka. Jednak jak wiekszosc przyjaciól tego forum (mysle ze jestesmy wszyscy razem zjednoczeni w niejakim "bólu") powiem też: nie bierz tego wszystkiego do siebie- kazda osoba na dany lek reaguje inaczej. Musisz sprobowac. To dobry, silny lek. Moze okazac sie po miesiacu, ze jest to strzał w przysłowiową dzisiątkę. Nie poddawaj się. Musimy walczyć z tym z czym przyszło nam żyć, innej rady nie ma..... Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silne obniżenie napędu psychoruchowego, poczucie wyczerpania i braku energii. Żadnych lęków, myśli samobójczych, ani większych problemów z obniżonym nastrojem. Lek zadziałał na tyle aktywizująco, że zacząłem wstawać sam z łóżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lekarka przepisała mi ten lek, zaczynam od jutra. Mam depresje w chorobie dwubiegunowej, biorę też lamitrin. Mam nadzieję, że ten lek się u mnie sprawdzi, szukałam informacji na jego temat, ale nie wiele jest w necie, tu też widzę kilka tylko wpisów... to będzie chociaż moja relacja z leczenia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edronax, czyli Reboksetyna, jest jedynym na rynku lekiem wychwytu zwrotnego noradrenaliny i nie powinien być stosowany jako lek pierwszego rzutu w depresji, ponieważ ma ścisłą specjalizację funkcjonalną. Reboksetynę stosuje się dopiero wtedy, gdy zawiodą SSRI, choć jeżeli to układ noradrenargiczny zawinił lek pomoże od razu... Reboksetyna jest słabsza od wenlafaksyny, która także oddziałuje na receptor NRA. W związku z czym jeśli już dostaliście Edronax, to w miarę szybko radzę go podmienić na Effectin, Velafax czy Alventę - szerszy zakres oddziaływania i na poprawę zaczekacie krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie: Pochodna morfoliny, silny, wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny wykazujący działanie przeciwdepresyjne. W niewielkim stopniu wpływa na zwrotny wychwyt serotoniny, nie wpływa na wychwyt dopaminy. Nie ma znaczącego powinowactwa do receptorów adrenergicznych oraz muskarynowych. Działanie leku pojawia się po ok. 10-20 dniach stosowania. Dostępność biologiczna wynosi co najmniej 60% (pokarm nie wpływa na jej wartość), tmax - 2 h. Reboksetyna przenika do płynów ustrojowych, w 97% wiąże się z białkami osocza u osób młodych, a w 92% - u starszych. Metabolizm zachodzi w wątrobie z udziałem cytochromu P-450 (prawdopodobnie CYP3A4) na drodze O-dealkilacji, hydroksylacji i utleniania. t1/2 wynosi 13 h. Wydalanie następuje z moczem (78% dawki) i kałem, głównie w postaci metabolitów. U osób w podeszłym wieku lub z niewydolnością nerek albo wątroby t1/2 ulega 2-3-krotnemu wydłużeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basior, to jest wklejony potok informacji i nic poza tym. Normalny użytkownik się w tym nie zorientuje.

 

Od siebie dodam, że reboksetyna obok paroksetyny jest najsilniejszym blokerem kanałów przekaźnictwa neuronalnego. Jest mocniejsza zarówno od SNRI, jak i NaSSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Ja kiedys czytalem i nawet wkleilem tu na forum gdzies link do opracowan naukowych, gdzie w badaniach bylo pokazane, ze Rebo czesto potegowalo dzialanie antydepresyjne terapii SSRI.

 

Tzn tam gdzie terapia SSRI nie dawaly odpowiednich rezultatow, po dodadniu Rebo w kilkudziesieciu % przypadkow nastepowala istotna poprawa.

 

Zatem nie chodzi tu tylko o naped, tylko pewnie o to, ze Noradrenalina powoduje zredukowanie agresji "in" i pewnie jeszcze o jakies inne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×