Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

jaskolka83, Może Sherlock Holmes ? :P

 

na jego cześć nazwalam mojego psa Sherlock :)

 

-- 10 cze 2012, 10:49 --

 

dominika92, a mi wlasnie Grange bardziej chyba spodobal sie od Cobena a tego wzgledu ze Coben jednak pisze tak "po amerykansku", jakby sie ogladalo am. film ktory wiadomo ze sie dobrze skonczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Horror - Graham Masterton - "Walhalla"

Dobry tytuł.Już od samego początku zaczyna się akcyjka :)

Kiedyś czytałam Mastertona. Najbardziej podobał mi się ''Kondor''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio męczę z książkami, mimo to na stoliku nocnym trzymam Grę o Tron, Księcia (Machiavelli) i jakiś zbiór najpopularniejszych opowiadań o przygodach mojego ukochanego Sherlocka Holmesa. Tylko pierwszą z nich czytam pierwszy raz, resztę sobie powtarzam. :) A ogólnie lubię klasykę, tzw. lektury obowiązkowe - Pasternaka, Dostojewskiego, Tołstoja, Nabokova, Szekspira, Dickensa, Doyle'a, Sołżenicyna, Kunderę, Poe... i tak dalej. Nie mam więc szczególnie oryginalnego książkowego gustu, ale ładny język zawsze w cenie, szczególnie w tych czasach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jest coś, co nie jest literaturą pdychologiczną, a poprawia humor - to literatura "humorystyczna" chyba.

Jeśli ktoś lubi inteligentny- literacki kabaret to Twórca kabaretu Jachim Presents - Tomasz Jachimek napisał rewelacyjną książkę "Handlarze czasem". To osadzona w polskich realiach opowieść o....żeby nie zdradzić fabuły powiem, że chodzi o wynalazek wujka Franka. Fabuła może dość lekka ale humor pierwsza klasa i dodam, że nie jest to humor złośliwy, lecz ciepły. Zadziwia mnie skąd w satyryku, jakim jest Pan Tomasz Jachimek tyle życzliwości do świata. W tej praktycznie książce nie ma bohaterów negatywnych po prostu. A Hania ze swoim "Wypierdalasz...!" jest po prostu najcieplej sparodiowaną postacią Kadrowej w polskich firmach (ups, zdradziłem kawałek fabuły) Książka jest świetnie napisana, a w wersji audiobook lektorem jest obdarzony fantastycznym scenicznym głosem sam autor - Tomasz Jachimek.

Dawno się tak nie ubawiłem - polecam - nomorewords43

 

p.s.

Kupcie tę książkę legalnie a nie ściągajcie z torrentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie "Braku złudzeń"-dla odświeżenia,bo już czytałam,ale nic nie pamiętam,więc czytam jak nową.Powieść o samotności,rzeczywistości,straconej nadziei i psychologii.

I dziś kupiona na przecenie "Dziewczyna w złotych majtkach" tytuł dziwny,ale fajnie się czyta,zacznę niedługo całą :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam tylko powieśći kryminalne, thrillery psychologiczne, horrory. Mam w domu wiele takich książek, tylko wszystkie przeczytałem. Ja bym polecał książki Harlana Cobena i Stephena Kinga. Dla mnie Stephen King jest mistrzem w swoim fachu, chociaż w swoich powieśćiach dodaje trochę fantazji i humoru. Ale to zdecydowanie król horroru. Ja kocham najbardziej powieśći kryminalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo wiele książek z dziedziny kryminalnej, thrillery psychologiczne, horrory i najlepszymi autorami są amerykanie, ale dobrzy są też europejscy autorzy. Ostatnio skandynawscy autorzy wydają swoje powieśći kryminalne i są świetne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo wiele książek z dziedziny kryminalnej, thrillery psychologiczne, horrory i najlepszymi autorami są amerykanie, ale dobrzy są też europejscy autorzy.

Też uwielbiam czytać kryminały , ale nie mogę się zgodzić , że najlepszymi autorami są amerykanie ;) według mnie nic nie przebije starego angielskiego kryminału , czyli takich autorów jak Arthur Conan Doyle i Agatha Christie , w końcu ich bohaterowie tacy jak Sherlock Holmes i Herkules Poirot do dziś są najbardziej znanymi detektywami , a książki zostały wydane ponad 100 lat temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mi chodzi nie tylko o kryminały, ale też o thrillery i horrory, a z tej dziedziny najlepsi są amerykanie. To w Stanach Zjednoczonych narodziły się świetne horrory i nie tylko książki, ale też filmy. Amerykanie są najlepsi w horrorach, a społeczeństwo tego kraju kocha horrory i tam ludzie chętnie czytają taką literature i chodzą do kin. Oni po prostu lubią się bać, a częściej kobiety lubią czuć strach filmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwedzi i Finowie ostatnio zasłyneli w powieśćiach kryminalnych, a często autorkami są kobiety z tych krajów. Rosyjskie powieści kryminalne są też ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×