Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z Kinga lubię "Podpalaczkę" i "Martwą strefę". ;)

 

A ja "To" i "Miasteczko Salem"

 

Dzisiaj przeczytał "Obcy" Camusa książka bardzo dobra

 

Cholera, a mnie to jakoś nie ujęło, ale może do tego kiedyś wrócę.

 

Kończę:

R.Kapuściński "Podróże z Herodotem", lekkie i mile w odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R. Ludlum - strażnicy apokalipsy,czytam,czytam i doczytać nie mogę,ale książka jest w sumie nie najgorsza.

Choć wypada trochę blado przy niektórych książkach Ludluma.

Przymierzam się do "Rosjanin" Andy'ego Mcnaba .

Muszę przeczytać Grudzińskiego - Inny świat a także Zdążyć przed panem bogiem od Hanny Krall

 

Czytam zdecydowanie mniej niż kiedyś...to raczej na - .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, a mnie to jakoś nie ujęło, ale może do tego kiedyś wrócę

 

ja do tej książki 3 razy podchodziłem i dopiero za trzecim olśniło mnie, że to bardzo dobra książka. musiało minąć 10 lat

 

Saiga, Ludlum, ma parę fajnych książek.

 

a z Kinga lubię "To" "Lśnienie "Desperacja" - pierwsza książka Kinga jaką przeczytałem "Bastion"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój top z ostatniego półrocza:

 

1. "Homo Bimbrownikus" Andrzej Pilipiuk -chwilami nawet się pośmiałam, więc warto było przeczytać.

 

2. "Ręka mistrza" Stephen King - dla mnie arcydzieło gatunku, po prostu :brawo::brawo::brawo: . A przemyślenia Wiremana :uklon: .

 

3. "Eragon" i pozostałe części, Christopher Paolini - moje klimaty, jakby się grało w niezłego RPG-a.

 

4. superlekkie i relaksujące kryminały Darii Doncowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie Pi

Mimo, że to w dużej części książka religijna i autor co rusz nabija się z agnostyków, to jednak kawał solidnie napisanej, dobrej literatury. Polecam.

 

 

Natomiast nadziałam się na coś, co się nazywa "Miecz Shannary" - spodziewałam się może nie jakiegoś dzieła, no ale przygodowej fantastyki, która wypełni czas w autobusie. Nie dość, że okazało się to książką dla dzieci na poziomie tego Eragona powiedzmy, to jeszcze to plagiat "Władcy pierścieni". Co za dno. Jedna z niewielu książek, których nie dałam rady doczytać do końca. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian a czytałaś WSZYSTKIE części Eragona? Bo pierwsza jest faktycznie trochę naiwna, ale według mnie im dalej, tym lepiej. No ale każdy ma oczywiście swoje zdanie i de gustibus non est disputandum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koontz dla mnie rządzi ;)

 

Ale gorąco polecam książkę (może z racji swojego "zboczenia" ) "Mój przyjaciel Henry" Nuali Gardner... ostatnio miałam okazję przeczytać. Piękna opowieść o przyjaźni chłopca cierpiącego na autyzm z psem... historia o przyjaźni, miłości i o niesamowitej terapii z udziałem niesamowitego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian a czytałaś WSZYSTKIE części Eragona? Bo pierwsza jest faktycznie trochę naiwna, ale według mnie im dalej, tym lepiej. No ale każdy ma oczywiście swoje zdanie i de gustibus non est disputandum.

Część pierwszej (do końca nie dobrnęlam) i chyba całą albo prawie całą drugą. Mówiąc szczerze nie wiem nawet, ile ich jest, bo jakoś do kolejnych jednak nie czuję się zachęcona... I tak lepiej mi poszło niż ze "Zmierzchem" - tam dobrnęłam do polany, na której E... dward? zaczął się świecić i zmiękłam do końca. :lol: Do pozostałych nikt mnie nie przekona.

 

Tzn abstrahując od faktu, że to dla młodszych czytelników - teraz czytam Pottera i jak to porównuję do Eragona czy Shannary, to niebo a ziemia, we wszystkim: w sposobie narracji, w bohaterach, w fabule. Potter to porządnie napisana, przemyślana i przede wszystkim twórcza, pomysłowa literatura, Eragon... no to nie ta klasa po prostu... Niby Rowling zebrała najbardziej oklepane motywy związane z czarodziejami jakie tylko się da, ale połączyła je w taki sposób, w jaki nikt wcześniej i wyszła jej dynamiczna, spójna, oryginalna seria. W sumie mnie samą to zaskoczyło, bo spodziewałam się, że jednak będzie mnie to nudzić. A tu suprise. A Eragon..? Coś z Władcy Pierścieni, coś z Gwiezdnych Wojen... Źli są generalnie źli i brzydcy, dobrzy są dobrzy i ładni, dobrzy walczą o miłość i sprawiedliwość, źli o panowanie nad światem... Eee...

Suman... ;-)

 

W poszukiwaniu swojego lekkiego, przygodowego czytadła zabieram się za "Złotą królową" Wolvertona, zobaczymy, jak będzie tym razem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bianka78, Buck jest świetna!

Ja czytałam ostatnio fabularyzowaną biografię Pearl Buck autorstwa Anchee Min, też polecam, tylko tytuł mi wywiało z glowy, jak sobie przypomnę to dopiszę. Ładnie pokazuje przemiany w Chinach od cesarstwa do rewolucji kulturalnej z perspektywy zwykłego człowieka.

 

O, znalazłam w guglu - Perła Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyniosłam wczoraj z biblioteki tomik e.e. cummingsa (mój ulubiony poeta) oraz tom jego listów. A także dzienniki Isherwooda (pierwszy tom), 'Inny Kraj' Baldwina (znowu) i 'The Names' DeLillo (nie znam polskiego tytułu). Parę dni temu przeczytałam też po raz kolejny 'Nie Opuszczaj Mnie' Ishiguro. Słucham też namiętnie (wciąż) audiobooków Harry'ego Pottera. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pamięta książkę "Rok 1984".Czytałam dawno temu i bardzo mi się podobała.Muszę do niej wrócić bo coś zaczyna mi się treść mieszać gdy próbuję sobie przypomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×