Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś mógłby może polecić fajny horror autorstwa kogoś INNEGO niż King, Knootz czy Masterton? Nie żebym do nich coś miała, po prostu ich już znam... ;-)

 

Słów "fajny" i "Masterton" nie powinno się ze sobą zestawiać.

Dobrą książką ze sporą dawką napięcia jest - Kobo Abe "Kobieta z wydm". Nie jest to horror, ale panuje tam nieprzyjemna, odrealniona atmosfera.

 

Czy ktoś pamięta książkę "Rok 1984".

 

Przezajebista książka. :great:

 

***

 

Czytam:

Jose Lezama Lima "Raj" - utrzymuje mnie to w stałym napięciu, aż do przepalania szarych komórek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian Spróbuj "Dolina umarłych" Tess Gerritsen. Chociaż sam początek książki jest trudny do przebrnięcia, to ja potem nie mogłam się oderwać i aż ciarki chodziły mi po plecach... To może bardziej thriller, ale i tak ci polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian Spróbuj "Dolina umarłych" Tess Gerritsen. Chociaż sam początek książki jest trudny do przebrnięcia, to ja potem nie mogłam się oderwać i aż ciarki chodziły mi po plecach... To może bardziej thriller, ale i tak ci polecam.

Bardzo fajna , czytałem . Dobra jest też Mumia , tej samej autorki .

 

-- 30 lis 2012, 14:59 --

 

A czy ktoś mógłby może polecić fajny horror autorstwa kogoś INNEGO niż King, Knootz czy Masterton? Nie żebym do nich coś miała, po prostu ich już znam... ;-)

Może Camilla Lackberg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem "Rosjanina" od Andy'ego McNaba - świetna książka,akcja cały czas trzyma w napięciu,jest dosyć realistyczna, czyta się dobrze i szybko.

Polecam każdemu fanowi BF'a 3..ale i tym którzy lubią akcje,jest tam też trochę wątków psychologicznych czy różnych rozkmin,odrobina humoru (czarnego) też się znajdzie.

 

Wiem,pisze gówniane recenzje, :mrgreen: ale książka jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby może polecić fajny horror autorstwa kogoś INNEGO niż King, Knootz czy Masterton? Nie żebym do nich coś miała, po prostu ich już znam... ;-)

John Saul. Mam kilka książek tego autora. Dobrze się czyta. Trzyma w napięciu.

Joe Hill. "Pudełko w kształcie serca",

a z Polskich Stefan Darda np. "Dom na wyrębach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytalam ksiazke pt. '' Przebudzenie Jenny Fox''. Ta książka to mieszanka thrillera medycznego, powieści s-f i obyczajowej. Zadaje pytania o etykę medycyny i istotę człowieczeństwa.Co definiuje nas jako ludzi? Czy jest to ciało, umysł, a może dusza? Jest to jedna z moich ulubionych książek poruszających kwestię, co dokładnie decyduje o byciu człowiekiem. Nie jest to lekka lektura po którą sięga się w wolnej chwili. Jest to książka po której trzeba dać sobie czas do namysłu.

 

 

"Fragmenty;

Czy nie z nich składa się tak naprawdę całe życie?

Okruchy. Ułamki. Chwile.

Czy istnieję mniej, bo mam ich tylko kilka, czy też tych kilka, które posiadam nabiera tym większego znaczenia?

[...]

Fragmenty.

Pilnuję ich, jakby były samym życiem.

I prawie nim są."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czytam Pan Lodowego Ogrodu tom 4, długo na 4 tom czekałam i jestem zadowolona, spełnia moje oczekiwania. Jest to jedna z najlepszych polskich fantasy, obsypana nagrodami Jarosława Grzędowicza.Akcja , fajna dużo się dzieje , niespodziewane wzroty akcji cudo, jestem w połowie , czytam powoli żeby się delektowac , książka ma prawie 900 stron , polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

 

właśnie skończyłem książkę o Billym Milligan. Książka jest napisana prostym językiem. Billi miał aż dwadzieścia cztery niezależne osobowości. Artur to wykształcony Anglik (mówi z brytyjskim akcentem), Ragen jest niezwykle silnym jugosłowiańskim specjalistą od broni posługującym się językiem serbochorwackim (znów akcent), Allen umie grać na bębnach i maluje portrety, Tommy specjalizuje się w elektronice i malarstwie pejzażowym, a David, pomimo zaledwie ośmiu lat, przejmuje cierpienie wszystkich alter ego Billy'ego. Jest jeszcze trzyletnia Christene, drobni przestępcy – Philip i Kevin, dziewiętnastoletnia lesbijka Adalana, ortodoksyjny Żyd Samuel i inni, rzadziej lub częściej przejmujący we władanie umysł tytułowego bohatera książki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem "cel snajpera" autorstwa Chris'a Kyle - świetna książka,pozwalająca spojrzeć na wojne z perspektywy żołnierza,ale nie tylko na to,pokazuje też częściowo jak wygląda życie prywatne i rodzinne takiego człowieka,jaki wpływ ma to na jego najbliższych....

Poza tym sporo wątków humorystycznych :mrgreen:

Były też i tam kwestie które wzbudzały we mnie sprzeczne uczucia, i nie zawsze miałem na to taki "pogląd" jak autor.

Polecam każdemu kogo ciekawią tematy wojenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam serie książek Alex Kavy o seryjnych zabójcach. Czyta sie ciekawie:)

Kolekcjoner -dla mnie za domyślny

Fałszywy krok -rewelacja

Toksyna -bardzo doby

Zabójczy wirus -Kava próbowała napisać coś w rodzaju thrillera medycznego, wyszło średnio .

Czarny piątek -nie podobał mi się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×