Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ceny leków


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie ustawy o lekach refundowanych , ktora miała za zadanie obniżyć koszty leczenia osobom przewlekle chorym lamotrygina , ktora kosztowała 3,20 pln teraz kosztuje ponad 11 pln.

 

To samo z Ketrelem.

Istna komedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego marca wejdzie w zycie korekta cen ponad 160 leków juz refundowanych,będą jeszcze tańsze,mam liste tych leków jednak trzeba sie na tej stronie zarejestrowac by ją przejrzec-chyba ze na stronie ministerstwa zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego,na co się jest chory,jaki to lek i jaka dawka.Przykład-Depakine(przeciwpadaczkowy i stabilizujący nastrój)W psychiatrii(depresja,ChAD)za darmo są tabletki 300mg,tabletki 500 mg na 30%.W neurologii(padaczka)za darmo są 500 mg.W psychiatrii często neuroleptyki wypisywane chorym na schizofrenię są refundowane,a na depresję nie.Jezeli lekarz na recepcie nie zaznaczy nic(bo np zapomniał)płacisz 100%.Po nowej ustawie refundacyjnej są takie paradoksy,że się w głowie nie mieści.przykład:Wypiszą Ci lek na 30%.Mogą Ci wydać tańszy odpowiednik ze zniżką,ale jeżeli chcesz droższy odpowiednik niż na recepcie(bo wolisz oryginał,albo nie ma tego leku co masz na recepcie,a na gwałt go potrzebujesz)to wydadzą Ci go na 100%-PARANOJA!!!Jeżeli istnieje piekło,to na panią Kopacz diabli szykują szczególnie gorącą smołę za rozp....nie polskiej służby zdrowia i farmacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej farmaceuta, ja np. cały czas biorę setaloft, raz lekarka pisze 100%, a raz 30% i tak na zmianę. Przecież to głupota. Natomiast za pernazynę 2x nie zapłaciłam nic (i nie mam schizofrenii), a ostatnio coś ok.4 zł za 3 opakowania.

Depakine też brałam jako stabilizator, ale nie pamiętam ile zapłaciłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sertaloftu to nasuwa mi się tylko jedno:Twoja lekarka albo ma totalne zaniki pamięci,albo jest poje..na,nie ma innej możliwości.Z neuroleptyków niektóre,np kweitapina,amisulpiryd mają różne refundacje zależnie od choroby.Gdyby rodzinny wypisał Ci pernazynę jako środek p.wymiotny,to zapłaciłabyś100%.Po ostatniej ustawie refundacyjnej pernazyna na choroby psychiczne kosztuje ok 2 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 opakowania Parogen na 100% = około 50zł. Masakra, jeszcze w tamtym roku za 50zł kupilem wszystkie leki ktore mialem wypisane na racepcie (te same co teraz) a teraz ponad 100zł place.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na schizofrenię i ChAD 25mg 30 tabl ok 4 zł

 

 

Dupa Jasiu, ja mam na F.20 (ze względu na P)

 

z miesiąca na miesiąc drożeje - jak powiedziała chuda, wysuszona aptekarka - ale że już nie będzie drożeć - dodała z niepewnością w głosie i na ryju

 

 

I tak jest

 

teraz 200 razy 60 Ketrelu kosztuje 14zł i tak chyba zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu po ogłoszeniu nowych list leków refundowanych usunięto z listy lek, który biorę, dając w jego miejsce inny zamiennik. Przy czym ten zamiennik nie był dostępny w żadnej hurtowni w Polsce przez 3 miesiące. Farmaceutka powiedziała mi, że za opakowanie leku powinnam zapłacić 350 zł (kiedy refundowany kosztował 5,99). Na szczęście w marcu lek trafił do aptek, ale strasznie się martwiłam, bo bardzo długo szukałam odpowiednich leków, a teraz taki koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też bardzo fajny i na 100% aktualny cennik. Ze stron ministerstwa zdrowia. Odhaczasz uprawnienia i wyszukujesz:

 

http://www.bil.aptek.pl/servlet/pacjent/fupraw

 

Po wyszukaniu, na dole też lista super nowych zamienników. ;)

 

-- 16 kwi 2012, 18:38 --

 

http://apteka-medica24.pl/

 

tu znajdziesz każdy refundowany lek, i odpowiedniki wraz z cenami :!::!::!:

 

 

A ten niestety nieaktualny, z cenami na styczeń. Widzę to poo Ketrelu, który teraz kosztuje 13,50 za 60 tabletek 200 mg i 11,z hakiem za 60 tabletek 100 mg. Taka cena jest od marca i Już ma niby nie drożeć.

 

-- 16 kwi 2012, 18:39 --

 

Tu też bardzo fajny i na 100% aktualny cennik. Ze stron ministerstwa zdrowia. Odhaczasz uprawnienia i wyszukujesz:

 

http://www.bil.aptek.pl/servlet/pacjent/fupraw

 

Po wyszukaniu, na dole też lista super nowych zamienników. ;)

 

-- 16 kwi 2012, 18:38 --

 

http://apteka-medica24.pl/

 

tu znajdziesz każdy refundowany lek, i odpowiedniki wraz z cenami :!::!::!:

 

 

A ten niestety nieaktualny, z cenami na styczeń. Widzę to poo Ketrelu, który teraz kosztuje 13,50 za 60 tabletek 200 mg i 11,z hakiem za 60 tabletek 100 mg. Taka cena jest od marca i już ma się niby nie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×