Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Kardiolog Ci to przepisał czy psychiatra bawi się w kardiologa?

PropanoLOL uspokaja i działa trochę nasennie, więc gdybyś doczytał coś więcej, to panie ''dużo wiedzący'' wiedziałbyś, że lek jest brany dla tych efektów ubocznych.

 

Ok. W porządku. Ja miałem swego czasu kołtania serca i to raczej nie z powodu tego że coś mam z sercem bo miałem różne badania i wszystko ok. I wspomagałem się kawałkiem metocardu. Nawet mi kardiolog zalecił że można doraźnie + potas z magnezem. Ale jak tu brać doraźnie jak to codziennie ma się ten problem tudzież rano po zapaleniu papierosa:) Też trochę uspokajał. Ale to chyba nie tędy droga. Tak mi się wydaje:) Najlepiej usunąć przyczynę która wywołuje skutki uboczne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez anafranilu to nie dałbym rady na samym fluo. Próbowałem odstawić a. gdy mi f. zatrybiła i skończyło się kilkoma dniami ciężkiej deprechy.

Benzo można brać codziennie, tylko trzeba mieć na uwadze jak działają... Ja bym świadomie poszedł w uzależnienie gdyby mi pomagały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety wczoraj wróciłam do brania Anafranilu. Wytrzymałam ponad 3 miesiące. Nie dawałam już rady z natłokiem myśli, lękiem i róznymi bólami psychosomatycznymi. Bardzo mi zle z tym ze znowu musze brac ten lek, ale zycie bez niego jest nie do zniesienia, wiec nie mam wyjścia. Teraz bede tylko kombinowac by polepszyc sobie pamiec i libido.

Nie mam juz zadnej nadziei ze kiedykolwiek bede w stanie funkcjonowac bez tego leku. Podczas 9 lat brania, miałam 5 prób osdtawienia leku i zawsze pokornie wracam do niego. Powiedzcie jak sobie radzicie z zaakceptowaniem takiego losu, bo ja nie umiem. Chciałabym nie byc sobą, nie miec tych wszystkich problemów, chciałabym nie zyc... :( Zapewne za pare tygodni poczuje sie lepiej, jak Anafranil sie rozkreci, ale na razie to mi jest bardzo smutno......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, takie huśtawki nastroju, że już prawie pisałem list pożegnalny :D Na szczęście przeszło. Fluo zadziałało gdzieś po 7 tygodniach. Możesz sulpiryd spróbować. Niektórzy chwalą sobie na lęki i stany depresyjne. Nie ma przeciwskazań do miksu z anafranilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lęki zniwelowało dołączenie do Anafranilu karbamazepiny. Teraz ciężko mi w to uwierzyć, ale kiedyś bałam się dzwonić, kupować bilety u kierowcy, odzywać się przy większej ilości ludzi (od dwóch osób wzwyż), czy nawet opublikować coś na tablicy FB. Oczywiście lęki dalej są, ale już mniej irracjonalne. ;)

 

Karbamazepina musiała zwiększyć działanie Anafranilu, bo sama w sobie chyba nie ma działania przeciwlękowego. A potencjalizacja zwykle polega właśnie na tym, że do leku podstawowego dokłada się inny, który wzmacnia jego działanie i dokłada swoje własne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak, ja miałam podobne problemy, załatwienie czegokolwiek przez telefon było niemożliwe, wolałam jechać na drugi koniec miasta i ryzykować, że zostanę odprawiona z kwitkiem niż zadzwonić. Przez lęk przed załatwianiem rzeczy "w okienku" wywalono mnie ze studiów i dlaczego? Bo nie złożyłam indeksu - przez lęk. Po prostu nie byłam w stanie się zmusić i tego zrobić, chociaż wiedziałam, jakie będą konsekwencje. Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia, gdzie jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 2 dziennie, problemu z poceniem nie mam, jedyne co to całkowity brak śliny, więc nie ruszam się nigdzie bez butelki wody. No i wzrok jak odwracam, to chwilę zajmuje złapanie ostrości, ale nie prowadzę samochodu, więc to nie tak uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was próbował cos na podniesienie libido. Po anafranilu nie jest z tym za dobrze. Chodzi mi o cos bardziej naturalnego, moze jakies zioła. Wg przeprowadzonych badan na osobach na lekach antydepresyjnych SSRI, u 92% badancyh znacznie poprawiło sie libido dzieki zazywaniu ginko biloba. Nie wiem tylko jak to sie ma do TLPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×