Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam większe zrenice i czasami działa to na moja korzysc :smile:

Uważam ze Anafranil moze powodowac przybieranie na wadze poprzez zmniejszenie metabolizmu. Niewazne czy sie je duzo czy mało. W końcu skąds te zaparcia, prawda? Po Anafranilu na początku moze wystapic tez zwiekszenie apetytu i wpiepszanie co popadnie na pewno nie pomaga. Im więcej Anafranilu tym moga byc wieksze problemy z przybieraniem na wadze. Na pocieszenie napisze ze waga nie rośnie w nieskończonosc :smile: Gdy organizm sie dostosuje do leku to i zaparcia i nadmierny apetyt miną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry lek z grupy TLPD - pomimo że dosyć stary bo został wprowadzony w latach sześćdziesiątych.

 

Nad ranem czuć fajne buzowanie krwi w głowie po tym leku.

 

Ciekawostka: Lek ten stosuje się także w weterynarii, pod nazwą Clomicalm, dla leczenia zaburzeń obsesywno-kompulsywnych u psów, kotów i koni. Serio. Podaje np. psom które zbytnio gonią za własnym ogonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem ten lek przez około tydzień - łykałem sobie - tak dla testu - na noc połówkę tabletki czyli - 37,5mg SR i na mnie działał bardzo dobrze - jak się w nocy obudziłem to czułem takie przyjemne łaskotanie w głowie i buzowanie krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamo1, jeśli chcesz żeby Anafranil działał na lęki to nie wchodź tak agresywnie na wysoką dawkę. Dawki rzędu 150mg SR i więcej powodują pobudzenie.

No to ładnie mi zabiłaś ćwieka, nie wiem co teraz robić :?

 

-- 03 sty 2012, 20:45 --

 

Dobra, jadę jednak od jutra 150 mg, mam natręctwa myślowe, a na to trzeba większych dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Anafranil, zwłaszcza w wyższych dawkach, jako że hamuje wychwyt zwrotny noradrenaliny może indukować niepokój, pobudzenie psychoruchowe, zwiększać ciśnienie tętnicze i powodować tachykardię. Dlatego lekarz przepisał Ci betabloker, aby złagodzić te objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamo1,

 

To normalne ze po anafranilu masz opozniony wytrysk. Wiem z wlasnego doswiadczenia :) Masz czasem ochote a sie nieda :D Nie rob tego , a samo wroci z czasem , za jakies pare miesiecy , ja tak mialem ;). A jeszcze mam pytanie do was, czy mozna anafranil laczyc z alkoholem ? Wiem ze nie mozna bo lęki i nerwica wracaja ale mam na mysli , imprezy co 2 tygodnie , moze tydzien ? Ja tylko czuje jak szybciej sie upijam i nic wiecej , czasem depresja wraca , ale czy moze cos się stac ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×