Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem jakiś dziwny biorę 3,5 tyg a lęki coraz większe.. I zauważyłem to dzisiaj, że jak biorę w dzień to jestem przymulony i chodzę jak jakiś nawiedzony coś jak po neuroleptykach. Dzisiaj myslalem, że egz w szkole obleje bo taki nieogar.. Spróbuje to brać na noc może bedzie lepiej. A coś mi się zdaje, że faktycznie ten lek to stare badziewie i trzeba bedzie potulnie wrócić na ssri niestety. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie na noc to był strzał w dziesiatke!

 

Biore 3 tydzien i jest lepiej, ale to za wcześnie by cokolwiek osądzać. A biore 75 mg tylko przy 150 mg moze byc jeszcze lepiej.

 

-- 25 sty 2012, 20:24 --

 

Leci 4 tydzień, tak sobie działa... :roll:

 

Co u was?

 

-- 29 sty 2012, 15:43 --

 

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jestem nowa mam pytanie czy tyjecie po anafranilu i czy efectin jest równie dobry jak on

Tak tyje się po anafranilu. U mnie było tak brałem pernazinum i anafranil przytyłem prawie 20 kilo była to masakra psychiczna wygląd beznadziejny i obciążenie dla stawów i całego organizmu.

Jeszcze jak ktoś ma skłonności do nałogów typu alkohol i papierosy to połączenie z tymi lekami prawdziwy kiler niszczy wątrobę i podwyższony cholesterol. Leki te i inny, które brałem od psychiatry w ogóle mi nie pomogły na nerwice natręctw forma dysmorfofobi przechodząca w natrętne hipochondryczne myśli nawet bym powiedział, ze po tych lekach było gorzej ale naiwnie brałem mając nadzieje, ze jak zwiększę dawkę będzie lepiej, nic lepiej nie było chodziłem przymulony wszyscy myśleli, ze ćpam coś .

Dopiero z miana psychiatry na młodszego i inny psycholog uświadomiły mi, ze mogę w ogóle leków nie zażywać. Z wielkim szokiem usłyszałem od psychiatry, ze jak sobie poradzę bez leków będzie dla mnie lepiej i finansowo i zdrowotnie. Po wieloletnim zażywaniu byłem psychicznie od tego uzależniony ale z jakim zaskoczeniem zauważyłem ,ze jak nie zażywam czuje się dobrze mam nerwice dalej ale jakby mniej nasilona niż w czasie zażywania leków.

Po roku z chudłem 20 kilo ludzie mnie na ulicy nie poznawali pytali co się stało, już będzie 3 lata jak jestem czysty nie biorę leków z kończyły się wizyty u psychiatry i nagle się okazało ze mogę żyć bez leków i radzić sobie ze strachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Cierpię na depresje i nerwicę. Leczę się Sulpirydem najpierw w dawce 100mg na dobę, potem 150 obecnie biorę 200mg i mam zwiększyć do 300mg na dobę. Moja psychiatra ciągle namawia mnie na Anafranil... Sęk w tym, że z moją psychiką nie jest aż tak bardzo źle. Czuje się troszkę lepiej i mam wrażenie, że nie potrzebuję anafranilu i na samym sulpirydzie oraz terapii uda mi się z tego do końca wyjść. Naczytałem się o anafranilu i większość osób miała po nim pogorszenie stanu przynajmniej na jakiś czas. Szczerze mówiąc wolę, żeby było tak jak jest niż żebym np. 3 tygodnie żył w matrixie i borykał się ze skutkami ubocznymi. Boję się tego zażyć... Jak myślicie, powinienem spróbować brać ten anafranil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wlasnie lyknalem pierwsza polowke czyli 32,5 mg:-) moje zalecenie to polowka z rana i cala 75mg na noc.3majcie kciuki za mnie a ja 3mam za was nerwuski.:-)wczesniej byla paroksetyna,escitalopram,asertin.Z tego zestawu jedynie parox podniosla mnie troche do pionu.Moja psycho stwierdzila ze potrzebuje mocnego pierdzielniecia i wlasnoe mi przepisala anafralin. :angel: pzdr.postaram sie relacjonowac postepy na bierzaxo.sorki za byki ale z telefonu pisze:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, nie wiem moze moja pani psych ustala dawke startowa na podstawie warunkow fizycznych(190cm/100kg) heehe kolega pisze ze zaczynal od 75 takze nic mi nie bedzie skoro on jeszcze posty pisze :-))

 

-- 13 lut 2012, 22:34 --

 

wujekEgonDaCiKlapsa, dalej lykasz anafralin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chesteroo, EE, no ja nie mówię ,że Cie taka dawka zabije:)) Ja kiedyś po przerwie dostałam też 150 na start i to w kroplówce, ale uboki były straszne. Poza tym jak nigdy nie brałeś to jest szansa ,że mniejsza dawka zadziała, ale decyzja lekarza jest jaka jest, więc pewnie wie co robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam 22 lata, od tygodnia zażywam Anafranil SR 75. Lek ten stosuję głównie na fobie społeczną, która od około roku nie pozwala Mi normalnie funkcjonować. Zostałem wyrzucony ze studiów, nie mogę znaleźć pracy (nie jestem nawet w stanie pójść na jakąkolwiek rozmowę kwalifikacyjną z powodu lęków), nie mogę nawet swobodnie telefonować bo mam jakaś chorą blokadę itd. Zażywam ten lek od tygodnia w dawce 37,5mg (pół tabletki), ponieważ psychiatra stwierdził, że chcę najpierw obejrzeć wyniki badania EEG zanim pozwoli Mi zwiększyć dawkę. Badanie mam dopiero pierwszego marca, także jeszcze trochę czasu zostało. Może opiszę co zaobserwowałem po tygodniu zażywania leku:

 

Skutki uboczne:

- zmniejszone libido

- powiększone źrenice

- częste ziewanie

- zaparcia XXL

- lekko zwiększona potliwość (chociaż tego nie jestem pewny, ponieważ zawsze przez stres miałem z tym problemy)

 

Działanie terapeutyczne:

- brak

 

To mój pierwszy tego typu lek, mam nadzieję, że w najbliższym czasie odczuję jakieś pozytywne skutki zażywania. Muszę wziąć się za siebie i w końcu ruszyć z miejsca bo czas leci. Aktualnie cały czas spędzam w domu, a wychodzę jedynie do na zakupu od czasu do czasu. Straciłem kontakt z większością znajomych co dodatkowo mnie dołuję.

 

Postaram się na bieżąco opisywać postępy w leczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz pisz.

Ja jutro idę do psychiatry i pogadam z nim na temat anafranilu.

W sumie zdecydowałem się już na niego.

Chyba ostatni lek do wypróbowania .

Wezmę go tak czy siak, lecz z błogosławieństwem psychiatry będzie się go brało lżej.

Będę pisal również o wrażeniach, choć zważywszy na znaczne pogorszenie po wszystkich dotychczas branych lekach ( około 30 w ciągu 5 lat ) zakładam czarny scenariusz.

Lecz czuję się tak źle , że raczej nie mam nic do stracenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no.......SSRI mnie miażdżyło na maksa.

Kompletnie nie trafione dla mnie.

Wpadałem w najzwyklejszą histerię.

Zdaję sobie sprawę z ryzyka TLPD.

Ale chyba nic mi innego nie zostało.

Uprzedze wszystkich, ktorzy muszą patrzeć jak się zdegenerowałem, że najbliższy tydzień może być ciekawy,hehehehe.

Zamknę się w pokoju , wyłączę komórki i przygotuję kilka butelek wódy i garść trawy na uspokojenie w razie czego :-) - benzo nie tknę. Mam złe doświadczenie z odstawianiem clona.

Wóda i trawa zdecydowanie mniej szkodzą niż benzo, a w moim przypadku ich efekt anksjolityczny jest zadowalający i nie mający skutków ubocznych.

I zobaczymy co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dzien na franku:-) zaobserwowalem zwiekszona potliwosc i nieco zwiekszone leki...poza tym jest ok zaznaczam ze nie biore benzo jedynie wspomagam sie meliska:-)nic pozostaje czekac az zatrybi..do anafralinu biore takze 50mg asertinu wg wskazan pani doktor:-)pzdr

 

-- 15 lut 2012, 10:00 --

 

intel, zarzucaj franka nie lekaj sie:-)jak i

u mnie nie zaskoczy wtedy na dzienny oddzial leczenia nerwic na pare tygodni:-/ ale jestem dobrej mysli :-)

 

-- 15 lut 2012, 10:07 --

 

ps. U mnie sie wszystko zaczelo od bad tripa po zapaleniu zielska.Thc wywloklo na wieszch moje leki ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×