Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Odstawienie sertraliny po 2 latach - okropieństwo!

 

Od dwóch lat choruję na nerwicę lękową, przez ten czas brałam między innymi Zoloft, teraz lekarz zaproponował odstawienie tego leku, po uprzednim przejściu (na 2 miesiące) na dawkę 25 mg dziennie. Czuję się fatalnie. Mam okropne zawroty głowy, problemy ze wzrokiem - ostro widzę do odległości metra przy czym mam bardzo dziwne uczucie z tyłu głowy przy ruszaniu oczami. Jest mi słabo, mam wrażenie tracenia równowagi. Jestem agresywna, niecierpliwa i rozdrażniona - to wszystko na przemian z płaczem, który występuje z byle powodu. Czuję uderzenia raz to gorąca raz zimna, pocę się. Ogólnie mój stan jest bardzo podobny do odużenia alkoholem tyle, ze występuje agresja. Objawy trwają już tydzień i coraz bardziej się nasilają. Czy to normalne? Lekarz w ogóle nie chciał mi udzielić informacji na temat objawów odstawieniowych, zbywając mnie. Może nie chciał bym się przejmowała... Objawy przypominają początek mojej choroby ale są dużo intensywniejsze - z pominięciem jednak napadów lęku. Nie wiem co robić, nie wiem co o tym myśleć. Czy to normalne? Można oszacować kiedy to minie? Z dnia na dzień czuję, że mam ochotę się poddać, to utrudnia mi normalne funkcjonowanie... :why:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, ze u mnie głównie działa pozytywnie na nastrój, samopoczucie, lęk jest co prawda zniesiony w pewnym sensie, ale jeśli chodzi o lęk społeczny to niestety objawy somatyczny utrzymują się nadal. Na razie mam dostosowywaną dawkę i jest ona na chwilę obecną dosyć niska (25 mg wieczorem, 50 mg rano). Jak to jest z tym u Was? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja dostałam Asentrę na nerwicę, wzięłam pół tabletki rano, w pracy, Cały dzień ok, chociaż pod wieczór odczuwałam zmęczenie-pomyślałam, że może wreszcie spokojnie usnę... usnęłam w miarę szybko, ale ok. 3 w nocy obudziłam się - cała roztrzęsiona, z mrowieniem całego ciała..Tak znerwicowana, że nie mogłam już zasnąć, wstałam, próbowałam sie uspokoić, włączyłam sobie trening Jacobsona i powoli się uspokoiłam, tłumacząc, że to od leku... Może ok. 5 cy 6 usnęłam na godzinkę.

Boję się brać, nie wzięłam więcej tego leku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafirek27 ja również nie toleruję w zupełności ASENTRY. I wprawdzie przymierzałem sie do tego leku kilkakrotnie, działania uboczne leku zniechęcały mnie do niego zbyt mocno,aby kontynuować.No cóż ,nie każdy lek ,choć dobry ,nie każdemu leży.

Malwina pisze ,że są to łagodne objawy,całe to Twoje roztrzęsienie ,ale nie siedzi ona w Twojej skórze i może tak być ,że Twoje drżenie dla Ciebie może być Ci wielkim udręczeniem ,większym nawet od lęków. Ja osobiście po asentrze przy pierwszych próbach brania tego leku wpadałem dosłownie w takie ataki paniki ,gdzie lęk był zwielokrotniony i nasilony ,że tylko podziękować za taką" terapię",a w dodatku musiałem pracować i jasno myśleć w tej pracy.Katorga ,uwierz mi.Po paru dniach od razu poleciałem ,wręcz" na skrzydłach"do lekarza. Po wyjaśnieniu mu całej "przygody " z asentrą psychiatra bez najmniejszego wachania zmienil mi lek na inny ,po którym nie mialem tak przykrych sensacji.

Jest wiele osób ,które bardzo sobie chwalą asentrę i wcale się temu nie dziwię ,bo dobrze że trafili na swój lek ,który ich leczy i robi im dobrze na duszy i ciele.Lecz trzeba pamiętać przy tym wszystkim ,że każdy z nas inaczej jest skonstruowany i na każdego z nas każdy lek ma prawo działać odmiennie.Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalam w poscie wyzej, ze u mnie tez wystapily ataki paniki po Asentrze, dlatego lekarz dolozyl mi wenlafaksyne. Teraz nie mam lękow i czuje sie dobrze. Chcialabym zrezygnowac z jednego antydepresantu, bo biore dwa i mysle, ze to za duzo. Ale lekarz mowi, ze trzeba jeszcze troche poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od soboty (5 dzień) biorę rano Sertagen 25 mg a od tego piątku zaczynam 50 mg. I źle się czuję Chce mi się spać, mało jem, ziewam, mam napady lęku, strachu a nawet najgorsze myśli! Czy to jest normalne w czasie brania tego leku? Aż się boję co będzie się działo jak zacznę brać całą dawkę 50 mg!!!

 

Bardzo proszę o odp!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleg ,powiem Ci tylko to co ja bym zrobił ,gdybym miał takie przejścia z tym lekiem jakie masz teraz Ty.Poczekał bym 14-21 dni(biorąc lek) i jak by nic się nie zmieniło na lepsze ,poszedł bym do lekarza wyjaśniając jak się sprawy z sortagenem mają, i zażądał bym innego nowego leku ,bardziej trafionego.I tylko tyle ! Na pewno nie męczył bym się z tym miesiącami,bo tak chce lekarz.A tak poza tym w tym temacie to leczenie polega na wzajemnej współpracy lekarza i pacjenta.A psychiatria to bardzo często sztuka trafienia z lekiem i jego z dawką .Pozdrawiam i odwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleg, ja sadze, ze takie objawy uboczne jak uczucie strachu czy nieprzyjemne mysli sa przy sertralinie przez pierwszy miesiac normalne.

A nie przepisal ci przypadkiem lekarz czegos przeciwlekowego do Asentry? Jakies benzodiazepiny albo neuroleptyku? Jeli nie to musisz sie umowic na wizyte, psychiatra na pewno ci cos zaleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jestem tutaj niby od dawna ale nie bralam aktywnego udziału w forum. W srode bylam u psychiatry - po raz pierwszy w zyciu. Rozpoznal depresje i zapisal mi SETALOFT. zacelam brac. Wiem ze to niemozliwe zeby zaczal dzialac juz raptem 3 dzien go biore jednak jestem jakby wyciszona troszke ciagle zmeczona ziewam i jeszcze jeden mam objaw niepozadany ale wsytd mi napisac o nim. Ogolnie mam nadzieje ze mi pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi! :)

 

Dzisiaj w ciągu dnia było dobrze, uśmiechałem się itp, zacząłem więcej jeść a senność trochę mija ... Ale teraz wieczorem jakoś jestem poddenerwowany itp:/ I właśnie się zastanawiam czy ten lek zaczyna się "rozkręcać" po parę godzin żeby potem działał cały dzień ...

 

Byłem wczoraj u lekarza i powiedział żeby nie zwiększać dawki do 50 mg a dodatkowo przepisał mi Hydroxyzinum vp 10 mg jak będę mieć lekkie ataki paniki i złe myśli :)

 

Mam nadzieję, że Sertagen zaczyna działać ...

 

-- 10 wrz 2011, 13:13 --

 

Biorę lek (25mg) już 7 dzień i jest jak było - smutny, poddenerwowany, lękliwy, ziewam itp. ... A wczoraj było dobrze - do wieczora :) ...

 

Już nie wiem kogo mam słuchać. Jeden lekarz mówi żeby zwiększyć dawkę do 50 a drugi mówi żeby zostawić 25 ( + brać doraźnie hydroxyzinum vp 10 - które praktycznie nic działa bo wziąłem wczoraj wieczorem :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×