Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie


Gość Miau

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Malcolma - miałeś robione USG serca? Pytam, bo przy takim badaniu jest właśnie wykluczane nadciśnienie tętnicze i płucne

 

Tak miałem takie badanie 3 miesiące temu. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co się ze mną dzieje. Badanie wyszło OK. Serce mam zdrowe ... (całe szczęście :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Malcolma - miałeś robione USG serca? Pytam, bo przy takim badaniu jest właśnie wykluczane nadciśnienie tętnicze i płucne

 

Tak miałem takie badanie 3 miesiące temu. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co się ze mną dzieje. Badanie wyszło OK. Serce mam zdrowe ... (całe szczęście :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , niewiem co już mam robić ....... od kilku dni źle się czuję , bóle wszystkiego , słabość itp... ale mam ważny problem , moje ciśnienie jest tak zmienne jak w kalejdoskopie :| raz 130/80 a za chwilę 150/100 i na odwrót .

ale zaniepokoiło mnie jedno wczoraj sobie mierzę na lewej dłoni i norma 140/90 a potem na prawej i tragedia 160/100 (około) , dzisiaj też tak samo tylko to na prawej 150/100 :shock:

niewiem co robić , jestem przerażony........... :cry: (lekarstw niebiorę , a badania na serce ok.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to pewnie elektronicznym ciśniomierzem na przegubie :?

 

daj se spokój kolego

 

bierz propanonol (ok 2 zł/niestety na receptę) a wszystko się unormuje, no i przestań mierzyć, wyrzuć ten ciśnieniomierz do kosza, bo tam jest jego miejsce i tyle jest wart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może coś w tym jest ;) mam elektroniczny ciśnieniomierz.......

 

[ Dodano: Wto Paź 24, 2006 12:18 pm ]

a co do propranololu to ktos brał go :?: jak działa ?

 

i pytanko , a czy mierzyliście ciśnienie elektornikami , jeśli tak to jakie mieliście ciśnienie w porównaniu z ciśnieniomierzami ręcznymi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie..elektyczny ciśnieniomierz wykazuje duże błędy w pomiarze

..

 

mierzysz ciśnienie, złe wyniki wpływają na Twoją podświadomość i zaczynasz się źle czuć..a więc lepiej przestań, bo to może wyrządzić więcej szkód niż jest faktycznie

 

ja żrem ;) propanonol od ok roku...i jem po 10-20 mg dziennie, podczas gdy na ulotce pisze, ze w stanach niepokoju lub lęku można przyjmować do 240 mg dziennie!

 

Ja mam jednak wrażenie, ze już minimalna dawka wyrównuje ciśnienie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie masz dobre , normalne jest to ze co chwile sie zmienia bo gdzie indziej usiadziesz inaczej nogi skrzyzujesz w innym pomieszczeniu bedziesz wszedzie bedziesz mial roznice cisnienia ogolnie masz b. dobre cisnienie , mas zobsesje na tym punkcie wiec im czesciej mierzysz tym bardziej sie nakrecasz i cisnienie samo rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy mierzysz ciśnienie:

 

- przed pomiarem odpocznij przynajmniej 10 minutt

 

- mierz tradycyjnym "zegarowym" ciśnieniomierzem, elektroniczne są nic nie warte

 

- ciśnienie zawsze mierzy się na prawej ręce

 

- ciśnienie wieczorem jest wyższe niż rankiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z tym ciśnieniem. Mi skakało ciśnienie na samą myśl o tym, że mam zmierzyć. Wyobrażałam sobie, że będzie za wysokie lub za niskie lub co najgorsze, że wogóle nic nie będzie. Paranoja. Przestałam mierzyć i wszystko się uspokoiło. Nie interesuje mnie moje ciśnienie. Radzę Wam wychrzanić te aparaciki. Będziecie szczęśliwsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusi ma świętą rację.

Ja też nie mierzyłam i nie mierzę. Po prostu nie mam ciśnieniomierza i nie zamierzam w najblizszym czasie kupować ( a miałam zamiar kiedyś kupić, ale chyba po to ,żeby się bardziej nakręcać).

Dlatego nawet nie wiem czy mam nadciśnienie czy niedociśnienie. Czuję się dobrze i jest ok.

Zróbcie tak samo. Przestańcie mierzyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puls ciśnienie itd, skacze ci bo sie przerazasz tym że jest takie czy owakie nie martw sie tym nie napędzaj się, wyluzuj skocz na piwko albo idx na ulice załóz ten ciśnieniomiez i patrz jak ci skacze cisnienie na widok ładnych lasek, spróbuj sie umówic s ta na której widok podskoczy najbardziej :). Trzymaj sie i usmiechnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóz ten ciśnieniomiez i patrz jak ci skacze cisnienie na widok ładnych lasek

 

dobre ;) masz 100% rację (odnosnie panikowania) , pozdro i 3m się :P

 

[ Dodano: Sro Paź 25, 2006 2:01 pm ]

optymistycznie patrze na świat , chociaż jest do d.... cały czas walczę z problemami życia codziennego , staram sie i o dziwo jakoś jakos do przodu :P jest to poczęści moja jak i wasza zasługa ;) , bo takich jak my jest wiele ale mało co ktora osoba ma odwagę się przyznać że ma problem (wymogi ktore stawia nam życie...) , o zdrowiu myslę bo jest wazne , wiecie jakie jest to wkurzajace jak ni z tąd ni z owąd cos sie dzieje z naszym ciałem :x ale nic żyć trzeba dalej ...... :|

 

troszkę się rozpisałem , sam właśnie jestem w domu i przyszła taka ochota do wyżalenia się ...... 8)

 

a teraz powrot do mego problema , czy ktoś miał objawy przypominające zawał :?: (troche brutalnie pytanko ale warto wiedziec :P )

 

[ Dodano: Sro Paź 25, 2006 2:04 pm ]

zadaje pytania żeby sie niezamartwiać na zapas (jesli ktos uzna że jestem upierdliwy z pytaniami to niobrażę się :roll:) , a i jakto jest z waszym ciśnieniem , jest zmienne (chodzi mi o pomiary na obu rekach) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ja mam zawał codziennie.. :? i nie tylko ja, bo nerwica serca imituje chorobę wieńcową i wszystkie dolegliwości z nią związane...

 

zamiast ciągnąć wątek lepiej sobie poczytaj to http://wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=7623

 

[ Dodano: Sro Paź 25, 2006 2:28 pm ]

no i rozwaliłam stronę...a i tak jakaś taka była niedorobiona :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idx na ulice załóz ten ciśnieniomiez i patrz jak ci skacze cisnienie na widok ładnych lasek, spróbuj sie umówic s ta na której widok podskoczy najbardziej :). Trzymaj sie i usmiechnij

 

To jest właśnie prawidłowe podejście

Tez kiedys panikowałem i mierzyłe co chwilę cisnienie, aż w końcu wstałem z ławki i powiedziałem, "dobra jak mam umrzeć to teraz bo juz mam tego dość" po czym nagle igwałtownie wszystko mi minęło.

Walcz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje cisnienie nie bylo jeszcze takie dziwne.Moje to dopiero przechodzi samo siebie.Wczoraj mierze cisnienie a tutaj 152/97.To mnie wystraszylo wiec zdjelam cisnieniomierz i mierze na drugiej rece a tutaj 100/66.Paranoja?Cisnieniomierz zepsuty czy az taka rozbieznosc na obu rekach?Ale mam to gdzies!Jak cisnienie mam za duze to sie klade,wolno oddycham i staram sie uspokoic,a jak cisnienie za niskie to wlaczam gloscno muzyczke,skacze,jem czekolade,pije kawe inke i mam w nosie przypadlosci mojego organizmu.Tez radze! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie jest maszyną !! Czemu niby miałby miec zupełnie identyczne ciśnienie na obydwu rekach?? czyżbyśmy byli jak xero po obydwu stronach swojego ciała?? Niewielki różnice ciśnienia w obudwu rekach to rzecz zupełnie normalna a żaden z odczytów przez ciebie przytoczonych nie jest alamowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×