Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazania: zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego

 

Ja chyba jestem ufoludkiem bo zamiast mnie wyleczyć z kompulsji lub przynajmniej sprawić, że będzie ich mniej to wzbogacił mój marny żywot jeszcze o kilka nowych.

 

Senność została zastąpiona apatią, chęć do życia i działania przeszła w zobojetnienie. Nadzieja,optymizm i jakakolwiek radość są na wymarciu, a samoocena... szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Senność została zastąpiona apatią, chęć do życia i działania przeszła w zobojetnienie. Nadzieja,optymizm i jakakolwiek radość są na wymarciu, a samoocena... szkoda gadać.

Co się dziwisz?? Tak działa paroksetynka właśnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna sie dziwic...bo to nie jest wlasciwie dzialanie paroksetyny..;]. U osób dla ktorych jest trafionym lekiem powoduje że w ciagu dnia ma sie duzo energii i motywacjii. Reszta to nie trafione leki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja mam nerwice obsesyjno kompulsywna i paromerc dopiero zaczal dzialac u mnie po 30 dnaich, a na poczatku brania to mailam takie jazdy ze hej ;-/, kazdy jest inny i inaczej dzaila na kazdego.Skoro gromadzilismy pzrez tak dlugi zcas nasze lęki to nie spodziewajmy sie ze odrazu po wzieciu 1 tabletki lęki czy obsesje mina. Ja walcze z tym prawei 6 lat, doipiero teraz zaczelam brac leki, to normalne ze nowe objawy wylaza, to sa sprawy ktore siedza i siedzily tam gleboko w nas i lepiej zeby wylazly niz mialyby sie gromadzic i jak wybuchna to sie nie pozbieramy ;-/, to cos w rodzaju balona nadmuchanego i lepiej zeby stopniowo zeby wogole wylazilo to z nas. pozdarwiam ja juz ponad miesiac jade na polowce paro jestem dumna z siebie, 2 proby robilam aby zejsc do polowki raz zbyt szybko chcialam i mialam takie leki ze nie szlo zyc normalnie, wrocilam do 1 ale po jakims czasie znow zaryzykowalam do pol i sie udalo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna sie dziwic...bo to nie jest wlasciwie dzialanie paroksetyny..;]. U osób dla ktorych jest trafionym lekiem powoduje że w ciagu dnia ma sie duzo energii i motywacjii. Reszta to nie trafione leki:)

możliwe że tak jest, w takim razie to nie był lek dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja mam nerwice obsesyjno kompulsywna i paromerc dopiero zaczal dzialac u mnie po 30 dnaich, a na poczatku brania to mailam takie jazdy ze hej ;-/, kazdy jest inny i inaczej dzaila na kazdego.Skoro gromadzilismy pzrez tak dlugi zcas nasze lęki to nie spodziewajmy sie ze odrazu po wzieciu 1 tabletki lęki czy obsesje mina.

 

Codziennie biore półtorej tabletki.Pożarłam 2 lub trzy opakowania. Wiem, że lek działa ale nie tak jak powinien.

Na Setalofcie (zamiennie z Sertragenem) miałam kopulsje i czułam się senna ale ogólne samopoczucie było o wiele lepsze. Paro miało zniwelować senność, żebym mogła spokojnie zrobić prawko na które zapisałam się w czasie brania setaloftu. Nie dość że przerwałam kurs to ostatnio nawet straciłam chęć do kontynuowania terapii.

 

Coraz więcej depresji w tej mojej nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

dawno jakoś tu nie zaglądałam....

ostatnio zaczęło mnie coś niepokoić...a mianowicie na początku brania parogenu było ok, dosłownie zachowywałam się jak tryskająca do wszystkiego i wszystkich miłością i cierpliwością oraz błogim spokojem i dystansem....a teraz coś się zmieniło....tzn to moje drugie opakowanie i miewam wybuchy złości, stałam się bardzo leniwa, nic mi się nie chce i najchętniej to bym leżała w wyrku i nic nie robiła....nie wiem co się dzieje?????? czy to znaczy że lek jest nietrafiony? czy powinnam zwiększyć dawkę? o co chodzi? może ktoś mi coś doradzi?

:uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana,

A po jakim mialas motywacje?

na sertralinie i teraz na trittico też jest dobrze w tej kwestii.

 

[Dodane po edycji:]

 

cześć,

dawno jakoś tu nie zaglądałam....

ostatnio zaczęło mnie coś niepokoić...a mianowicie na początku brania parogenu było ok, dosłownie zachowywałam się jak tryskająca do wszystkiego i wszystkich miłością i cierpliwością oraz błogim spokojem i dystansem....a teraz coś się zmieniło....tzn to moje drugie opakowanie i miewam wybuchy złości, stałam się bardzo leniwa, nic mi się nie chce i najchętniej to bym leżała w wyrku i nic nie robiła....nie wiem co się dzieje?????? czy to znaczy że lek jest nietrafiony? czy powinnam zwiększyć dawkę? o co chodzi? może ktoś mi coś doradzi?

:uklon:

najlepiej poradzić się lekarza, a jaką dawkę łykasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leci 2 dzień na paroksetynie. Biorę tylko 5 mg. To niesłychane jak niesamowicie pozytywnie reaguję na ten lek. Wczoraj wziąłem na wieczór 5 mg i w zasadzie już po 25 min poczułem duży przypływ pozytywnego nastroju, wzrost pewności siebie, przypływ energii etc. Dzisiaj podobnie, a to dopiero 2 dzień. Podejrzewam, że jeszcze z 3-4 dni i będzie remisja przez duże R. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, nawet w tak śmiesznej dawce, działaniem przeciwlękowym ten lek deklasuje wszystkie inne antydepresanty jakich próbowałem. Co tu dużo mówić, najlepszy lek jaki brałem.

 

[Dodane po edycji:]

 

to chyba placebo ;)

 

To nie jest placebo. U mnie leki zaczynają mocno działać zwykle po tygodniu, a paroksetyna jest tak silna, że ten proces nastąpi jeszcze szybciej i jestem tego więcej niż pewien. 8) Już to widzę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×