Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę citabax już od miesiąca, codziennie na noc tabletka 20 mg. Na początku łączyłam to jeszcze z xanaxem, ale właśnie go odstawiam. Pierwsze kilka dni było dosyć ciężkie, byłam bardzo senna, zmęczona. Ale

potem było już tylko lepiej. To prawda że osłabia koncentrację, jestem trochę roztrzepana. Ale poza tym nie ma zbyt dużych skutków ubocznych. Dziś lekarz zwiększył dawkę do 40 stki - na miesiąc. Zobaczymy jak to będzie. Życzę wszystkim dużo optymizmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na tym leku juz 6 tydzien. nerwica lekowa niby minela... nie mam zadnych atakow. niestety pojawil sie pewien inny problem - jestem strasznie senny, pijany, nieobecny. Wkurza mnie to uczucie, gdyz czuje sie strasznie niepewnie majac wyjsc gdzies na ulice :// lekarz kazal obnizyc dawke z 10mg do 5mg..

 

mial ktos podobnie ? boje sie ze te leki sa zbyt silne?! nie mam zadnego dola zwiazanego z sensem zycia itp, jedyne co mialem to straszne ataki leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec po konsultacji z Pania Doktor podjelismy decyzje o zmianie dawki Citalu z 10 do 5 mg... juz 3 dzien dawka 5mg

 

wrazenia:

 

mysli - super

humor - super

otumienie - mniejsze, wiem juz co sie dzieje i jestem bardziej trzezwy :) yes yes yes ;)

 

ale.... nic mi sie nie chce :P i mdli, caly czas mam wrazenie ze zaraz zwymiotuje

 

jak dlugo to potrwa ? ktos ma jakies doswiadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz trochę o tych lekach:

 

http://www.nerwica.com/citabax-t10356.html

http://www.nerwica.com/cital-t1000.html

 

mdłości dokuczały mi zwłaszcza na początku, można się przyzwyczaić tym bardziej że waga spada ;)

jeśli chodzi o otumanienie to towarzyszyło mi niestety cały czas, natomiast lek faktycznie dość skutecznie niwelował lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - lekow 0, doslownie brak :) jest super pod tym wzgledem. ale otumienie jest straszne.

 

 

tracenie na wadze? :P ja jem za 10 osob :P doslownie pochlaniam wszystko co jest:P

 

ale zmniejszenie dawki ....cos okropnego, doslownie masakra, glowa boli, zawroty, ciagle glodny chodze:P ale psychicznie duzo duzo duzooo lepiej mimo wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć!

lekarz przepisal mi CITALOPRAM 20mg.W aptece tego nie bylo i zamiast tego kupilam CITAL.Aptekarki twierdzily, ze jest to ten sam sklad i ten sam lek tylko pod inną nazwą (zamiennik).

Jak myślicie, czy powinnam to brać?Wydalam 80zł:(

 

 

CITAL - wyłączył mi jakiekolwiek zainteresowanie sexem!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to wyglada.....tez bylam zszokowana ceną,bo wydawalo mi się, że zaplacę nie więcej niż 20 zl:)

 

Sex.....hm....moje zainteresowanie tą dziedziną i tak przyjmowalo zawsze wartości ujemne, więc CITAL mi na pewno nie zaszkodzi pod tym względem:)

 

Dzięki za odpowiedzi!Od jutra zaczynam walkę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest jak się łączy citabax z alko? ja już dawno zaczął bym brać ale myśl że przez pół roku nie wypiję więcej niż 1 piwo mnie przeraża. Biorąc pod uwagę że jeszcze teraz jest lato to plan jest mało realny. Pił ktoś z was przy tym leku jakieś większe ilości albo w ogóle więcej niż 1 piwo, lub czy przy jakichś innych antydepresantach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że od czasu do czasu można wypić alkohol. Czy leczenie antydepresantami to jakaś kara?? ;)

Ale trzeba uważać, żeby nie przecholować, bo jak się za dużo wypije to można dziwne rzeczy robić :roll: Ja miałam tak dwa razy, że za dużo wypiłam i odstawiałam takie cyrki, że hej. Więc teraz już uważam z dozowaniem alko :smile:

 

Chociaż lekarze nie zalecają...

Ale ja piję od czasu do czasu, powiedzmy, że raz, dwa razy na miesiąc. Ale też inna sprawa, że do alkoholu już tak nie ciągnie jak przed leczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim... o tym leku usłyszałam od kolegi, nie wiem co robić! generalnie na nerwicę choruję od 18 roku życia a teraz mam 34.bywa lepiej, bywa gorzej.czasem nie mam siły wstać z łóżka a do tego wszystko mnie boli! w związku z chorobą jaką przeszłam od razu myślę że mam nawrót tego paskudztwa, Mama zmarła też na raka.. wszystko na raz mi się zwaliło na głowę,a najgorsze że tak się boję nawrotu choroby że doskonale zdaję sobie sprawę że bywam okrutna dla mojego partnera!czasem becze bez powodu, czasem krzyczę! dobrze że mam taką pracę ze nie muszę iść zawsze a idzie mój partner,są dni że boję się wyjść z domu! jak miałam 18 lat nie wychodziłam 3 miesiące, zawaliłam, szkołe, może bład rodziców trzeba było iść do psychiatry, choć to irracjonalne to nawet nie wiem czego się bałam! tylko w domu dobrze się czułam! teraz juz nawet w domu nie!mam zmienne nastroje. lęki i natręctwa, ciągle sprawdzam czy gaz wyłaczony, czy drzwi zamkniete.kiedyś z każdym objawem szłam do lekarza,dziś boję się że będą tylko złe wiadomości, zaniedbuję przez to kontrole. co robić?!...zawsze starałam sobie radzić dorażnie biorę signopam ale ..... to nie sposób! mam nadciśnienie i niedoczynność tarczycy czy mogłabym brać ten lek? gdzie się skonsultować? pomóżcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade:) bierz w takich momentach cos uspokojajacego typu xanax afobam:).A jezeli wszystko bedzie nasilalo sie to juz musisz fakt ten skonsultowac z lekarzem.Zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moja pierwsza przygoda z tego typu lekami,może to dlatego.

Lekarz nie przepisal mi żadnych innych leków ( uspokajających),a afobamy są na receptę.

Generalnie nie czuję się żle, gdyby nie uczucie puchnącego gardła i narastające zamulenie:)mam nadzieję,że mojego stanu nie będzie odzwierciedlal wyraz twarzy, bo wtedy to już się naprawdę załamię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moja pierwsza przygoda z tego typu lekami,może to dlatego.

Lekarz nie przepisal mi żadnych innych leków ( uspokajających),a afobamy są na receptę.

Generalnie nie czuję się żle, gdyby nie uczucie puchnącego gardła i narastające zamulenie:)mam nadzieję,że mojego stanu nie będzie odzwierciedlal wyraz twarzy, bo wtedy to już się naprawdę załamię:)

 

 

Jak masz atak weź relanium. I nie pekaj - to minie.

Ale sie nic a nic nie chcę - zero zainteresowania sexem!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie 2 tygodnie jak biorę Citabax. Z tego, co tu czytam to chyba jeszcze mało, żeby odczuć pozytywne skutki.

Na razie nie za dobrze się czuję. Ciągłe zmęczenie, oraz silne lęki - codziennie, przed każdym wyjściem z domu.

Niech to już zadziała, bo jestem u kresu wytrzymałości :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×