Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Lili-ana, a jak się czujesz? Nic się nie udzielasz ostatnio.

Od czasu do czasu się udzielam :smile: A czuję się dobrze, tylko czasem chęci do działania brak ale kawka pomaga. Jest OK, problemy wyciszone choć wiem, że jakbym zeszła z leków to by wróciły :roll: Ale chodzę na terapię grupową i po tej terapii idę na następną indywidualną.

Po depresji ani śladu, czasem mam gorszy dzień ale uważam że to normalne. Lęki - moja największa bolączka - zmniejszone, choć też się czasem pojawiają jak mam gorszy dzień.

 

A u Ciebie aree1987? Bierzesz wenlafaksynę jeszcze? Jak się czujesz?

A moze dawke mam za małą? 20 mg......

spróbuj może zwiekszyć do 30mg. Ja się czuję lepiej właśnie na 30mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz nie ode mnie zalezy tylko od lekarza :P mowilem mu ze lek nie dziala ale on na to nie zareagowal... :| A moze jakos dziala tylko ja tego nie widze???? :|

to sobie sam zwiększ dawkę i poinformuj o tym lekarza. W ten sposób sprawdzisz jak na Ciebie ta większa dawka działa. Jesteś pacjentem, masz prawo do własnych decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Mam brac 2x tabletki po 20 mg ???? Czyli to w sumie bedzie 40 mg ????? Tylko czy to cos pomoze??? Zreszta teraz mam wizyte dopiero 28 maja, do tego czasu mi lekow zabraknie :////

Nie, bierz półtora tabletki, w sumie 30mg, a nie 40mg... Spróbuj przynajmniej przez tydzień czy dwa, wylicz tak, żeby Ci starczyło do wizyty u lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fable przyjmuję dawkę 40 mg praktycznie prawie od początku i z tego co wiem to jest ona optymalna przy objawach lękowych czy fobii społ.( co można przeczytać w ulotce). U mnie 20 mg było niewystarczające. Jeżeli wystarczy ci leku do 26 maja możesz spróbować tak jak radzi Lili-ana zwiększyć sobie dawkę do 30mg i obserwować jak reaguje organizm.

U mnie ok. nie było jakichś strasznych objawów ubocznych od symfaxinu. Teraz muszę skonsultować z lekarką zmniejszenie dawki Paro do 20mg. Moim największym problemem też było zmęczenie i ciągłe ziewanie:) zwłaszcza wieczorem w drodze z pracy kiedy inni robili plany na wieczór. Teraz jest lepiej może to wiosna, może ten symfaxin a może to, że wiem żeby żyć w pełni muszę dać z siebie dwa razy więcej niż inni. ( chociaż nadal szczególnie rano ziewam z częstotliwością 2 razy na 5 minut:)

 

Jeżeli można poruszyć inny wątek to interesuje mnie co myślicie o uzależnieniu psychicznym od leków, bo wiadomo że SSRI fizycznie nie uzależniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

męcze się od jakiegos czasu z depresją, lękami i fobią społeczną. Lekarz przepisał mi parogen 20 mg i doraźnie cloranxen 5mg. Przez pierwsze 2 tygodnie brania leku była masakra. Po miesiącu czułem znaczną poprawę i po wizycie u lekarza utrzymał mi dawkę 20mg na dobę. minął jednak miesiąc i 2 tyg i wszystko powrociło! jestem załamany! nie wiem teraz czy lek już na mnie nie działa czy może powinienem od jutra sprobować zwiększyć dawkę na 30mg (tak na parę dni) i zobaczyć co się będzie dziać. może ktos z was miał podobne problemy! dodam że caly czas móglbym spać, jestem zmeczony i w stanie ciągłego ,,napięcia", boli mnie glowa i wymyślam sobie różne choroby! Proszę o radę i wasze doświadczenia z tym lekiem!

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

męcze się od jakiegos czasu z depresją, lękami i fobią społeczną. Lekarz przepisał mi parogen 20 mg i doraźnie cloranxen 5mg. Przez pierwsze 2 tygodnie brania leku była masakra. Po miesiącu czułem znaczną poprawę i po wizycie u lekarza utrzymał mi dawkę 20mg na dobę. minął jednak miesiąc i 2 tyg i wszystko powrociło! jestem załamany! nie wiem teraz czy lek już na mnie nie działa czy może powinienem od jutra sprobować zwiększyć dawkę na 30mg (tak na parę dni) i zobaczyć co się będzie dziać. może ktos z was miał podobne problemy! dodam że caly czas móglbym spać, jestem zmeczony i w stanie ciągłego ,,napięcia", boli mnie glowa i wymyślam sobie różne choroby! Proszę o radę i wasze doświadczenia z tym lekiem!

pozdrawiam!

 

 

Senność i zmęczenie to chyba częsty objaw uboczny przy zażywaniu paro. Gorzej, ze nie działa na lęki i depresję. Nie wiem czy to kwestia dawki, ale może warto byłoby spróbować coś innego. Bo nawet jeżeli cię uspokoi, to i tak będziesz zbyt zmęczony, żeby się tym cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę paroxetynę od kilku dni (Paxtin). Mój psychiatra przepisał mi go na ataki lęku panicznego. W ulotce przeczytałem, że mogę się po nim pojawić myśli samobójcze-czy to może mnie dotyczyć?

Kiedy odczuje działanie leku? W tej chwili odczuwam jedynie lekką pustkę w żołądku, jakby nudności.

W przeszłości brałem Lexapro (escitalopram)-pomógł mi, ale przy odstawianiu miałem zawroty głowy, nasilone pocenie się-ogólnie do wytrzymania. Czy objawy przy odstawianiu paroxetyny mogę być podobne jak przy escitalopramie?

Dopóki nie zadziała Paxtin mam brać przez kilka dni Xanax ewentualnie Propranolol.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ponowienie tego wątku w dwóch kategoriach, ale nie byłem pewny gdzie mam go umieścić.

 

Witam, biorę paroxetynę od kilku dni (Paxtin). Mój psychiatra przepisał mi go na ataki lęku panicznego. W ulotce przeczytałem, że mogę się po nim pojawić myśli samobójcze-czy to może mnie dotyczyć?

Kiedy odczuje działanie leku? W tej chwili odczuwam jedynie lekką pustkę w żołądku, jakby nudności.

W przeszłości brałem Lexapro (escitalopram)-pomógł mi, ale przy odstawianiu miałem zawroty głowy, nasilone pocenie się-ogólnie do wytrzymania. Czy objawy przy odstawianiu paroxetyny mogę być podobne jak przy escitalopramie?

Dopóki nie zadziała Paxtin mam brać przez kilka dni Xanax ewentualnie Propranolol.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.

Najbardziej obawiam się tych myśli samobójczych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje obawy są przesadzone. Już spieszę wyjaśnić.

Groźba myśli i prób samobójczych dotyczy osób z depresją. Depresji towarzysz często całkowity brak motywacji do jakichkolwiek czynów - również tych autodestrukcyjnych. Paxtin poprzez swoje działanie poprawia samopoczucie, likwiduje (w jakimś stopniu) ów stan po około miesiącu. Zwykle jest to zbyt krótki czas by terapia była w stanie skorygować sposoby myślenia takiej osoby - stąd myśli samobójcze i - paradoksalnie - większa motywacja, chęć by to wreszcie zrobić.

Ty zaś jak piszesz stosujesz paxtin w celu wyeliminowania napadów paniki. Zatem raczej walczysz o życie a nie masz go dość ;). Lek w Twoim wypadku da Ci szansę ustabilizować nerwy, złagodzić te ekstremalne emocje które prowadzą do ataków. Zatem możesz spać spokojnie. Pamiętaj jednak że sam lek nie usunie przyczyn Twoich lęków, które tkwią w Twojej głowie. No ale to zupełnie inna historia.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu brałem Lexapro przy tych samych objawach co teraz i lek na mnie zadziałał bardzo dobrze. Po około pół roku z kawałkiem przestałem go brać bo czułem się dobrze więc lekarz mi go odstawił. Od niedawna mam bardzo stresujący okres i objawy wróciły.

Dzisiaj po wzięciu pół tabletki paxtinu i xanax 0,25 po 2 godzinach byłem roztrzęsiony i rozdygotany, poza tym miałem suchość jamy ustnej. Czułem się tragicznie. Nie wiem czy to po tym paxtinie (na pewno nie po xanaxie, bo zawsze ten lek u mnie dobrze działa), ale czułem się bardzo źle. Jutro idę do lekarza i niech mi da Lexapro albo inny Escitalopram (słyszałem, że jest inny Escitalopram tańszy o połowe od Lexapro). Pojechałem w tym złym stanie do szpitala na Nowowiejską w Warszawie zapytać lekarza co mam robić. Facet dziwił się, że lekarz nie przepisał mi ponownie Lexapro skoro ten lek dobrze działał. Powiedział również, że te objawy co miałem (lęk, drżenie) to mogą być działania uboczne tej paroksetyny która jest dobrym lekiem, ale powoduje często wiele działań niepożądanych. Oczywiście mam nudności, napięte mięśnie.

Chyba jestem zdecydowany go odstawić, narazie wziąłem go 2 razy więc mogę jeszcze zmienić szybko na Lexapro lub inny Escitalopram.

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam jeszcze pytanie-jeśli brałem Lexapro (escitalopram) to jak już mam brać tę substancję to najlepiej jakby to było Lexapro czy może być inny escitalopram?

Czy jest jakaś różnica między tymi samymi lekami, ale innych firm?

Czy mogę brać np. przez miesiąc Lexapro, a potem jakiś tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ponowienie tego wątku w dwóch kategoriach, ale nie byłem pewny gdzie mam go umieścić.

 

Witam, biorę paroxetynę od kilku dni (Paxtin). Mój psychiatra przepisał mi go na ataki lęku panicznego. W ulotce przeczytałem, że mogę się po nim pojawić myśli samobójcze-czy to może mnie dotyczyć?

 

a psychiatra cię wypytywał o myśli samobójcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biore juz seroxat ( 1 tabletka dziennie) od trzech miesięcy. Bardzo mi sie nasilily ataki paniki - konkretnie w pracy. Boje się,ze sobie nie poradze,choc wiem,ze to umiem i zawsze dam rade. Caly czas skupiam sie na pracy-wszystko musi byc dobrze zrobione.Zauwazyłam,ze te ataki paniki pojawiają sie tylko wtedy jak sama pracuje - tzn. sama jestem w pokoju,jak sama robie wszystko. jak jestem z kims nic mi nie jest. Zapisałam sie na terapie - ale pani nie interesowała za bardzo moja sytuacja,mój problem! dalam sobie spokoj. Co sie dzieje??? juz sobie nie rdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się truć tym cholerstwem. Trzeba się wziąć za siebie i przestać liczyć na specyfiki od których dostaje się pierdolca. Wystarczy spojrzeć w lustro po pierwszych tygodniach stosowania żeby przekonać się jak bardzo ryją mózg. Lepiej pochodzić sobie do psychologa, powalczyć ze swoimi maniami samodzielnie. Ja po 6 dniach brania tego "leku" zrobiłem się blady, potwornie schudłem, powiększyły mi się źrenice, zesztywniały mięśnie, srałem wodą no i miałem miękką faję. W dodatku pojawiły się jakieś durne lęki, których nigdy wcześniej nie miałem. NIGDY WIĘCEJ !

 

Umiesz liczyć licz na siebie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem przed dwoma dniami ParoGen .oczywiście po zmiejszeniu dawki.Jak brałem lek (20 mg) czułem się tak sobie,bez euforii i wielkich dołów,ale spałem na zawołanie i bardzo czulem się zmeczony.Teraz syczy , kręci mi się w głowie i mam mdłości :105:

Pomóżcie PLEASE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinnas sie przejmowac. Duzo lekow powoduje na poczatku mysli samobojcze oraz zwiekszenie lekow i skutki uboczne przewodu pokarmowego.

Ja bralam paxtin-seroxatStrasznie ziewałam, spac mi sie chcialo nadmiernie poza tym nudnosci, bole brzucha...wymioty. Po jakis 2 tyg to ustapilo.

Co do mysli samobojczych. kiedy to dostalam nowy lek w szpitalu strasznie sie czulam mialam mysli samobojcze co pare minut... lekarz powiedzial mi ze tak moze byc na tym leku z poczatku jego brania.Potem faktycznie ustapilo.

Wiesz ja bralam mnostwo lekow i widze teraz ze bledem bylo odstawiane ich w mym przypadku po ok 3 4 tyg bo wlasnie wtedy lek zaczyna dzialac.

Mysle ze ok 4 tyg powinien zaczac dzialac, poza tym pewnie lekarz ci potem zwiekszy dawke.

 

Aha paroksatyne ciezko odstawic, dlatego robi sie to stopniowo i przy pomocy lekow przeciwlekowych Ale zaczekaj z odstawianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×