Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Hanco84!

Wiesz, teraz juz mam rzadziej takie niesamowite sny, ze względu zapewne na mikroskopijna ilośc spozywanego przeze mnie efectinu, ale kiedy normalnie byłam na dawce 75 mg, to miałam identyczne spostrzezenia co Ty!

Sny były niesłychanie wyraźne, realistyczne, zazwyczaj przerażające (np. nalot japońskich samolotów na Polskę, generalnie bardzo czesto sniła mi się wojna) do tego stopnia, że byłam przez nie niewyspana, bo budziłam się w nocy, a na dodatek sny były już tak męczące, że przypominały mi się nachalnie cały dzień, aż kiedyś zwatpiłam, czy to aby napewno mi się sniło, czy może jednak było na jawie - tak były realistyczne.....

Teraz odstawiajac efectin "dziwne" sny, mam już na szczęście zdecydowanie rzadziej, więc pewnie jak i Ty zaczniesz odstawiać efectin, dziwne sny znikną....

pozdrowienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie śnią horrory. Dzisiaj byłam w wielkim szpitalu, był jakiś karambol na drodze, a ja byłam lekarzem. Operacje, pełno krwi, ktos umiera. Zamiast sanitarek z rannymi przyjeżdżały wielkie sanitarki-autobusy :roll: Szok normalnie. Potem w pracy jestem zmęczona. I też mnie prześladują sceny ze snów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanco84!

Ja dokładnie miałam tak jak Ty! W 90% moje sny "na efectinie" były koszmarne, były przerażające i straszne... zazwyczaj - tak jak pisałam - wojenne:( wojna, jak to wojna, też było zawsze bardzo dużo krwi:( i mnie też te sny meczyły cały dzień.... teraz juz odchodzą powoli... dziś miałam za to bardzo sympatyczny sen:) przeprowadzałam... wywiad z Tomaszem Lisem, ha,ha:) było nazwyczaj realistycznie, ale przemiło... w jakieś kafejce:)

MOże Hanco, jak zaczniesz odstawiać efectin, to sny będa sympatyczniejsze? Trzymam kciuki!!! A tak z innej beczki, ta biotyna co Ci dr zapisał to jest na receptę, nie wiesz czy można kupić bez recepty?

pozdrowienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore Alvente dokładnie 13 dzień, biore ją na noc..i nie moge spac..:( niby czuję sie po nich lepiej ale najpierw skutki uboczne a teraz przewracam sie z boku na bok cała noc albo jak uda mi sie zasnac to sie budze o 2-3 i leze do rana..:( miał ktoś tak????? mam czekac az to minie czy isc do lekarza??? pomózcie!!! AGata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore Alvente dokładnie 13 dzień, biore ją na noc..i nie moge spac..:( niby czuję sie po nich lepiej ale najpierw skutki uboczne a teraz przewracam sie z boku na bok cała noc albo jak uda mi sie zasnac to sie budze o 2-3 i leze do rana..:( miał ktoś tak????? mam czekac az to minie czy isc do lekarza??? pomózcie!!! AGata

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja tak mialam, ze mialam i mam nadal bezsennosc po Alvencie, dlatego ze ten lek aktywizuje ludzi, i niestety bywa tak ze przy nim jest bezsennosc. Mnie dopiero bezsennosc odeszła po 2,5 tygodnia. A pozniej dostalam lek nasenny od lekarza bo sie nadal wybudzam rano ok 2-3 w nocy (na pol godziny) i zasypiam. Biore dodatkowo Chloroprotixen (dawka 15 mg) ale biore polowke i spie, moze nie najlepiej ale łatwo zasypiam. Takze musisz jeszcze odczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem i w 3 tygodniu leczenia tym lekiem co zmusiło mnie do jego odstawienia... widać noradrenalina którą pobudza wenlafaksyna ewidentnie mi nie służy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie sny juz ok 6 miesiecy, czasami sie snia faktycznie straszne, czasami wesolo, ale i :oops: a co tam przyznam sie erotyki :mrgreen: I to takie akcje ze ułaaa, wczesniej tak mi sie nie dzialo -owszem raz na rok jakis sie przysnil, ale teraz bardzo czesto :mrgreen: W sumie to przyjemne :P:oops::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy ze snem o wenli..w sumie to wogóle niemal nie spałem ,dopiero po silnych lekach nasennych udawało mi sie usnąć na chwile ale i tak było kilka przebudzeń w nocy..odstawiłem głownie z tego powodu ale takze dlatego ze powodował u mnie jadłowstręt i silny niepokój..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh:( mam już dosyc..mam małe dziecko którym muszę sie jeszcze cały dzień zajmowac a poprostu po tych nie przespanych nockach ledwo kontaktuje:( mi lekarka dała tez jakis nasenny Imovane ale boje sie go brac ..chodzi o uzaleznienie..i niepotrzebnie naczytałam sie o skutkach ubocznych..wogóle to niewiem czy jednak sie nie wybrać lepiej do lekarza bo jakas taka jestem ogólnie niespokojna i lęki mam nadal..chce juz sie normalnie czuć..:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialam dziwne sny,ale b.rzadko straszne.Takie ,ze rano wszystko dokladnie pamietalam,smieszne,glupie, "zakrecone"Z jednej. strony bardzo realistyczne,a z drugiej nieprawdopodobne,ale nie przeszkadzaly mi te sny:)

Przed braniem Efectinu nic mi sie nie snilo,tzn. wogole nie pamietalam snow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzięłam dzisiaj na noc pól usypiacza Imovane i spałam jak dziecko:))) do 9 rano:))) a Alvente dziś wzięłam rano..bo może faktycznie ona mnie niepotrzebnie na noc pobudzała..zobaczymy..czekam cierpliwie aż zacznie w końcu działać..agusiaww czy Tobie się polepszyło spanie czy musisz brać usypiacze???i ile Ty już w ogóle działasz z Alventą? pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz biore Alventa rok,,,biore rano wlasnie zeby moc lepiej spac wieczorem, ale jednak bez usypiacza bym ni spala, co pewien czas robie takie eksperymenty ze nie biore nasennego, ale mija 22, 23, 24 i nie spie, wiec biore. Z kolei moja kolezanka w ogole po ALvencie nie potrzebuje usypiacza i zasypia normalnie, zalezy od organizmu. Ja sie nadal wybudzam w nocy, w ogole po ALvencie mam poty nocne i sie budze codziennie ok 2-3 na ok pol godziny, a pozniej zasypiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi sie śniło, że moi rodzice sie rozwodzili, Tata miał kochankę, która pracowała w aptece, a ja szukałam studiów, które zaczynają się od marca, żeby dostać alimenty od taty. Potem mi sie śniło, że moja koleżanka z pracy opowiada mi, że boi się zajść w ciąże z mężem przez dziurkę w rajstopach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre Hanco84 z tą dziurką:):):) haha

Czasami te sny są tak nieziemskie, że śmieje do sama do siebie, jak mi się przypomni owa niesamowita fabuła po kilku godzinach gdzies w pracy... a jak opowiadam komuś, to mamy niezła zabawę:) oczywiście opowiadam tylko zaufanym osobom, bo jeszcze by ktos pomyślał, że tak dziwne sny może miec tylko jakaś dziwna osoba...

A Agusiuww a propos erotycznych - też i takie miewałam i też były akcje o ktore na jawie bym siebie nie podejrzewała... natomiast dzisiaj w nocy śniło mi się, że całowałam się...... z moją księgową!!!! Boże....samo wspomnienie mnie otrząsa....nie mam nic do księgowych:) ale na Boga to była KObieta!!!

pozdrowionka

PS. Kupilam Hanco tez biotynkę i rozpoczynam wcinanie, może moja licha blond czuprynka trochę się polepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, to jest dla mnie takie dziwne ze bezsennosc po tej Alvencie moze trwac tak długo..zastanawiam czemu lekarz nie zmienia w takiej sytuacji leku na cos innego? przeciez idzie sie wykonczyc i uzaleznic od nasennych, dla mnie to chore..potem telepawka bo bez tabletki wogóle nie zasniesz:(( ogladałam na TVN style program o bezsennosci i ponoc KAZDY lek nasenny powoduje uzaleznienie...:( a z tego co piszesz to juz rok sie wspomagasz usypiaczem wiec mozesz byc juz poprostu uzalezniona.. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agatibbe nie bralam nigdy leków uzalezniajacych i brac nie zamierzam. Mam mądrego psychiatrę i jak się zaczełam leczyc a to juz było 10 lat temu dostałam lek lekki uspokajajacy i także nasenny 10 mg. Niestety wycofano go z aptek, i musialam zmienić na inny. Ani tamten nie był uzalezniajacy ani ten nie jest. Tamten zmieniłam na ten w ciagu jednego dnia(teraz biore nawet mniej bo tylko 7 mg), nic nie odczułąm żadnej zmiany-dlatego że to nię sa TYPOWE leki nasenne, ich nasennośc polega w sumie na wyciszeniu organizmu, głowna ich rola jest taka że zmiejszają lęki. Nie jestem po nich przymulona, normalnie zasypiam. I biore minimalne dawki. Nie zwiększam dawki i w ciagu 10 lat cały czas brałam taka same dawke, polecam poczytac o benzo i o uzaleznieniu -w dziale Leki. Ludzie uzaleznieni potrzebuja non stop zwiekszania dawki i nie moga go w ogole odstawic ani zmienic na inny. Zadnej telepawki nie mam i nie mialam :mrgreen: W necie tez jest pelno głupich stron, które twierdza ze wszystkie leki sa ble itd.. Jest nawet nurt antypsychitrii, załozony glownie przez schizofrenikow dla ktorych leki w ogole sa nie do przyjecia (a powinni brac je do konca zycia bo to juz choroba psychiczna). Alventa ma aktywizowac do zycia, dlatego niestety masz po niej bezsennosc bo organizm jest tak aktywny ze sam nie moze sie wyciszyc-skutek dzialania antydeprysjnego. Jednak akurat moja kolezanka swietnie spi po ALvencie (zalezy od organizmu). Natomiast odstawienie ALventy bywa dla niektorych koszmarem -mimo ze ten lek tez nie uzaleznia. Wszystko zalezy od organizmu i nueroprzekaznikow w mozgu. Podsumowujac - ja uwazam ze kazdy ma wybor : moze wybrac madrze i skonsultowac z lekarzem to co wybiera,, chyba ze nie ma opcji ej i musi brac to co lekarz zapisal.Natomiast w zaburzeniu depresyjno -lękowym mozna brac nieuzalezniajace leki :) Twoj wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×