Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam biorę citabax 20 miesiąc ... na razie nie widzę żadnej konkretnej różnicy... mam natomiast skutki uboczne tzn: pocenie się, ciągłe zmęczenie i troszkę problemów ze wstawaniem... niestety napady ciągle się zdarzają i wtedy biorę dodatkowo Atarax niestety wtedy na bank mam problemy ze wstaniem na drugi dzień nieraz mogę przeleżeć do południa :cry: ale czytając wasze posty jestem dobrej myśli w końcu dopiero miesiąc biorę i mam nadzieję że będzie lepiej , tak samo zresztą mówi mi moja lekarka

pozdrawiam muszę się zebrać dziś idę na wizytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tru_skawka. Miesiac dla Citabaxu to malo.Lek dlugo sie rozkreca pelne dzialanie pojawia sie ok.6-8 tyg leczenia,czasem nawet pozniej

Moze pogadaj z lekarzem o zwiekszeniu dawki do 40mg

Tez po miesiacu,brania citabaxu,czulam tylko sennosc,zmeczenie i nic wiecej,zadnych pozytywow.Moj lekarz chcial mi zwiekszyc do 2tabl.ale sie nie zgodzilam i odstawilam zanim zaczal dzialac,czyli za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

stosuję citabax 20 dokładnie miesiąc i w czasie między okresem czułam poprawę, natomiast przed i w trakcie nic się nie zmieniło...wciąż jestem smutna,placzliwa,zrezygnowana i wszystkiego się boję...a najbardziej to innych ludzi,poniewaz wbrew pozorom jest b.wrazliwa;/ no i mysli samobojcze mnie mecza:(

Działania niepożadane mam takie jak:potliwość,zmęczenie,mdłości,sennosc-padam ok.22,budze się w nocy i ok.8 wstaję...póki są wakacje nie jest to uciążliwe,ale gdy zacznie się rok akademicki może być niewesoło.

czy ktoś z Was wyleczyl się z nadwrażliwosci, fobii społecznej?bo obawiam się,ze niestety na nią cierpię,poza depresją..:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie. błagam o parę odpowiedzi...

 

1. czy po tym się tyje?????? lub zwieksza apetyt. bardzo to dla mnie ważne czy komukolwiek zdarzyło się po tym przytyć?

 

2. czy mogę brać pigułki antykoncepcyjne?

 

3. biorę to juz ponad miesiać... jak długo jeszcze czekac mam aż zacznie się coś poprawiać? choc troche... a u Was ile trwało?

 

4. co jesli bardzo czesto łączę to z niewielkimi ilościami alkoholu?

 

błagam o odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli nic takiego nie pisze w skutkach ubocznych (a przed chwila sprawdzałam i nic na ten temat nie wspomniano) to chyba nie ma sie czego obawiać. Na moich obecnych tabletkach które teraz biore pisze, że może zdarzyć się przytycie (co też nie jest powiedziane - a narazie nie zauważyłam żadnej zmiany swej wagi).

 

2. Tego to ja nie wiem. raczej lekarza sie zapytać powinno (jeśli nie pisze na ulotce informacja na ten temat)

 

3. Ja odstawilam Citabax zbyt szybko (po 3 tygodniach), żeby widzieć poprawę...

 

4. Ja łączyłam i nie było fajnie. Lepiej nie igrać, nawet jak bardzo sie chce, a wiem po sobie że to jest raczej trudne... ale warto

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,2. Bralem od 2003 do 2006 roku

3. To byly najlepsze lata mojego zycia, jednak nie jestem pewien czy do konca za sprawa samego leku. Tydzien po tym jak zaczalem go przyjmowac poznalem kogos kto odmienil moje zycie i sam nie wiem co mialo wiekszy wplyw na moja zmiane, ktora byla ogromna.

4. Z tego co pamietam to jakies 3 tygodnie moze 4.

 

 

Po trzech latach lek przestal dzialac, obecnie jest chyba jeszcze gorzej niz bylo kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie biore zadnych lekow (chociaz zapewne zaraz cos zaczne) chodze od roku na terapie, ale czuje sie chyba tylko coraz gorzej. Z drugiej strony ja bardziej cierpie na zaburzenia nerwicowo - lekowe, wiec chorym na typowa depresje ten srodek moze bardziej pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Citabax 20 raz dziennie.Uważam że to dobry lek.

Musze powiedzieć że bardzo poprawił moje samopoczucie,tylko nie odrazu(tak po ok 3 msc)

.Po nim sie nie tyje.Nie wzmaga apetytu.A te skutki uboczne to wyolbrzymiacie.Na początku jest ich troszke przez ok tydzień,lecz potem mijają jak organizm sie przyzwyczai.

Nie skupiajcie sie na tych skutkach ubocznych.Lekarz kazał to trza brac,i będzie dobrze.Zobaczycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Ja też od wczoraj zaczęłam zażywać citabax, wcześniej brałam seroxat ale miałam takie odloty, że szkoda słów. Dodam, że od 2 lat po krwotocznym udarze mózgu jestem leczona na padaczkę, choć 2 tygodnie temu dowiedziałam się trafiając po serii rzekomych ataków, że to najprawdopodobniej nie padaczka a napady histerycznego lęku :roll: .

Czuję się nieco przygaszona i śpiąca po tym leku, mam jednak nadzieję że to minie. Lekarka mówiła mi o mdłościach i zaleciła, żeby zażywała tabletkę od razu po posiłku, coś w tym musi być!

Gorąco wszystkich pozdrawiam

poznanianka ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Witam ponownie :(

Niestety to co wydarzyło się dziś ze mną po zażyciu tego leku to koszmar; dostałam ataku padaczki takiej typowej z oddaniem moczu, przygryzieniem języka,wykrzywieniem twarzy omal się nie udusiłam, intubowano mnie w szpitalu. podano leki i jestem już w domu, ale citabax mam odrzucić :cry: A już miałam nadzieję :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(no to kicha- sama wyprosilam sobie ten lek, a teraz czytam ze dziala w 30% przypadkow, i do tego po kilku miesiacach brania...)

czyzby ulotka na ktorej wymieniano wysoka skutecznosc leku byla zwykla kampania reklamowa?

 

lekarz powiedzial mi, ze dzialanie poczuje w przeciagu 2 tyg.

 

zmeczenia pozbylam sie niedawno po odstawieniu lekow, i czuje ze po cita- znowu mi jakby zmeczenia przybywa

+ swiatlowstret, mulacy bol glowy.

 

z padaczka zaniepokoilam sie, mam zle eeg i od paru lat objawy "glowowe" czasem wrecz trace kontakt z rzeczywistoscia, neurolog powiedzial azeby brac tropy :?

 

no i niewiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal twierdzi ze czasami mozna sobie wypic! a ja mam pytanie czy mozna przy tym leku cwiczyc sport np: uprawiac fitnes,bieganie,jazde na rowerze!? od 3 dni biore ten lek i zastanawiam sie czy nie isc na fitnes troche sie poruszac! czy wysilek fizyczny na ma jakiegos ujemnego wplywu na kuracje Citalopranu?

czy ktos cos na ten temat wie!?

 

pozdrawiam wszystkich mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×