Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie Citabaxu Dziś wzięłam dopiero drugą tabletkę i czuję cały czas coś dziwnego w przełyku, nie czuję tego tylko wtedy gdy coś piję. Czy ktoś z was tez tak miał? Ponad pół roku temu brałam przez 3 tygodnie bioxetin na depresje i wtedy musiałam z niego zrezygnować właśnie z tego powodu, tego dziwnego uczucia w przełyku.

 

[*EDIT*]

 

Mam pytanie odnośnie Citabaxu Dziś wzięłam dopiero drugą tabletkę i czuję cały czas coś dziwnego w przełyku, nie czuję tego tylko wtedy gdy coś piję. Czy ktoś z was tez tak miał? Ponad pół roku temu brałam przez 3 tygodnie bioxetin na depresje i wtedy musiałam z niego zrezygnować właśnie z tego powodu, tego dziwnego uczucia w przełyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Justynko ... to coś w przełyku to nie Citabax .... tylko nerwica .... wkręciłaś sobie taki film ... wiem bo też miałam etap "czegoś" w przełyku ;)

 

Teklo ... ja przez ok. miesiąc miałam mdłości i nic nie mogłam jeść ... za to teraz jem wszystko za trzech ... i to ze smakiem ;)

 

Pamiętajcie o tym, że Citabax zaczyna działać dopiero po kilku miesiącach :!: ... wiem, że się powtarzam ..... ale po roku brania na prawdę widzę poprawę ..... fakt, że nadal mam ataki ...... ale mam do nich zupełnie inne podejście .... jakby całkowicie zmienił mi sie charakter .... mam na prawie wszystko nalane ... i to nie jest tylko jeden z lepszych okresów jakie wszyscy miewamy ..... bo nigdy w życiu tak nieswojo - jakoś dziwnie luźno się nie czułam :mrgreen:

 

... OBY TO TRWAŁO WIECZNIE ......

... jasne ... pobożne życzenie hehe .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od 3 miesięcy - nic. Zmieniam lek, ten w ogóle na mnie nie działa. Usunął raptem parę objawów typu pocenie się, zimne łapy i nic więcej. Duszę się jak się dusiłem, serce wali jak waliło, boję sie jak się bałem, męczę się jak się męczyłem i mdli mnie jak mdliło. Do bani te prochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Cital tez rewelacyjnie pomogl :)

Tylko chyba az za bardzo sie z nim polubilam - powinnam odstawic w pazdzierniku ale przekonalam lekarza ze zima to dla mnie zly czas i mam brac do kwietnia. ale znowu w pazdzierniku mam zaczac w obcym miescie studia i chcialabym sie przyjaznic z citalem :) Ale mam wrazenie, ze tak bedzie w nieskonczosc - poprostu widze ze bardzo pomaga, duzo daje, uspokaja i woogole a mam chyba wrazenie, ze sama tak nie umiem dlatego az tak sie z nim polubilam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie:)

 

Jestem tu nowy ,więc proszę nie krzyczeć :smile:

 

Mam pytanie czy Citronil ma podobne działanie do Citalu ?

Byłem u swojego lekarza i chcialem żeby przepisal mi cital (wiele dobrego się o nim naczytałem min. na moje problemy),

ale w końcu przepisał mi Citronil :roll:

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po 10 dniach żazywania citalu powinnam czuć sie już lepiej ??? lecze sie juz 3 lata wczesniej super przez ponas dwa lata pomagał mi seroxat ,który nagle przestał działać ... niedawno były inne leki i od 1,5 tyg biore cital i neurol poł tabletki ... bywa róznie , niby jest odrobine lepiej ale nadal mam okropne momenty .. prosze napiszcie mi po jakim czasie czuliscie sie lepiej ????

 

[*EDIT*]

 

Biore cital .. dziś 13 dzień 20mg i narazie nie widze poprawy, dreczą mnie głownie natrętne mysli , z którymi ciżko jest mi sobie poradzić ... :( komuś pomógł na natręctwa myślowe typu myśl o zrobieniu komuś czegoś itd? bardzo sie mecze ... boje sie ,że lek nie bedzie działał. przerabiałam och ostanio troche i tylko seroxat spełniał swoje zadanie przez ponad dwa lata, błagam niech mi ktoś napisze jak u niego z citalem było ?? pomógł po jakimś czasie?? ja juz nie mam siły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simpatico1, U mnie nie obnizał...

w sumie Citabax był najlepszym lekiem jaki wyprobowałam,a brałam juz kilka antydepresantów...po roku jednak pojawiły się skutki uboczne.

Ale z tego leku byłam najbardziej zadowolona :D Bo naprawde mi pomógł w trudnych chwilach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simpatico1, generalnie piłam często alkohol przy citabaxie :D

Kiedyś zdzwoniłam do lekarza z zapytaniem czy moge się wina napic powiedział,że tak ...więc zapytałam -Flaszke :?: A on nom flaszke na czterech :mrgreen:

Naturalnie piłam więcej-nic mi nie było :D

Wódki nie piłam tylko wina :P

A o skutkach wole nie pisać nie chcem sobie przypominać tych stanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Citabax dokładnie od roku. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że naprawdę w jakimś stopniu mi pomógł - mogę spać, nie trzęsę się, rzadziej dopadają mnie stany pustostanu. Naprawdę polecam, choć trzeba przyznać, że jego działanie widoczne jest dopiero z perspektywy miesięcy - ale warto.

 

Co do łączenia go z alkoholem - piłam piwo, szampana i nic się nie stało. Ogólnie jednak nie zaleca się mieszania leków przeciwdepresyjnych z alkoholem, gdyż różnie na różnych ludzi może wpłynąć taka mieszanka ^^

 

Polecam zażywanie leku połączyć z psychoterapią... Osobiście tego nie uczyniłam z braku czasu - teraz dostrzegam tego dość opłakane skutki, ponieważ co z tego, że lek pomaga mi jakoś przeżyć skoro mojego toku rozumowania nie zmieni przecież żaden medykament. Pamiętajcie o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUZAK29:ok:-) sorry...

A po jakim okresie czasu brania citabax odczuwaliscie poprawe?

Czy po 2,5 miesiacach mozna przerwac? I czy psycholog moze wypisac recepte?

 

 

Ewentualnie prócz psychiatry - lekarz rodzinny bez problemu wypisuje receptę (wiem, bo samej mi wypisywał właśnie na Citabax).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×