Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dopiero sie zarejestrowalam na forum choc przez dwa ostatnie dni sporo tutaj zagladałam

W środe lekarz przypisał mi Citronil i od srody do wczoraj bralam po1/4tabletki (20mg) dzisiaj

mialam zwiekszyc dawke do 1/2tabletki i po nastepnych 4dniach do 1 tabletki na dobe.

Nie mam depresji tylko zaburzenia nerwicowo depresyjne tak powiedzial lekarz.

Bylam u psychologa dzien przed wizyta u psychiatry i dzien po. Jakos po ostatniej rozmowie

lepiej sie czulam, czy to dlatego ze w koncu z kims porozmawialam.. nie wiem..

ale zmierzam do sedna sprawy. po tych 4dniach przyjmowania 1/4tabletki zdecydowalam

ze nie nie bede na razie przyjmowac żadnych lekow i postaram sie sama jakos poukladac

sobie wszystko, dojsc do ładu. Mam nadzieje ze pomoc psychologa bedzie wystarczajaca

a czytajac wypowiedzi, jak trudno pozniej odstawic leki przerazilo mnie to bardzo..

Moze zdecydowalam sie na odstawienie lekow gdyz ostatnio nie jest tak zle, czuje sie w miare

normalnie, a nie moze to byc spowodowane Citronilem gdyz on dziala dopiero po pewnym czasie

a nie po 4dniach..

Co myslicie na ten temat? czy dobrze robie próbując opanowac sytuacje bez lekow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę cilon trzeci tydzień. na razie nie ma efektów. w zeszłym roku od stycznia do końca września brałam cital-to samo-inny producent. czułam się po nim bardzo dobrze. więc taka mundrala ze mnie-że sama go odstawiłam. robiłam to stopniowo na przełomie całego miesiąca. ale chyba za wcześnie i depresja wróciła po 3 miesiącach. zwlekałam jeszcze 3. i w końcu poszłam do lekarza. zaproponował ten sam lek skoro pomagał. wykupiłam troche tańszy. ale na razie nic sie nie dzieje. to znaczy skutki uboczne mam...mnóstwo... ale nie działa pozytywnie. jeszcze czekam. po citalu schudłam 10 kg w trakcie 3 miesięcy-nie skończyło się to dla mnie dobrze. z 55 do 45kg-kościotrup.

mam nadzieje ,że teraz tak nie schudnę.

pozdrawiam wszystkich citalowiczów...

 

[*EDIT*]

 

działa!!!

czuję się super!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowal z was ktos ten lek? podzielcie sie wrazeniami i ewentualnymi skutkami ubocznymi. lekarz mi to przepisal, na leku pisze,ze to srodek antydepresyjny. depresji to ja raczej nie mam, mam tylko mysli paniczne, przesladujace leki, nerwi

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki antydepresyjne są stosowane w leczeniu nerwicy lękowej, nerwicy natręctw itd.

 

Ja biorę teraz Citalopram, narazie chodzę strasznie nakręcony, nie mogę sobie miejsca w domu znaleźć, wczoraj nawet chciałem remont pokoju o 22:00 robić :mrgreen: . Podobno ma to przejść na pozytywne działanie leku za jakiś czas, więc czekam. 0 skutków ubocznych, ale to może dlatego, że zacząłem od małej daweczki i stopniowo ją zwiększałem.

 

Tutaj masz linki do tematów o Citalopramie:

 

http://www.forum.nerwica.com/cilon-t2430.html

http://www.forum.nerwica.com/citabax-t10356.html

http://www.forum.nerwica.com/cital-t1000.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,biorę citabax od p miesięcy i zdecydowanie moge powiedzieć że to dobry lek ,fakt że działa skutecznie dopiero po kilku miesiącach.Minął już rok od mojej choroby.Uwierzcie z tego naprwdę można wyjść ,teraz mogę sama wyjść z domu ,robić wszystko to co kiedyś nie mogłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt. NAKRĘCENIE NA MAXA -PRAWIE NIE ŚPIE I WŁAŚCIEWIE NIE BRAKUJE MI SNU.JEST SUPER.4 TYGODNIE.ŁAPIE MAŁE DOŁY ALE TO CHYBA DLATEGO,ŻE PRZEZ 3 MIESIĄCE DEPRESJI NAUCZYŁAM SIĘ NEGATYWNEGO MYŚLENIA. I WRACAM DO STARYCH WZORCÓW. ALE OGÓLNIE LEPIEJ.

 

[EDIT]:

Mała prośba- nie pisz z włączonym CapsLockiem.//Amon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma jakieś doznania po tym leku.

Wziełam dziś pierwszą tabletke,i mam takie lekkie otumanienie w głowie.

Czy to dobry lek?

Mozecie coś napisać.

Pozdrawiam i dzięki z góry za komenty.

 

[Dodane po edycji:]

 

Musze powiedziec ze po drugiej tabletce taka spokojniejsza jestem.

 

[Dodane po edycji:]

 

Dzis czwarty dzięn jak go biore .

Wczoraj było o niebo lepiej.

Dziś kręci mi się w głowie,wogóle głowa boli i mam powiększone żrenice .

Co sie ze mną dzieje?

Czy bedzie lepiej gdy organizm sie do niego przyzwyczaji.?/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Aurex 20mg od 5 dni 1/4 tabletki. Jestem mocno otumaniona, nasilają mi się lęki i niepokój przez to złe samopoczucie. Czy to minie? Lekarz stwierdził, że to dziwne przy tak małej dawce i mam go brać co drugi dzień. Co dziwne brałam Aurex 3 lata temu, ale na depresję. Wtedy nie odczuwałam tak silnych skutków,ale i moje lęki były mniejsze. Teraz męczy mnie agorafobia/nl. Czy to jeden z tych które trzeba przeczekać? Bo nie wiem czy pomoże czy tylko namiesza mi w głowie i pogorszy co już polepszyłam sulpirydem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polinka może skonsultuj to z lekarzem.

Ja używam Aurex drugi tydzień w sumie 8 dzień,dobrze sie po nim czuje.

Lęki minęły .Problemy zycia powszedniego są,lecz nie przywiązuje do nich takiej uwagi.Ze spokojem prubuje je rozwiązać.

Pozdrawiam i zycze zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jem to od tygodnia i przechodzą mi ciary lecz spanie się poprawiło.Trochę lęków i stale mi stoi :lol:Ma to mi ulżyć po relanium.Mam ochotę to odstawić,kosztowała mnie paczka 22zł.Uzależnia czy nie? Na początku ulotki pisze że nie a pod koniec żeby stopniowo odstawiać bo może być ciężko :szukam::shock:

 

[Dodane po edycji:]

 

Olałem wszystkie prochy i czuję się znacznie lepiej.Prochy nas jedynie znieczulają przed prawdziwym problemem,przed którym i tak nie uciekniemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę trzeci dzień, pół tabletki 20. Jak na razie koszmar. Jestem śpiąca, otępiała, mdłości, lekki ból głowy, ZIMNO!, mrowienie w nogach, zimne ręce. W nocy też było nieciekawie, jakby kołatanie serca, mrowienie i poty, których naprawdę nie było. Dodatkowo w tle ciągły lęk. Mam nadzieję, że jakoś to przetrwam. Najgorsze jest to, że jestem sama.

Czy mieliście podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne objawy jeśli chodzi o zimno - zimne ręce, uczucie zimna, kołatanie serca, poty, mrowienie i to okropne drżenie mięśniowe. Blee... i podobnie reaguję na wszystkie ssri. Mam nadzieję, że Ci to przejdzie po czasie. Mi nie przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×