Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk napadowy - uczucie, że zaraz oszaleję


Estel86

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bralam pare lat temu antydepresanty, prozak i hydroksyzyne chyba. Juz z 4, 5 lat temu zaczelam sie zle czuc. Mysle ze wtedy zaczela mi tarczyca szwankowac a lekarze od razu mi pchali tabletki ze depresja. Bez badan ani niczego. Czulam sie po nich fopiero zle i dopiero zaczelam wiedziec co to depresja. Odstawilam leki ( wyczytalam ze skoro antypresanty wywoluja depresje to albo sa zle dobrane , wiec dlatego zmienilam i po zmianie na prozak bylo jeszcze gorzej..no i wyczytalam ze jak leki wywoluja depresje to sie depresji nie ma) moze Ty tez nie masz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak wszyscy to i ja się dołączę. Od ponad miesiąca biorę leki na moja nerwice lękowa. Napady lęku zdarzają się nadal i będą się zdarzały mam tego świadomość że podczas leczenia może tak byc mimo to nadal sobie z nimi nie radzę. Mam doraźne leki lecz czasem poporstu boje się ze nie zadziałaja (choć tak naprawdę się myle) i ich nie biorę podczas napadu staram się czymś zająć i myśleć ze i tak mi się nic nie stanie choć w głowie jest bardzo źle i najgorsze myśli plataja się co kilka sekund po mojej głowie serce mało nie wyskoczy w głowie uścisk i te myśli.... Mam nadzieje ze z czasem będzie tylko lepiej i niebawem pójdę spokojnie do kościoła na zakupy czy pojadę gdzieś bez napadów paniki... Póki co biorę leki i niebawem znów ide do mojej lekarki i mam nadzieje ze się nie poddam i dam rade walczyć z ta choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałam,że tylko ja tak mam.

Aż znalazłam Was."Cieszę się",że są ludzie z podobnymi lękami.

W moim przypadku doszło obecnie to, iż mam od jakiegoś czasu publiczne wystąpienia bardzo odpowiedzialne.To przy nich nasila mi się lęk,żeby nic się nie wydarzyło np żebym nie straciła przytomności lub też,żebym nie dostała biegunki(zespół jelita drażliwego).

Koszmar.Jak żyć?No jakoś próbuję.

Najgorsze ostatnio są wieczory.Wszystko się nasila.Biorę sympramol od ponad 2 tyg bo już nie dawałam rady.Wcześniej tylko terapie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, niestety mam ostatnio taki straszny lęk napadowy, przestała, sobie radzić. Zaczełam brać zotral i doraźnie xanax. Niestety to dopiero 3 dzień zotralu i te lęki są jeszcze gorsze, rano i do południa powalają mnie, mijają trochę jak zażyję xanax. Za tydzień mam komunię córki i już myśli krążą mi wokół tego dnia, że nie dam rady, że lęk mi nie pozwoli funkcjonować... itp. Czy ktoś z Was zażywa leki, kiedy zaczęły działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ja Mam Od Roku Uczucie że Zaraz Zwariuje Dostanę w Głowę biorę leki już od 6lat leczę się na Nerwicę lękowa oraz napady paniki coś strasznego leki pomagają ale są dni gdzie jest źle np przed sprawami kobiecymi to jest najgorzej mi czuje jak bym miała dostać zawał boję się o swoje życie to jest straszne uwierzcie to co czuje jest nie do opisania wiem że jest ciężko ale nie poddam się nigdy !! Nigdy!! Tabletki pomagają ale chciała bym bez leków sobie poradzić z tym wszystkim co mnie spotkało otóż to gdy myślimy o tym bardziej się nakręcamy i wpada się w panikę a tak naprawdę to przechodzi tylko najgorsze jest to jak jest te dziwne uczucie odrealnienia od rzeczywistości co ja tu robię !! Rozumiecie ! To jest straszne !! Przykre ale mimo wszystko staram się zmienić myśli na pozytywne wiem że wyjdę z tego i życzę każdemu z osobna żeby był zdrowy i nie męczyły go myśli negatywne !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc lękiem napadowym można nazwać stan w którym jest natłok negatywnych myśli, wszystkie najgorsze scenariusze, wszelkie problemy są wyświetlane,niepokój ruchowy, niemożność usiedzenia na miejscu, strach, uczucie, że to jest już koniec i nie ma ratunku? Rozchodzenie, wykonywanie nawet najprostrzych czynności. zaśmiecenie umysły innymi sprawami, zlekceważenie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×