Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

na ataki paniki i ogólnie lęk przed lękiem...

Czyli radzisz brać ? :) z sercem po tym wszystko ok ?

Debilizm... dostałam leki na lęk a boję się je wziąć :D

 

 

Ja brałem hydroxyzyne zanim cital zaczą działąć. Ty masz esci anie cital wiec powinnaś miec łatwiej bo esci ma mniejsze skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, brać - przejdzie.

Z tego co pamiętam esci rozkręca się powoli.

Ja aktualnie odstawiam. Lekarz zalecił z 10mg schodzić w następujący sposób: 10 dni na zmianę 10mg/5mg, następnie 2 tygodnie 5mg i na zmianę 5mg/0mg do końca opakowania (jakieś 10 dni). Schodzenie z leku praktycznie nieodczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyles mnie :)

Wszędzie piszą że jest tragicznie po zażyciu... Praktycznie zero pozytywnego myślenia.

W takim razie w sobote ruszam! Trzeba działać.

 

Tak piszą bo każdy lek psychotropowy ma całą gamę skutków ubocznych manifestujących się na początku brania. Skutki uboczne daja się we znaki u większości ludzi a prawie ich nie ma u mniejszości. Jest też grupa ludzi na których lek źle zadziała- organizm może nie tolerować substancji czynnej. Nie wiem dla czego traktujesz opinie o lekach na tym forum jak wyznacznik dobre/złe......to tylko wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyles mnie :)

Wszędzie piszą że jest tragicznie po zażyciu... Praktycznie zero pozytywnego myślenia.

W takim razie w sobote ruszam! Trzeba działać.

 

Tak piszą bo każdy lek psychotropowy ma całą gamę skutków ubocznych manifestujących się na początku brania. Skutki uboczne daja się we znaki u większości ludzi a prawie ich nie ma u mniejszości. Jest też grupa ludzi na których lek źle zadziała- organizm może nie tolerować substancji czynnej. Nie wiem dla czego traktujesz opinie o lekach na tym forum jak wyznacznik dobre/złe......to tylko wskazówki.

 

 

Racja, tylko wskazówki, ale potrafią mnie zmotywować do działania.

Dobre słowo zawsze jest mile widziane. A wolę wiedzieć jakie mogą być efekty...Ty lubisz żyć w nieświadomości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiruriru, a możesz napisać dlaczego ruszasz dopiero w sobotę? Im wcześniej tym lepiej, nie czekaj, aż depresja/nerwica rozwinie się na całego.

Esci jest dobrym lekiem, chociaż faktycznie na początku są skutki uboczne /nie u każdego/ ale da się je przetrwać. Po 2-3tyg. mijają i stan zaczyna się poprawiać. Ja zaczynałam od 5mg przez 3 dni, a później już 10mg i biorę już ponad rok. Ładnie wyciszają się lęki i nastrój idzie lekko w górę, chociaż zdarzają się do tej pory dni, kiedy w stresie lęk powraca, ale szybko mija.

Daj sobie szansę i zacznij już od jutra rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyles mnie :)

Wszędzie piszą że jest tragicznie po zażyciu... Praktycznie zero pozytywnego myślenia.

W takim razie w sobote ruszam! Trzeba działać.

 

Tak piszą bo każdy lek psychotropowy ma całą gamę skutków ubocznych manifestujących się na początku brania. Skutki uboczne daja się we znaki u większości ludzi a prawie ich nie ma u mniejszości. Jest też grupa ludzi na których lek źle zadziała- organizm może nie tolerować substancji czynnej. Nie wiem dla czego traktujesz opinie o lekach na tym forum jak wyznacznik dobre/złe......to tylko wskazówki.

 

 

Racja, tylko wskazówki, ale potrafią mnie zmotywować do działania.

Dobre słowo zawsze jest mile widziane. A wolę wiedzieć jakie mogą być efekty...Ty lubisz żyć w nieświadomości ?

 

Nie ja ten lek wziąłem bez względu na opinie a interesowało mnie najbardziej po jakim czasie zaczyna działąć żeby wiedziec czy isć na skarge do lek. czy lepiej poczekać jeszcze. Liczyłem się z ty m że skutki uboczne mogą zmusić mnie do odstawienia tego leku jęli będą za silne albo bedą trwały bardzo długo. Wcześniej brałem inne leki i musiałem odstawić a moja siostra je bierze i jest super.

a SKUTKI UBOCZNE PO CITALU niszczyłem hydroxyzyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

Czy ktoś przestawił się ze zwykłego cytalopramu na escytalopram? Warto? Pytam, bo niedawno pojawił się tani zamiennik i nie wiem czy wspomnieć coś doktorce.

I po zmianie jednego na drugi nie będzie już "okresu przejściowego" (nawrotu depresji)? Bo jak rozumiem metabolit (?) jest ten sam? Sorry jak pomieszałem, ale znam się tyle co przeczytam na forum i wikipedii.

 

Pozdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Moim nieskromnym zdaniem nie znajdziesz nic lepszego w języku polskim ;)

 

Cały czas staram się dodawać na bieżąco informacje, niedługo mam zamiar napisać bardziej szczegółowo o receptorach serotoninowych, benzodiazepinach i receptorach opioidowych (głównie sigma-1). Zapraszam więc do przeglądania i na bieżąco i komentowania :)

 

Chętnych zapraszam do współpracy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werwaok, ale i tak escitalopram pozostaje przereklamowanym lekiem i wątpie abyś poczuł jakąś różnice. Spróbować zawsze możesz, może po przeczytaniu tak dobrej prasy na temat tego leku, zadziała efekt placebo, a to już dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mam genetycznie zwiększoną aktywność cytochromu P450 bowiem dobrze toleruje bardzo wysokie dawki leków przeciwdepresyjnych.Od dziś biorę 60 mg escitalopramu,to będzie moja dawka docelowa ,stosuje ją przede wszystkim na ZOK oraz depresję.Do tej pory nic szczególnego się nie dzieje po wzięciu rano 60 mg esci.Dobrze tą dawkę toleruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalecone 5mg.... miałeś duże skutki uboczne ?

 

Jedynie bezsennośc,poza tym nic szczególnego.

 

-- 29 lut 2016, 16:45 --

 

Na noc wziąłem na sen 45 mg mirty ,choć nie lubie NE mirta dobrze usypia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×