Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Dominik_wot, jeszcze wrócisz na forum jak pies z podkulonym ogonem, kiedy zaczną się późne uboki po wenli.

Co to znaczy późne uboki od wenli ? Czy uboki nie występują w okresie wprowadzania leku i ewentualnie podczas odstawiania?

achino możesz rozszerzyć swoją myśl ?

 

Ricah, o 13 wziąłem 5 mg Esci ,,, i po godzinie jakbym zmartwychwstał .

TERAZ JUŻ WIEM , JAK WIELKIE ZNACZENIE W LECZENIU MA JAKIEJ FIRMY GENERYKIEM SIĘ LECZYMY !!!!

W póżnym wieku do tego doszedłem . Nigdy już nie uwierzę ,że każde Esci jest takie samo . NIGDY .

Odradzam Pralex dr. Oriona i każde inne gówno tej firmy!!!!!!!!!!!

Schodze z Paroxinoru na coś- Xetanor lub Paxtin . Podejrzewam ,że fińczycy to już chińczycy !

A które esci polecasz? Możesz podać swoich faworytów ?

 

Panowie i Pań o ile się tu udzielają...

Wcinam esci od 5 lat i ciągle 10mg, miałem ze dwa, trzy epizody tygodniowe, że zwiększałem na 15 mg.

Czy jest sens zwiększyć dawkę na 15mg aby przywrócić efekt znieczulenia na sytuacje lękowe czy po prostu ten lek już nie zadziała i szukać innego ?

Ewentualnie czy jest sens przechodzić na citalopram ? Czy to jest to samo co esci, tylko, że starszy brat? Jest szansa, że citalopram zaskoczy gdy esci już nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, najprosciej chyba bedzie mi odeslac Ciebie do posta Dark Passenger'a:

 

escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594-3220.html#p1255202

 

Co do poznych ubokow, mysle, ze mogl miec na mysli PSSD, apatie czy anhedonie, aczkolwiek najlepiej by bylo, gdyby autor sie wypowiedzial.

Jezeli escitalopram zmniejsza Twoje stany lękowe, to zwiekszenie dawki moze polepszyc jego dzialanie, zatem warto sprobowac. Tylko nie skakac z dawki na dawke, a utrzymac sie na 15'tce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, mowiac, ze od pol roku, masz na mysli, ze brales go wczesniej dluzej (co najmniej 2 miesiace) i dzialal? Jezeli tak, to owszem, jest szansa. W przeciwnym razie marnujesz czas na tym leku.

 

Bezsennosc mozna zawsze zniwelowac lekami (ktore przy okazji moga tez wykazywac dzialanie przeciwlękowe, 2 w 1), np. trazodon lub mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, mowiac, ze od pol roku, masz na mysli, ze brales go wczesniej dluzej (co najmniej 2 miesiace) i dzialal? Jezeli tak, to owszem, jest szansa. W przeciwnym razie marnujesz czas na tym leku.

 

Bezsennosc mozna zawsze zniwelowac lekami (ktore przy okazji moga tez wykazywac dzialanie przeciwlękowe, 2 w 1), np. trazodon lub mirtazapina.

 

Biorę esci od 5 lat. Wcześniej byłem jako tako stabilny, zasypiałem normalnie. Teraz mam z tym problem. W tym rzecz, że bardzo chciałbym się obejść bez leków nasennych. Trittico dobrze na mnie działa nasennie w małej dawce. Brałem przez ostatnie 4 miesiące. Trzy razy próbowałem odstawić i dopiero za trzecim mi się udało. Za każdym razem gdy wracam do trittico na noc to w głowie rodzi mi się myśl, że odniosłem porażkę i że znów kiedyś tam będzie mi ciężko ten lek odstawić.

Ogólnie rzecz biorąc sen w całej mojej psychice to kluczowa kwestia. Jeśli śpię to jest ok, jeśli śpię bez leków nasennych to jest super ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Twoje aktualne problemy nie leza w leku, a psychice? Jakies wieksze stresy ostatnio? Jakas wieksza zmiana w trybie zycia?

 

Sprobuj zwiekszyc dawke i posiedziec na niej troche, jezeli nie zadziala, to najlepiej byloby zmienic. Raczej nie slyszalem, by ktos mial problemy z odstawieniem mirtazapiny, zatem moze warto sprobowac w ta strone? Na sen polecam jeszcze magnez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Twoje aktualne problemy nie leza w leku, a psychice? Jakies wieksze stresy ostatnio? Jakas wieksza zmiana w trybie zycia?

 

Sprobuj zwiekszyc dawke i posiedziec na niej troche, jezeli nie zadziala, to najlepiej byloby zmienic. Raczej nie slyszalem, by ktos mial problemy z odstawieniem mirtazapiny, zatem moze warto sprobowac w ta strone? Na sen polecam jeszcze magnez.

 

Miałem raz podejście do mirtazapiny. Na drugi dzień byłem tak otumaniony i miałem problem z koncentracją, że kolejnego dni nie wziąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, jeszcze wrócisz na forum jak pies z podkulonym ogonem, kiedy zaczną się późne uboki po wenli.

Co to znaczy późne uboki od wenli ? Czy uboki nie występują w okresie wprowadzania leku i ewentualnie podczas odstawiania?

achino możesz rozszerzyć swoją myśl ?

 

 

Wenlafaksyna poczatkowo wywolala u mnie szereg objawow ubocznych, takich jak bezsennosc, suchosc w ustach itd. Pozniej one minely i dzialala efektywnie. Nastepnie po kilku (pieciu chyba) miesiacach pojawila sie niemozliwa do wytrzymania ospalosc. Nie bylem w stanie funkcjonowac w ciagu dnia, bylem tak bardzo senny i zmeczony, ze bez przerwy musialem ucinac sobie drzemki. Zostalem zmuszony do odstawienia tego leku i sennosc minela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Twoje aktualne problemy nie leza w leku, a psychice? Jakies wieksze stresy ostatnio? Jakas wieksza zmiana w trybie zycia?

 

Sprobuj zwiekszyc dawke i posiedziec na niej troche, jezeli nie zadziala, to najlepiej byloby zmienic. Raczej nie slyszalem, by ktos mial problemy z odstawieniem mirtazapiny, zatem moze warto sprobowac w ta strone? Na sen polecam jeszcze magnez.

 

Miałem raz podejście do mirtazapiny. Na drugi dzień byłem tak otumaniony i miałem problem z koncentracją, że kolejnego dni nie wziąłem.

 

To spróbuj jeszcze raz. U mnie to zamulenie trwało max dwa dni, a przy tym nie ma żadnych innych uboków, a nuż chociaż Ciebie będzie skutecznie usypiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytaam opracowania i teoretycznie Esci wydaję się najlepszym rozwiązaniem dla nerwicowca cierpiącego na apatie, anhedonie i beznadzieje.

Ja wegetuję...po niedzieli mam wizytę, potrzebny mi raczej antydepresant, może mój lekarz mi to przepisze?

Jeśli sądzisz, że po esci nie będziesz wegetował, to od razu ci mówię, że się mylisz. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam osoby z góry wiedzące jak dany lek na kogo zadziała, tylko ze to bardziej sie nadaje na forum.jasnowidz.org :mrgreen:

 

A co my z jakiejś innej materii jesteśmy zrobieni? Myślałem, ze wszyscy tutaj to Ziemianie, których ścierwo opiera się na węglu i wodorze. Sa tu jacyś kosmici? Moze sa tu jakies kosmiczne kreatury, ktorych istnienie opiera sie na krzemie i fluorze - wtedy istotnie leki beda na nich dzialaly w sposob absolutnie atypowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszecie jakbyscie sie wczoraj urodzili i brali od dzis leki, kiedys o tym gadałem z jednym ordynatorem jak byłem na wizycie, z opinii pacjentów część reaguje na SSRI spłyceniem emocji, spadkiem motywacji i anhedonią, wątpie zebyscie znaleźli kogoś kto by wytłumaczył dlaczego u jednej osoby tak sie dzieje a u drugiej nie, przypuszczam że nikt tego nie wie, łącznie z samym producentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszecie jakbyscie sie wczoraj urodzili i brali od dzis leki, kiedys o tym gadałem z jednym ordynatorem jak byłem na wizycie, z opinii pacjentów część reaguje na SSRI spłyceniem emocji, spadkiem motywacji i anhedonią, wątpie zebyscie znaleźli kogoś kto by wytłumaczył dlaczego u jednej osoby tak sie dzieje a u drugiej nie, przypuszczam że nikt tego nie wie, łącznie z samym producentem

 

Pokaż mi kogoś u kogo tak się nie dzieje w dłuższej perspektywie brania ssri w tym esci!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medycyna nie mogłaby zostać uznana za naukę, gdyby zabieg leczniczy, w tym podanie środka chemicznego, działało na każdego w odmienny sposób, bo "każdy jest inny". Naukowcy muszą dowieść, ze lek działa w określony sposób. Oczywiście istnieją odchylenia od normy w zakresie tolerancji danej substancji, wywołane indywidualnymi predyspozycjami (np. tempo metabolizmu, choroby itd.), jednak fakt ten nie stanowi podstawy do nieustannego kwestionowania przewidywalności działania określonych związków chemicznych na ludzki organizm. Wiadomo np. , ze podanie Pyralginy spowoduje obniżenie gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy, a jedynie u jakiegoś ułamka procenta osob dojdzie do reakcji uczuleniowej czy komplikacji. Lek ten zadziala wiec zasadniczo u kazdego tak samo, a nie inaczej, bo "kazdy jest inny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×