Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Tianeptyna nie dziala jako SSRE, to byly bledne informacje kiedys. Dziala on glownie uwalniajac niewielkie ilosci dopaminy, jako agonista dwoch receptorow opioidowych oraz jako ampakina. Ma tez ogromny wplyw na neuroprotekcje i neurogeneze.

I nawet gdyby tak dzialala, to tym lepiej dla mnie, bo podbijanie poziomu serotoniny zle na mnie dziala, pogarsza moje objawy.

 

Tak, polepsza funkcje kognitywne. Na poczatku odczuwalem rowniez "przyjemnosc" z robienia prostych rzeczy, ale podejrzewam, ze urosla mi tolerancja. Nie mam zamiaru jednak zwiekszac dawki tego leku, bo nie przyniesie to nic dobrego w kwestii ukladu dopaminergicznego. Brak wplywu na libido u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok już wiem jak działa Tianesal ® ... tylko że to jest droga zabawka :pirate: 60 zł na miesiąc bez zniżki ...

 

ale chciałem się dowiedzieć jak tam doświadczenia innych użytkowników bo coś mało jest wpisów no i zdziwiło mnie łączenie z ssri ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, A jak ty oceniasz ten lek? Widziałem, ze wspomniałeś co nie co o nim w tej swojej pokaźnej lekturze ale nie skomentowałeś?

Dominik_wot, Biore półtorej tygodnia i na razie troche wkurwiony chodze, mam ochote czasem mordowac z frustracji bezradnosci, ale czekam moze zrobi DING DONG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to jednowodny hemisiarczan tianeptyny ma przewagę nad solą sodową tianeptyny w następujących aspektach:

- posiada b.niską higroskopijność, nie ciągnie wilgoci z powietrza tak jak sól sodowa , nie robią się "kluchy"= zaleta dla kupujących tianę w proszku;

- wolniej się wchłania, osiąga niższy peak niż sól sodowa, ale krzywa stężenia w czasie jest bardziej "płynna" i efekty działania utrzymują się znacznie dłużej;

- wydłuża half-life tianeptyny z 2,5h do ~5,5h;

- nie potrzeba go brać jak zwykłej tianeptyny 3x dziennie uzyskując raptowne peaki/ i raptowne spadki stężenia, wystarczy wziąć 1x rano w dawce 3.3x dawka jednorazowa soli sodowej. Jeżeli np. braliśmy 12,5mg soli sodowej 3x dziennie to wystarczy wziąć około 40mg siarczanu z rana na cały dzień. Niektórym styka ponoć 25mg. Różnice w dawkach będą wynikać z masy molowej m.in. ;

- przez "trzymanie" stężeń charakteryzuje się niższym ryzykiem objawów odstawiennych

 

Przy tak małych dawkach w przypadku proszku bez wagi laboratoryjnej się nie obędzie. Precyzyjnie się nie da tego na oko odmierzyć za cholerę, łatwo przesadzić, i wejść na zakres "dawek rekreacyjnych". Dlatego to bardziej ciekawostka niż sposób na realne leczenie. Chyba, że jakaś firma farmaceutyczna się tym zainteresuje i "wykupi" od ceretropic patent dzięki któremu w prosty sposób można uzyskać tianeptynę o "przedłużonym uwalnianiu"*, no i przejdzie to przez wszystkie procedury.

 

*Czemu do tej pory nikt na to nie wpadł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

 

 

Nie mam pojęcia skąd jej się to wzięło ,ze rexetin podnosi ciśnienie. Od piątku nie biorę coaxilu i wszystko się unormowało.Dając mi go odrazu prosiłam zeby mi nie zmieniała ponieważ brałam go już raz i już wtedy nie pasił no ale kłuć się z lekarzem.Dała mi parogen ponieważ go też dobrze tolerowałam.Wziełam w niedziele i wczorak jazda ciśnienie 170/110 puls 103.Dzwonię do rodzinnej a ona ze mam jeszcze połowe Amlozku wziąsc i przyjechac do niej.Dzią byłam u kardiologa bo była ostatni raz 10 lat temu i on kazał mi prac rexetin dalej jak dobrze go znosiłam do tego na ciśnienie Amlozek i propranolol na wyciszenie serca.Serce zdrowe a ciśnienie w górę przy lekach szok :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka :) biorę fluoksetynę od 1,5 m-ce ale źle się czuje dostałam rade żeby może zamienić ten lek na TIANEPTYNA co wy na to ma ktoś porównanie i może się wypowiedzieć w tym temacie ;) hejka dzięki :)

 

-- 22 paź 2015, 12:20 --

 

Twoja wiadomość

Podobno Tianeptyna poprawia pamięć i koncentrację

 

-- 22 paź 2015, 12:21 --

 

mi to by się przydało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyna jest o wiele lagodniejsza pod wzgledem skutkow ubocznych, a patrzac na Twoje objawy, to dobry wybor. Ma profil przeciwlękowy i aktywizuje. Dodatkowo jej dzialanie na libido jest raczej neutralne.

Sam bralem oby dwa te leki, aczkolwiek ja mam zupelnie inne objawy. W kwestii libido fluoksetyna udupila ta sfere, tianeptyna nie miala wplywu. Jezelibys sie zdecydowala na tianeptyne, polecalbym zainwestowac tez w magnez.

 

#edit

Tak, tianeptyna jest rowniez nootropem, zatem poprawia funkcje poznawcze. Taki efekt tez zaobserwowalem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy "nootropem" ? że działa tak jak kawa zeń-szeń czy milorzab japoński yerba mate :tylko w trakcie stosowania czy też to działanie jest trwałe i względnie stałe ? tzn. że namnoży mi się neuronów w głowie - tylko żeby mi nie wybuchła ;)

 

co dokładnie to oznacza i jak Ty się czułeś na tym leku ?

 

a i ile dni po odstawieniu flo można brać Tanie ?

hejka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy "nootropem" ? że działa tak jak kawa zeń-szeń czy milorzab japoński yerba mate :tylko w trakcie stosowania czy też to działanie jest trwałe i względnie stałe ? tzn. że namnoży mi się neuronów w głowie - tylko żeby mi nie wybuchła ;)

 

co dokładnie to oznacza i jak Ty się czułeś na tym leku ?

 

a i ile dni po odstawieniu flo można brać Tanie ?

hejka ;)

Nootropy to substancje polepszajace funkcje poznawcze, w tym wlasnie np. pamiec czy koncentracje. Tianeptyna jest ampakiną i glownie z tego wzgledu jest wlasnie nootropem. Generalnie raczej dopoki sie stosuje dana substancje, to dzialanie trwa, aczkolwiek moze trwac jeszcze przez jakis czas po zakonczeniu kuracji. Wieksza ilosc neuronow nie oznacza bycia madrzejszym/inteligentniejszym.

 

Na tianeptynie poczatkowo czulem sie lepiej, czulem delikatna euforie z prostych rzeczy (chocby i ogladania serialu) i po prostu mi sie "chcialo", jednak taki efekt dosc szybko znikal, stad stosowalem magnez (z tego co sie orientuje, redukuje tolerancje na dopaminergiki). Zero skutkow ubocznych i zero wplywu na libido, jak juz pisalem.

 

Te dwa leki nie wykazuja interakcji, zatem nie musisz czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah,

-generalnie nie zaleca się mieszania Tiany z SSRI . Jedne blokują wychwyt zwrotny Serotoniny , drugie nasilają .

A to ,że Fluo ma długi ( kilkudniowy ) okres półtrwania w organiżmie dlatego napisałem o tej przerwie od obydwu leków .

Taki jest mój tok myślenia .

Ty , widzę w podpisie łączysz Sertę z Tiane ?

Jeśli tak , to jak z efektami tego MIXU , pomaga ?

Pozdrówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×